ALBUMU APSKATI

la Querelle - Home, a beautiful place to get lost

Jānis Andersons
JĀNIS ANDERSONS 05.05.2015. 14:36
Ja esi noguris no visiem "kōriem" un pārmaiņas pēc gribās kaut ko lirisku, bet ar spēcīgu muzikālu pavadījumu, šis albums, kas tapis Kanādas franciski runājošajā daļā, Kvebekā, varētu būt tev tieši laikā.

Sen senos laikos, ja nemaldos, 2004. gadā, Durbē, kad vēl tā saucamā "emo" mūzika bija slavas virsotnē, ar neatkārtojamu koncertu viesojās grupa no Kanādas - Issue sixteen. Tur un tad sapratu, ka tā nav parastā pēc “štatu” šabloniem veidotā mūzika, bet tur ir kaut kas vairāk. Liesma, kas dega kā pērnā zāle pavasarī. Liesma gan protams tika nodzēsta, un Issue Sixteen ar trīs albumiem mantojumā pārstāja eksistēt. Vēlāk puiši reformējās kā la Querelle, 2010. gadā izdodot albumu “Welcome to my Battleship”. Un tagad, pēc piecu gadu pārtraukuma, atkal atgriežoties ar jaunu ierakstu – “Home, a beautiful place to get lost.”

Issue Sixteen 2006. gada albums “...And Starring at her hands Ophelia Said "..."” vēl joprojām ir palicis manu ierakstu plaukta augšējos nodalījumos, pateicoties savam konseptuālajam saturam, lirikām un Explosions in the Sky cienīgiem instrumentālajiem segmentiem. Liela daļa no tā saglabājās arī jaunās apvienības pirmajā albumā. Lai gan daudz tīrākā un izkoptākā skanējumā, kas neizbēgami nolaupīja daļu dzirksteles, tādos gabalos kā “Montreal, Montreal” vēl bija saglabājusies tā enerģija, kas liek matiņiem uz ķermeņa pacelties stāvus…

Tagad, piecus gadus vēlāk, la Querelle nav zaudējusi ne grama no šī emociju kokteiļa. Vēl joprojām saglabājot visus elementus no orģinālās receptes, radīts jauns kokteillis, kas dažādā konsistencē sadalīts 9 “glāzītēs”. Vienīgi varētu sūdzēties par pašu saduļķoto skaņu. Albums sākas ar dziesmas “Spin Me Like We Were Kids” maigo ievadu.

Lai gan dziesmas ievadā viss liekas kārtībā, kompozīcijai progresējot šķiet, ka tiešām ir radušās problēmas ar ieraksta māsteru. Kaut kā ģitāras neskan pietiekam dzidri un tām nolaupīta daļa jaudas. It īpaši pietrūks spēriena albuma trešās dziesmas “Heroine” vidus daļā, kad emocionāli visam vajadzētu atsprāgt vaļā kā plastmasas pudelei ar sauso ledu vasaras saulē.

Visa albuma garumā ir jūtama patiesa enerģija, dzirdamas izjustas lirikas un ar kaislīgu degsmi spēlēti instrumenti. DIY tradīcijās ierakstīts albums, kas ļoti labi atspoguļo grupas pozitīvo enerģiju, kas vērojama koncertos. “Home, a Beautiful Place to Get Lost” ir pieejams kā dubultais albums, kurā ir deviņas orģināldziesmas un desmit šo dziesmu kaveri un remiksi, ko radījuši citi grupai pietuvināti izpildītāji.

Šis noteikti nebūs labākais gada albums, bet pavisam noteikti būs tieši laikā tiem, kas nevar vai negrib tikt vaļā no tā saucamās pavasara depresijas. Cerams, ka šoreiz netiks lauzta tradīcija un atkal dzirdēsim la Querelle dzīvajā Durbē un Valmierā.

Dziesmu saraksts:
1 – Spin me like we were kids
2 – The gold medal
3 – Heroine
4 – I will battle out the war
5 – 2:33
6 – Pale like the moon
7 – Sparkles and fireworks
8 – The fire will never burn out cold
9 – Le Corbusier

Remixes & covers
1 – The gold medal (by Xavier Bourassa)
2 – Heroine (by Tremblay)
3 – Pale like the moon (by Hugo Mudie)
4 – 2:33 (by Vincent Dargis)
5 – Your fire will never burn out cold (by The Tomorrows)
6 – Sparkles & fireworks (by Riverbeds)
7 – Pale like the moon (by Shine On, Pacific)
8 – I will battle out the war (by Millimetrik)
9 – Spin me like we were kids (by Toast Dawg)
10 – I will battle out the war (by J.u.D.)

Ieraksts pieejams CD un digitālajos formātos grupas bandcamp lapā.

Lasi vēl

Komentāri

Koncis Valmierā bija izcils! Noteikti viens no labākajiem Nepabeigtā Debesskrāpja pietiekami garajā un raibajā pastāvēšanā!
Totāls jēlroks. Kur tur ar patiesu degsmi spēlēti instr? Muzīks iemigšanai.
Pa švaku!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.