ALBUMU APSKATI

In.Stora - We All Deal With This EP

Root 01.08.2012. 00:28
Šis apskats drīzāk būs balstīts uz kvalitātes analīzi, tā kā domājams, ka tas būs objektīvāks par fanu jūsmojošiem kliedzieniem un nelabvēļu ļaunajām mēlēm. Tātad, sākšu ar to, kas visticamāk neattiecas uz grupu, bet gan uz producēšanu. Vietām liekas,...

Šis apskats drīzāk būs balstīts uz kvalitātes analīzi, tā kā domājams, ka tas būs objektīvāks par fanu jūsmojošiem kliedzieniem un nelabvēļu ļaunajām mēlēm.

Tātad, sākšu ar to, kas visticamāk neattiecas uz grupu, bet gan uz producēšanu. Vietām liekas, ka ir gribēts sabāzt vienā laika sprīdī tik daudz, ka principā saprast nevar neko, kas mani personīgi izsit no klausīšanās, kaut gan iespējams tā ir žanra īpatnība. Rodas tāds priekšstats, ka tas viss jau ir kaut kur dzirdēts Slipknot (MKFR, Self titled), Sepultura (Roots), Soulfly (Self titled), KoRn. Atvainojos, ja nesaskatīju līdzību ne ar vienu no hc grupām, bet kā jau teicu – tas nav mans lauciņš. Protams, visām grupām ir jūtamas kādas ietekmes, bet šeit nez kāpēc man tas bija jo īpaši jūtami.

Kvalitatīvi – par brīnumu labi nospēlēts, ņemot vērā, ka grupai diez vai bija garās ierakstu stundas studijā un miksēšanas telpās, ka tas ir “krutajām” grupām. Var redzēt, ka cilvēki ir centušies, kas vien jau ir atzinības vērts. Runājot par tekstiem – diezgan uzbāzīgi un pamācoši, kas man personīgi Nevisai patīk, bet tas laikam piederas žanram (tas nenozīmē, ka tādēļ teksti būtu labāki – pārāk... baznīciski, es teiktu, domājams, ka tur stray būtu jāpiestrādā).

Īpaši jāatzīmē instrumentālais gabals “Alchemy?” (šķiet labākā dziesma) un “Take Your Life Back”. Pēdējais, gan, manuprāt, ir nedaudz pa garu un/vai vienmuļu, taču interesanti eksperimenti ar fona skaņām – vēl nedaudz elektronikas un būtu jau manā gaumē.

Kopumā atstāja diezgan labu iespaidu, priekš pirmā (cik es sapratu) ieraksta tiešām ļoti labi.


P.S. Joprojām sajūta, ka tas viss jau kaut kur dzirdēts.


FILTH


Ander Ground mūzikai ir kaut kāda īpaša aura, kas spēj pievilkt klausītājus (protams tos, kuri šādu mūziku prot novērtēt). Noklausoties šo ierakstu secināju, ka IN.STORA neapšaubāmi ir piederīga pie tām grupām, kuras cenšas iet savu ceļu, nepakļaujoties lielai ietekmei. Neparastais dziedāšanas stils, interesantās ģitāru pieskaņas (izteikti dziesmā Play God), perkusija un, protams, oriģinālie teksti, kuri pieskaras globālām problēmām, nevis viena atsevišķa indivīda iekšējai pasaulei, liek ieklausīties šajā mūzikā un padomāt par to, kas notiek apkārt. Ja iedziļinās tekstos, tie it kā audzina klausītāju, aicina būt patiesākam pret sevi, būt neatkarīgam. Dziesmas ir enerģijas caurstrāvotas, tās visas ir savā starpā vienotas, bet katrai ir kas tāds, kas to atšķir no pārējām. Iespaidīgs ir dziesmas Shelter sākums un interesantā kompozīcija, uzmanību spēj piesaistīt eksperimentālais skaņdarbs Alchemy, ievērības cienīgi ir dziesmas Verdict teksti. IN.STORA ir lielisks sava veida He`dup turpinājums, bet domāju, ka tas ir kaut kas daudz vairāk. Uzskatu, ka šim ierakstam vajadzētu atrasties katra Latvijas Ander Ground mūzikas cienītāja plauktiņā.

Izdošanas datums: 31.07.2002.

Izdevējs: Self Released

Tracklist

  1. Take Your Life Back
  2. Dusted Eyes
  3. Play God
  4. Shelter
  5. Alchemy
  6. Verdict
  7. Push-->

Lasi vēl

Komentāri

pedejaisFAns 19.12.2022. 18:50
in.stora kicks ass 2022
Riekstiņš 25.12.2022. 16:33
Joprojām sajūta, ka tas viss jau kaut kur dzirdēts.

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.