ALBUMU APSKATI

Inmate - The Sweet Melody of a Deadly Day

Jānis X 01.08.2012. 01:56
Iespējams, paviršs klausītājs šajā Marseļas grupā nesaklausīs neko vairāk kā vien Converge atspulgu, tomēr, lai arī Inmate paši atzīst to par lielu ietekmil, nevar nepamanīt viņu lielo prasmi valdīt pār saviem instrumentiem un radīt labi nostrādātu chaotic metalcore. ...

Iespējams, paviršs klausītājs šajā Marseļas grupā nesaklausīs neko vairāk kā vien Converge atspulgu, tomēr, lai arī Inmate paši atzīst to par lielu ietekmil, nevar nepamanīt viņu lielo prasmi valdīt pār saviem instrumentiem un radīt labi nostrādātu chaotic metalcore.

Lai arī mūzika ir diezgan haotiska un brutāla (brīžiem ieskanoties ļoti zemam rūcošam vokālam - nu kā tādā deathmetālā), brīžiem aiziet tāds rockin' metalcore, ne pārāk, ne pārāk lēnu, bet tādu, lai var kratīt savu "paciņu" un grūstīt blakusstāvošo. Muzikāli viņi man atgādina vairāk pat tādu Every Time I Die reinkarnāciju, protams, ar pamatīgām Converge ietekmēm. Ģitāras melodijas ir tādas tumšas un noskaņas ziņā smagnējas (ne tik viltīgas un "aizķerošas" kā viņu Amerikas autoritātēm), vokāls lielākoties ir tāds izmisīgi kliedzošs (nu atkal jāsalīdzina ar tām pašām divām grupām).

Īstenībā neko daudz šeit pateikt nevaru, jo, taisnību sakot, nekādas īpašās emocijas viņu mūzika manī neizraisa. Teksti ir diezgan pesonīgi, tomēr tādi pastīvi un diezgan parasti - iespējams, lielā mērā tādēļ, ka rakstīti ne-dzimtajā angļu valodā, ko nepārvalda tik labi. Bet tas netraucē izbaudīt ļoti dinamisko, spēcīgi nospēlēto mūziku. Īpaši gribas atzīmēt bundzinieka sniegumu, kurš ir īsti viesulis.

Man jau gribētos lielāku muzikālo dažādību, jo tas viens albuma vārdā nosauktais instrumentālais gītārgabals ir jau tāda pierasta lieta (lai arī foniņš ar dīvaini velkošajiem vokāliem un ne īsti ritmiskiem bungu sitieniem ir labs). Dziesmas ir diezgan līdzīgas gan intensitātes, gan noskaņas, tempa ziņā. Atšķiras vienīgi piektā dziesma, kas ir tāds lēns "gruzis", ļoti tumšs un nomācošs, ar pamatīgu devu kliedzošu vokālu.

Kopumā gribas teikt, ka tomēr labs albums tieši haotiskā Converge-stila cienītājiem, bet es noteikti diez ko bieži neklausīšos, jo nav īsti pie kā pieķerties muzikālā ziņā - kaut kā pārāk vienmuļi. Profi gan viņi ir diži (un dzivais sniegums arī ir ko vērts!!! - atliek cerēt, ka kādu dienu ieraudzīsim arī te pat letlandā).

CD meklējiet alternative.lv distro ;)

vairāk info par grupu: http://www.inmaterocks.com

Izdošanas datums: 28.02.2003.

Izdevējs: Several Bleeds Records

Tracklist

  1. Face the Truth
  2. Ground Zero
  3. The Sweet Melody of a Deadly Day
  4. Boundless Patience
  5. Room 183
  6. Level High
  7. Vanish (To Brazil)

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.