ALBUMU APSKATI

Incubus - A crow left of the murder

Miks 01.08.2012. 01:26
Klusi, klusi, pamazām, un te nu tas ir - Incubus jaunais albums. Par skaļu būtu teikts ilgi gaidītais, ilgi tapušais un tā tālāk. Bez liela blīkšķa un iepriekšējiem solījumiem no pašas grupas iznācis, albums jau vairākas nedēļas ir pieejams veikalos pie mums un...

Klusi, klusi, pamazām, un te nu tas ir - Incubus jaunais albums. Par skaļu būtu teikts ilgi gaidītais, ilgi tapušais un tā tālāk. Bez liela blīkšķa un iepriekšējiem solījumiem no pašas grupas iznācis, albums jau vairākas nedēļas ir pieejams veikalos pie mums un pa radio un mūzikas televīzijām rotē pirmais singls "Megalomaniac", kurš iesāk arī visu albumu. Nu, ko lai saka... Domāju, grupas pazinējiem, lai arī tas aprobežotos ar Pardon me vai Nice to know you, ne mirkli neradīsies šaubas par to, ka tas, ko tie dzird patiešām ir Incubus, lai arī nav noliedzams tas, ka albums nelīdzinās nevienam no iepriekšējiem. Šis ir viens labs roka albums. Un ir patiešām jauki, ka, klausoties to, nav jālauza galva un jāstrīdas ar apkārtējiem vai tas ir emo-core, screamo, metalcore, emo-metalcore vai cits vājprāts, kas šobrīd ir pārņēmis ne tikai ASV un Lielbritānijas alternatīvo mūziku, bet arī vietējos mūzikas mīļus. Un pilnīgi nevietā arī būtu "pabāzt" šo grupu zem numetal birkas, kā to dara neviens vien "neapšaubāmi gudrs" pašmāju mūzikas recenzents.

Albums pārseteidz ar savu šķietami vienkāršo, taču spēcīgo un, ieklausoties vērīgāk, neparasto ritmu, kuru izpilda viens no, manuprāt, ar izdomu apveltītākajiem jauno rokgrupu bundziniekiem. Kaut vai dziesmas "A crow left of the murder", "Talkshows on mute" un "Pistola" piesaista ne tikai ar solista melodisko dziedājumu, dīdžeja interesantajiem papildinājumiem, bet ar bungu izteikto ritmiskumu, kas vismaz manai šī brīža kardānu un drobeņu nokausētajai ausij liekas kā saldēdiens un nostaļģiska atgriešanās par vismaz kādiem 10 gadiem atpakaļ pagātnē.

Daudziem nepamanīts, iespējams, palicis fakts, ka vasarā grupu atstāja tās sākotnējais basģitārists Dirks Lanss. Un par lielu prieku jāatzīst, ka jaunais nu nekādi kopējo ainu nebojā. Viņš ne tikai pierāda, ka Incubus var būt Incubus arī ar 4 basa stīgām, bet pārsteidz ar savu virtuozo spēli ar mediatora palīdzību. Lieki būtu piebilst, ka abiem ar buņģieri viņiem ir izdevies uzbūvēt tiešām labus pamatus visam albūmam. Kā nekā, basists ir kādreizējais grupas the Roots dalībnieks, kura, pēc manām domām, ir viena no labākajām dzīvajām rap grupām.

Un piekritīsiet taču, ka arī grupas ģitārists ir atsevišķa stāsta vērts. Einzingera kungam nav jāsūdzas ne par izdomas, ne par spēlētprasmes, ne tehnikas trūkumu, kuru viņš lieliski ir izmantojis gan albumā (arī visos iepriekšējos), gan dzīvajās uzstāšanās. Kaut vai dziesmas "Sick sad little world" epilogs. Kaut vai Pearl Jam-īgā "Zee deveel". Kaut gan, ne tikai šī, bet arī vairākas citas dziesmas, atsevišķas vietas tajās man raisīja asociācijas ar šo Sietlas grupu, varbūt nedaudz arī ar citām tā laika grupām, piemēram, Soundgarden.

Jā, piekritīšu tam, ka solists Brendons ar neko īpaši jaunu nepārsteidz. Tie paši apjomīgie, oktāvīgie lēcieni ir dzirdami. Taču no otras puses, katram balss ir tāda, kāda tā ir un to prasmīgi izmantot Mr. Boids nu spēj gan. Kas attiecas uz tekstiem, arī tur ir nepārtprotams viņa zināmais rokraksts. Dzejiski abstrahētās lirikas, kurās ir saskatāma arī personīgā attieksme pret lietām un pārējo, kas ir mums apkārt. Un personīgi man arī tas liekas vairāk pluss nekā mīnuss, kad civēks paliek uzticīgs savām domām, uzskatiem un izpausmes veidam nevis seko modei un runā, domā to, kas aktuāls.

Prieks, ka arī mūsu veikalso vismaz pagaidām ir pieejama limitētā albuma versija, kurā ir iekļauts arī DVD ar dzīvajām performancēm no pagājušās vasaras Lollpalooza tūres, labdarības koncerta San Farncisko, sadzīves ainiņas rakstot albumu un kas uzjautrinošs un izklaidējošs... Vērtējums? Liktu 4, vai pat 4,5 zvaigznes, jo ar cik tad varētu novērtēt grupas nākamo albumu...? Vismaz tā ceru...

Izdošanas datums: 03.02.2004.

Izdevējs: Epic

Tracklist

 1. Megalomaniac
 2. A crow left of the murder
 3. Agoraphobia
 4. Talk shows on mute
 5. Beware! Criminal
 6. Sick, sad little world
 7. Pistola
 8. Southern girl
 9. Priceless
 10. Zee deveel
 11. Made for TV movie
 12. Smile lines
 13. Here in my room
 14. Leech

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.