ALBUMU APSKATI

Head Automatica - Decadence

miks 01.08.2012. 01:49
Ja pārsteigums reizēm var būt arī gaidīts, tad šī nu, manuprāt, ir tā reize. Vēl nebeigušam koncertēt kā daudziem zināmajam grupas Glassjaw Derilam Palambo Vans sponsorētās 2002.gada tūres ietvaros, šur un tur parādījās ziņas par jauno, Head Automatica Derilu...

Ja pārsteigums reizēm var būt arī gaidīts, tad šī nu, manuprāt, ir tā reize. Vēl nebeigušam koncertēt kā daudziem zināmajam grupas Glassjaw Derilam Palambo Vans sponsorētās 2002.gada tūres ietvaros, šur un tur parādījās ziņas par jauno, Head Automatica Derilu Palambo. Jau no paša sākuma tas netika turēts kā noslēpums - Head Automatica ar grupu Glassjaw saistīs vien darbojošies personāži. Nekas vairāk. Un tad nu sākās gaidīšana. Būs. Kas būs? Kad būs? Kā būs? Kā īsa, uzvedinoša atbilde bija dziesmas "Brooklyn is burning" parādīšanās lejupielādēšanai internetā, taču albuma izdošana tika vairākas reizes atlikta un publika joprojām turēta neziņā. Laimīgi bija tie, kuri redzēja grupu uzstājamies kopā ar Thursday, Lostprophets un citiem vēl pirms albuma iznākšanas, taču vēl laimīgāki kļuva tie, kuri kopš augusta varēja iegādāties ilgi gaidīto albumu Decadence.

Jāatzīst, man žanra apzīmējums fusion ir svešs. Nezinu ne par tā izcelsmi, ne žanra metriem, taču tas, ko šis apzīmējums apzīmē burtiski, ir vistrāpīgākais raksturlielums Head Automatica spēlētajai mūzikai, imidžam un radītajai atmosfērai (tiesa, daudziem pievilcīgāks varbūt tomēr šķitīs jēdzieniski piedauzīgākais cock-rock, kā HA raksturo pats Mr. Palambo). Tur ir pa šķipsnai no visa kā. Ja ievadošā At the speed of a yellow bullet kaut attāli, bet sasaucas ar caur Jet, Kings Of Leon un citiem atdzimstošo rock n` roll, tad singls Brooklyn is burning, Please please please un vēl citas liek apjaust, ka varbūt nepelnīti aizmirstas ir grupas Boney M, Džeimss Brauns, Areta Frenklina un citi.

Nemaz neizņemot diska bukletu vai nepaveroties tā aizmugurē, dziesma King Caesar momentā liek klausītājam saprast, ar ko vēl bez paša frontmeņa mums ir darīšana - ar Denu "Automatoru" Nakamuru, Gorillaz "hibrīda" māti (ja pieņem, ka tēvs ir Deimons Olburns). Jau nākamā dziesma, savukārt, neliek aizmirst par to, ka sākumā tomēr bija vista (D. Palambo). Un nevar būt, ka Dance party plus ir collaborazione incognita ar Sedriku Biksleru...? Bet tā izklausās! Uz beigām albums rada vairāk tādu lounge noskaņu, kas arī nav nekāds brīnums - "Mēs esam pabu grupa numur 1!" (D. Palambo). Bet punkts tiek pielikts attiecīgs teikuma iesākumam. It`s rock n` roll, baby!

Lai arī iesākumā nodēvēta par "projektu", HA ir dzīva formācija ar dzīviem dalībniekiem (tai skaitā arī Lerijs Gormans no Glassjaw), kura, nesen beigusi tūrēt Curiosa ietvaros, tagad jau kopā ar vecajiem cīņu biedriem The Used, The Bled un citiem, turpina iekarot Ziemeļamerikas klausītāju sirdis un, galvenokārt, apziņu, jo daudziem pa galvu vēl maisās "hardcore" un "Glassjaw".

Manā atskaņotāja šis ieraksts noteikti ir nomainījis "Vasaras ballīte" izlases. Savus Dr.Martens "šņoriniekus" arī esmu iepakojis dziļāk skapī un uzvilcis balles kurpes.

Izdošanas datums: 17.08.2004.

Izdevējs: Warner Bros.

Tracklist

 1. The Speed of a Yellow Bullet
 2. Brooklyn Is Burning
 3. Beating Heart Baby
 4. Please Please Please (Young Hollywood)
 5. King Caesar
 6. The Razor
 7. Dance Party Plus
 8. Disco Hades II
 9. Solid Gold Telephone
 10. Head Automatica Sound System
 11. I Shot William H. Macy

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.