ALBUMU APSKATI

Funeral For A Friend - Casually Dressed And Deep In Conversation

MIks 01.08.2012. 01:30
Iespējams, kaut ko nesaprotu, taču tā vien liekas, ka meitenei ir jāpamet savs draugs un draugam ilgāku laiku jāiztiek bez seksa, lai tas uz smadzenēm izjustu pastiptinātu spiedienu, kas, savukārt, liktu viņam radītu tādu mūziku kā šī. Taisnība jau laikam ir teicienā...

Iespējams, kaut ko nesaprotu, taču tā vien liekas, ka meitenei ir jāpamet savs draugs un draugam ilgāku laiku jāiztiek bez seksa, lai tas uz smadzenēm izjustu pastiptinātu spiedienu, kas, savukārt, liktu viņam radītu tādu mūziku kā šī. Taisnība jau laikam ir teicienā "kas par daudz tas par skādi"... Ar to gribu teikt, ka Funeral For A Friend, iespējams, uzmanību sev pievērsa pateicoties speciāli ASV publikai domātajam EP "Seven ways to scream your name", kurš, manuprāt, ir daudz, daudz labāks (tādā nozīmē, ka tomēr tur ir kaut kas "interesants") nekā viņu šobrīd aktuālais albums "Casually dressed and deep in conversation", jo kā gan citādi izskaidrot arī no aizokeānijas tik spēcīgi pausto interesi par šo grupu. Nešaubos, ka tādas grupas kā FFAF ne tikai tur, bet arī citos Zemes nostūros ir simtiem, ja ne tūkstošiem.

Ir grūti piesieties pie tehniskā izpildījuma. Albums ir ierakstīts labi un atsevišķas nianses vienkāršam klausītājam kā man paiet garām. Arī savus instrumentus puiši pārvalda ļoti labi, vismaz tiktāl, kas attiecas uz albuma dziesmu nospēlēšanu no viena gala.

Bet klausoties muzikālo materiālu visu laiku nepamet iespaids, ka nupat jau vari iet un nodarboties ar nākotnes paredzēšanu - katra nākamā takts ir tik paredzama, ka, lai neapniktu klausīties disku pavisam, pavisam pašā sākumā, vēlams neiedziļināties īpaši tajā, kas dzirdams. Kardāni, "open string" akordi, viens-vokāls-bļauj-otrs-kliedz senzināmā formula, šķietami lauzītie ritmi, kuri ir tik atklausīti, ka neliekas vairs nekas kičīgs. Iesākumā interesanta šķiet dziesma Bend Your Arms Too Look Like Wings, pirmkārt, nosaukuma dēļ. Taču tas tālāk arī izrādās viss... ja vien, ja vien 2x nenomainītos tonalitāte, kas īstenībā ir pats novatoriskākais, ko grupa atļāvusies visā albumā. Albuma vidusdaļā valda vienas vienīgas žēlabas par sūdīgo jušku, par vientulību, par būšanu nesaprastam. CIK ILGI VĒĒĒĒLLL????!!!! Your Revolution Is A Joke varētu būt viena standarta scr...., pofig, balāde, taču pārāk īsa, nemelodiska tā tomēr tādu iespaidu nerada, lai instinktīvi paceltu gaisā rokas ar aizdegtu šķiltavu, censtos dziedād līdzi vai pat asru nobirdinātu. Albuma labākā dziesma, šķiet, ir Red Is The New Black. Singls. Hits kas hits - bet ir arī tur melodija, ir šis tas no kičīgiem ritmiem, teksts par "es un slava" tēmu - tiešām, lai cik pliekani, tomēr hits. Pēdējās divas dziesmas, uzskatu, albumā ieliktas tāpēc, lai tajā nebūtu tikai 10 dziesmu... No vēl daudz maz incantajām meldijām jāmin dziesmas She Drove Me To Daylight Television ar savu on-and-on-and-on-and-oooooonnnn.... un woooo-oooo-ow piedziedājumu. Kaut kas no eksotikas? Nē, jau daudzkārt līdzīgā veidā dzirdētas - klavieres - dziesmā Moments Forever Faded ir kaut mazliet albumu atsvaidzinošs, taču pārāk prasta ir šī klavieru verse. Kā gribētos, ka šīs šnites grupas pianīnu izmantotu kaut vai tik meistarīgi, kā to pamanās Muse vokāls.

Nez, nez, nez. Klausīties šito visu var, taču neatradu tajā pilnīgi neko interesantu, jaunu. Likās tā, ka grupa paņēmusi kaut ko pa druskai no vairāku grupu daiļrades (kaut vai no From Autumn To Ashes, no Yellowcard, no Story Of The Year, no Jimmy Eat World u.c.), ko veiksmīgi kopā saliekot, varētu izveidot ko pavisam jaunu un interesantu. Taču šajā gadījumā tieši tā arī izklausās - kopā saliktas tās un šitās grupas idejas šajā dziesmā, nākamajā atkal šitās un šitās. Protams, klausīties to visu var, it īpaši, ja patīk šī mūzika un dažs labs ieraksts jau apnicis. Es uzskatu, ka FFAF pēc kāda laiciņa būs palikuši "vieni no", vieni no nebūt pirmajiem un visvairāk klausītajiem.

Es iedotu šim albumam **. Labi, + 1/2* vēl par ieraksta un izpildījuma kvalitāti.

Izdošanas datums: 13.10.2003.

Izdevējs: East West

Tracklist

 1. Rookie Of The Year
 2. Bullet Theory
 3. Juneau
 4. Bend Your Arms To Look Like Wings
 5. Escape Artists Never Die
 6. Storytelling
 7. Moments Forever Faded
 8. She Drove Me To Daytime Television
 9. Red Is The New Black
 10. Your Revolution Is A Joke
 11. Waking Up
 12. Novella

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.