ALBUMU APSKATI

From Autumn To Ashes - Abandon Your Friends

Miks 01.08.2012. 02:20
Deivam Grolam tas, acīmredzot, sanāk "tā neko". Ja esi viens no OutKast, arī vari droši riskēt to darīt. Ņemot vērā, ka šī nav ne rokzvaigžņu visatļautība, ne dārgakmeņu hiphops, grūti saprast, kāpēc Abandon Your Friends izklausās tā, kā izklausās. Proti,...

Deivam Grolam tas, acīmredzot, sanāk "tā neko". Ja esi viens no OutKast, arī vari droši riskēt to darīt. Ņemot vērā, ka šī nav ne rokzvaigžņu visatļautība, ne dārgakmeņu hiphops, grūti saprast, kāpēc Abandon Your Friends izklausās tā, kā izklausās.

Proti, ir grupas un mākslinieki, kuri veiksmīgi realizē savu radošo iedvesmu un potenciālu izlaižot, piemēram, dubultalbūmus, kur viena daļa ir krasi atšķirīga no otras. Abiem esot pirmajām vijolēm grupā, ar dubultdisku var censties tomēr dalīt ietekmes zonas. FATA jaunākais veikums ar pirmajām reizēm atstāj līdzīgu iespaidu, tiesa, ne labākajā nozīmē. Grupa ar vienu no spēcīgākajām divbalsībām šajā žanrā ir krasi mainījusies izdodot savu trešo studijas albumu. Lai arī pienākumi starp abām balsīm netiek nošķirti strikti jo strikti, kopējā ieraksta kompozīcija itin skaidri liek manīt, ka smaguma centrs ir pārvietojies uz skatuves aizmuguri, t.i., budzninieku Fransisu. Muļķīgi būtu iebilst pret mākslinieku vēlmi vairāk akcentēt lirisko un melodisko, taču tas šai pašai grupai ļoti veiksmīgi ir izdevies ar abiem iepriekšējiem albūmiem, neliekot klausītājam kā ar mietu saprast, ka šeit, lūk, beidzas, viens uznāciens, bet šeit seko nākamais. Diemžēl, jaunākais kā ar marķieri ievelk ikkatru lomu maiņu šo 50 minūšu laikā.

Iesākumam ar kārtīgu koncertu skaņdarbu Where do you draw the line, ieturētu īstenās grupas tradīcijās, turpinājums ir vairāk vai mazāk kā pa plauktiņiem salikts - te pāris dziesmas dziesmas vienatnē "izvelk" viens, te seko nākamā (Bendžamina) solo iznāciens un tā šī šarāde turpinās līdz pat beigām ar retiem izņēmumiem, piemēram, dziesmu Placentapede, kas atstauc atmiņā grupas veiksmīgāko singlu Milligram Smile, kā arī albūma visagrāk sarakstīto dziesmu Jack + Ginger, kuras ir praktiski vienīgie brīži albūmā, kuru ierakstā Bendžamins ar Fransisu satiekas aci pret aci.

Neminēšu, vai grūtsirdīgais albūma nosaukums un skarbās lirikas ir saistītas ar grupas ikdienu, attiecībām katra privātajā dzīvēs, ar cīņu par "vietu zem saules" tajā, ko sauc par biznesu, vai ar grupas iekšējo noskaņojumu, taču fakts ir fakts - kopš iepriekšējā ieraksta gan viņi, gan viņus ir pametuši vairāki draugi. Pirmkārt,grupas iepriekšējais basģitārists, otrkārt - ģitārists, kurš aizejot līdzi paņēma arī savu draudzeni, kura daudziem asociējas ar dziesmām Short Stories With Tragic Endings un Autumn`s Monologue. Skumji, ja Reggie & Full Effect un Biology (blakusprojekti) būs iemesli, lai grupa pamestu viens otru.

P.S. Šai esot kārtējai sēnei pēc lietus, atvainojos pārējiem recenzentiem, kuru vērtējumi vairs neietilpst vienā no divām uzkrītošākajām vietām lapā.

Izdošanas datums: 30.08.2005.

Izdevējs: Vagrant

Tracklist

 1. Where do you draw the line
 2. Inapprope
 3. Sugar wolf
 4. Vicious cockfight
 5. Streamline
 6. The funny thing about getting pistol whipped is...
 7. Placentapede
 8. Kansas City 90210
 9. Short for show
 10. Long to go
 11. Jack + Ginger
 12. Abandon your friends

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.