ALBUMU APSKATI

Ex Animā - Nogalini mani lēnām

FILTH 01.08.2012. 02:37
Dziesmas par nelaimīgu mīlestību un sāpēm, romantikas tumšā puse utt. utjp. Tā varētu turpināt diezgan ilgi meklējot epitetus šim skanējumam, bet to visu jūs droši vien izlasīsiet kaut kur citur. Albumā ir iekļautas 12 kompozīcijas, no kurām 6 nāk tāpat vienkārši...

Dziesmas par nelaimīgu mīlestību un sāpēm, romantikas tumšā puse utt. utjp. Tā varētu turpināt diezgan ilgi meklējot epitetus šim skanējumam, bet to visu jūs droši vien izlasīsiet kaut kur citur.

Albumā ir iekļautas 12 kompozīcijas, no kurām 6 nāk tāpat vienkārši bonusā – tie ir vecie 96/97. gada ieraksti, ko iespējams daudzi jau ir dzirdējuši, bet tomēr patīkami, ka šīs dziesmas ir apkopotas vienkopus. Vienīgais mīnuss šajā sakarā – mazliet pazūd kopējā albuma koncepcija.

Cik es noprotu albums ir pašizdots, tādēļ to ik pa laikam nepamet sajūta, ka kaut kas tur īsti „neklapē” pārflandžotas bungas, nedaudz kokaini akordi... bet ar laiku auss pierod pie šī nepareizā, noneoproducētā skanējuma un tas kļūst par Ex Animā galveno odziņu.

Kādas tad ir tās emocijas? Mazliet letarģiski, depresīvi, bet nenoliedzami patiesi. Faktiski varētu teikt, ka Ex Animā ir mūsdienu popmūzikas antipods. Jā, dziesmas joprojām ir par to pašu banālāko un apdziedātāko tēmu – mīlestību. Teksts „Lai ko tas arī maksātu, es tavu dzīvi drāzīšu un mīlestība liksies tev kā murgs. Es savu naidu neslēpju kaut ātrāk prom tu aizietu un lai no manas dzīves izsustu...” pats par sevi ir pieminēšanas vērts. Droši vien vismaz uz mirkli tā ir juties katrs, kas ir bijis pievilts un piekrāpts. Man personīgi tomēr mīļākās aizvien paliek vecās dziesmas – Clowns without heads, Pie upes un Sāpes vairs nejūt, iespējams dēļ agresīvāka skanējuma vai ne tik klišejiskas tematikas, bet varbūt tā vienkāršā iemesla pēc, ka šīs dziesmas asociējās ar tām emocijām, ko atsauc atmiņas par pirmo manis redzēto Ex Animā koncertu Depo, galu galā iespējams, ka tās vienkārši ir ierastākas.

Diezgan grūti ir analizēt šo ierakstu, tas ir jātver ar emocijām, nevis ar saprātu. Katrā ziņā ieteiktu jums šo klausāmvielu. Kāpēc? Laikam jau tāpēc, ka man vienkārši patika.

Izdošanas datums: 01.01.2007.

Izdevējs: Pašizdots

Tracklist

 1. Pieskārieni
 2. She brought the night
 3. Lēni lāses krīt
 4. Kāda starpība
 5. Sapņu zēns
 6. Nogalini mani lēnām
 7. Clowns without heads
 8. Pie upes
 9. I’ll take you
 10. Sāpes vairs nejūt
 11. Impresija
 12. Šķiršanās

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.