ALBUMU APSKATI

Everyone Dies In Utah – Neutral Ground

Jānis Andersons
JĀNIS ANDERSONS 09.12.2013. 12:25
Albuma nosaukums „Neutral Ground” lieliski apzīmē ieraksta būtību, kas neizceļas ne pats savā, ne kaimiņu pagalmā.

Ej nu sazini, kāda kōra grupa ir Everyone Dies In Utah no Temple, Texas, kas savu darbību sāka 2008. gadā, un ar neatlaidīgu koncertēšanu, kā arī pārīti stabiliem ierakstiem ieguvusi visai prāvu atbalstītāju pulku.

Paši sevi piesakot kā sintētisku Tehno deju ritmu un Hard-Core ar liriski melodiskām strofām, manuprāt, puiši piezemējās kaut kur starp Killswitch Engage un Senses Fail

Ar savu trešo studijas albumu „Neutral Ground”, kas izdots Tragic Hero records paspārnē, grupa atkal nedaudz pamainījusi savu skanējumu, un, jāsaka, ne uz to labāko pusi, tādējādi satricinot savu esošo fanu pulku. EDIU Fecebook lapa par to neliek šaubīties. Kāpēc tā?

Albums sākas ar tituldziesmu, ko ievada bungas ar nelielu elektronikas piešprici, pievienojoties vokālam un jau pēc mirkļa Everyone Dies In Utah iet pa gaisu pilnā jaudā. Pēc šāda priekšnesuma šķiet, ka - vot, būs riktīgas kačkas ieraksts. Par to vēl vairāk uzkurina otrās dziesmas – Infinity & Beyond sākums. Tomēr jau pēc 40 sekundēm ieskanās pārlieku tīrais „melodiskais” vokāls, kas visā šajā struktūrā krīt ārā kā Sanctimony fans Sensation White pasākumā.

Tas tad arī ir galvenais albuma klupšanas akmens, kas būtībā sabojā gandrīz visus gabalus. Brīžiem tik pārspīlēts, ka ķermenim cauri izskrien drebuļi. Nav tā, ka arī iepriekšējos albumos nebūtu šādu elementu, taču vismaz tajos vokāls tik ļoti negriežas ausīs ar savu pārproducētību. Pie tā droši vien būtu vainojams albuma producents Jim Wirt

Ainu labāku nepadara vispārēja viduvējība gan ģitāru rifos, gan dziesmu tekstos, ko tikpat labi varētu būt radījis vienkāršs frāžu ģenerators - vajag atvērt acis, nepadoties un censties būt labākam cilvēkam, pa vidu iemetot kādu je-e un who-o.

Albums izskan ar klusu un mierīgu klavieru gabalu Hero, kas būtu pat diezgan patīkams, ja vien vairāk kā 6 minūšu garumā būtu nedaudz vairāk progresijas.

Kopumā jāsaka, ka Everyone Dies In Utah mēģinājuši strikti iet pa iepriekš iemīto taciņu un vairāk izdomas ieguldījuši sava „žanra” definēšanā, nekā pašā mūzikas radīšanā.

Albuma vērtējums: 4/10

Dziesmu saraksts:

 • Neutral Ground
 • Infinity & Beyond
 • Fool Me twice
 • The Story So Far
 • Land Of 1000 kicks
 • Johnny kewl
 • Light ‘Em up, Terrence Peterson
 • Nimbus
 • Item no.9
 • The Shines & The Shadows
 • Hero

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.