ALBUMU APSKATI

ELECTRIC SIX - Senor Smoke `05

trktrz 01.08.2012. 02:12
Pēdējā laika atklājums ir grupa Electric Six ar tās jauno (patiesībā mazliet vairāk kā pusgadu veco) albumu “senor smoke”. Sextets nāk no White Stripes, Eminem (yes) un visādu ģeniālu dzelžu mājvietas - Detroitas. Ir divas vienlīdz svarīgas lietas, kas šo disku...

Pēdējā laika atklājums ir grupa Electric Six ar tās jauno (patiesībā mazliet vairāk kā pusgadu veco) albumu “senor smoke”. Sextets nāk no White Stripes, Eminem (yes) un visādu ģeniālu dzelžu mājvietas - Detroitas.

Ir divas vienlīdz svarīgas lietas, kas šo disku neļauj un neļauj izņemt no atskaņotāja – Pirmais ir mūzika – to varētu dēvēt kā disco/rock/pop organisku sinteezi. Pāri visam skan pamatīgs vecās skolas hardrock, bet īpašu unikalitāti piešauj kaudze visādu disco sintezatoru skaņu un reizēm arī ritmu, kas piedod pamatīgu svaigumu un padara mūziku arī kārtīgi izdancojamu.

Otra galvenā lieta, kas dod šai grupai īpašu jaudu ir solista Dick Valentine melodijas un teksti. Valentine savā mazliet vecišķajā balsī dziedot popsīgas disco un pop melodijas smalki (varbūt brīžiem ne tik smalki, bet smieklīgi tikuntā) un pamatīgi apņirdz Ameriku un bezmaz visas tās dzīves sfēras – politiku, kultūru, sadzīvi utt. Tiesa gan, šī tendence pēdējā laikā mūzikā kļuvusi jau samērā populāra, līdz ar to tai jāiztur arvien spēcīgāka kritika un konkurence, bet Electric Six to iztur 100%īgi vēl beigās uzdziedot kādu jestru dziesmu par disco un dejām.

Albums, gan sevišķi neatšķiras no iepriekšējā – FIRE, kas nozīmē tikai to, ka papildus uzmanība ir vēršama uz praktiski visu Electric Six daiļradi. Vēl

papildus būtu pieminams arī burvīgs grupas Queen kovers dziesmai Radio Ga Ga. Albumu meklēt DC++ un SoulSeek, jo kā dzied D. Valentine : ”if money talks, i`m a mime / if money is time i`m out of time”.

Izdošanas datums: 15.02.2005.

Izdevējs: Wea

Tracklist

 1. Rock & Roll Evacuation
 2. Devil Night
 3. Bite Me
 4. Jimmy Carter
 5. Pleasing Interlude No 1
 6. Dance Epidemic
 7. Future Boys
 8. Dance-A-Thon
 9. Be My Dark Angel
 10. Vibrator
 11. Boy Or Girl?
 12. Pleasing Interlude No 2
 13. Radio Ga Ga
 14. Taxi To Nowhere
 15. Future Is In The Future

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.