ALBUMU APSKATI

Deine Lakaien - April Skies

Mr.Spainis 01.08.2012. 02:21
Deine Lakaien laikam ir viena no tām grupām, kas vai nu iepatīkas no pirmās skaņas vai arī absolūti riebjas. Par laimi vai nelaimi, kas to lai zina, es esmu pieskaitāms pie pirmās kategorijas. Grupa, kuras smadzenes un galvenie skaņu radītāji ir Ernsts Horns un Aleksandrs...

Deine Lakaien laikam ir viena no tām grupām, kas vai nu iepatīkas no pirmās skaņas vai arī absolūti riebjas. Par laimi vai nelaimi, kas to lai zina, es esmu pieskaitāms pie pirmās kategorijas. Grupa, kuras smadzenes un galvenie skaņu radītāji ir Ernsts Horns un Aleksandrs Veljanovs radās tālajā 1985. gadā, taču šķiet plašāku atpazīstamību ieguva 1999. gadā, iznākot albūmam Kasmodiah (kaut gan Vācijā grupa ieguva underground kulta statusu jau 1991. gadā). Klips Into My Arms, toreiz bija telekanāla VIVA ZWEI aktīvā rotācijā. Tieši tad šī grupa arī nonāca manā uzmanības lokā.

Kā lai raksturo šo mūziku? Nezinu! Savdabīgs vokāls, muzikālais pavadījums, kur elektroniskā mūzika savijas ar klasiku un roku; dziesmas, kuras var uzskatīt par romancēm vai minimālistisku elektroniku; skanējums, kas var iedzīt smagā melanholijā vai arī likt celties kājās un dejot. Taču neskatoties uz šādu stilu eklektiku visas dziesmas veido vienotu veselumu ne tikai albuma ietvaros, bet arī kopējā grupas daiļradē.

Šis albūms ir loģisks turpinājums iepriekšējam grupas albumam White Lies, albūms April Skies ir ritmiskāks, es pat teiktu dejiskāks, taču dziesmas nav zaudējušas īpatnējo Deine Lakaien skanējumu. Kaut arī vairumam dziesmu ir raksturīgs melanholisks skanējums, albumā sastopami arī tādi „diskotēku” gabali kā Over & Done un Take a Chance. Kaut gan grūti izdalīt kādu atsevišķu gabalu šajā melanholijas šedevrā, mans šī albūma favorīts ir dziesma Vivre franču valodā ar pasakainu stīgu aranžējumu. Droši vien par katru dziesmu varētu uzrakstīt patstāvīgu aprakstu, analizējot sīkākās aranžējuma detaļas, jūsmojot par skanējumu, taču diez vai es varētu pietiekami precīzi aprakstīt emocijas, ko izraisa šis albums. Tāpēc beigšu aprakstu jau šeit. Nav jēgas dziedāt slavas dziesmas – katram pašam ir iespēja noklausīties April Skies un izdarīt savus secinājumus.

Noteikti viena no labākajām klausāmvielām tumšos rudens vakaros.

Interesentiem būs iespēja aplūkot šos māksliniekus un viņu pavadošo mūziķu sastāvu 01.12.2005. Rīgas Latviešu biedrības namā.

Izdošanas datums: 31.05.2005.

Izdevējs: EMI Int'l

Tracklist

 1. Over & Done
 2. Slowly Comes My Night
 3. Secret Hideaway
 4. Supermarket (My Angel)
 5. Midnite Sun
 6. Satellite
 7. Take A Chance
 8. Heart Made To Be Mine
 9. Vivre
 10. When You Lose
 11. Through The Hall
 12. Dialetic

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.