ALBUMU APSKATI

Daylight – Jar

Jānis Andersons
JĀNIS ANDERSONS 25.04.2013. 12:57
Ja Tev patika 90-to gadu alternatīvā mūzika un Grunge – iepazīsties, Daylight ir grupa, kuras pirmo LP ir gaidījuši daudzi un ļoti ilgi.

Četri puiši no Doylestown, Pensilvānijas, pavadījuši pēdējos piecus gadus slīpējot savu skumjo ar grunge elementiem pildīto skanējumu, pa laikam, progresu iemūžinot kādā EP. Ar pietiekami lielu fanu jūsmošanu Daylight beidzot ir gatavi klausītājiem piedāvāt savu debijas albumu – Jar.

Uzduroties grupas iepriekšējiem EP un redzot internetā norādītos „žanrus”, jau sāku priekā berzēt rokas, jo uz papīra viss likās tieši manai ausij radīts – 90-to mūzika ar post hard-core influencēm. Nodomāju – O – Tūlīt būs man jauns Hum, Finch vai Jawbox, bet klausoties no vecākā uz jaunāko, arvien vairāk kļuva skaidrs, ka no minētā var saklausīt tikai to, kā izklausītos Nirvana, ja Kobeinu būtu nomainījis mierīgāks cilvēks.

Albumā ir iekļautas 12 dziesmas, kas pēc būtības daudz neatšķiras viena no otras. Visās dziesmās patīkami izceļas Inženiera un producenta Will Yip radītais masīvais grupas skanējums, kas padarījis katru bungu sitienu smagu un ģitāras apveltījis ar biezu, dūcošu skaņu, kā žanra klasiskā - Smashing Pumpkins - Siamese Dream un jau piesauktās Nirvanas albumos. Tam visam pa virsu vokālists, kas laika gaitā ir izkopis savu balsi, bet pa ceļam pazaudējis tik ļoti nepieciešamo dzirkstelīti.

No visas burzmas vis vairāk atmiņā paliek „Life In A Jar”, ar nedaudz agresīvāku skanējumu, tomēr saglabājot albuma singla „In On It” meldiņa lipīguma efektu. Lai gan dziesma "Knew" ir nedaudz ašāka kā citas albuma dziesmas, arī tā labākajā gadījumā grupai piešķir tikai nelielāku pankroka piegaršu.

Nevarētu teikt, ka jaunais veikums ir pavisam savādāks kā, grupas agrīnie ieraksti, bet ir jūtams grupas dalībnieku muzikālais briedums un kvalitātes izaugsme, kas gan ne vienmēr ir labākais priekš pašas mūzikas. Kādam šis LP jau ir agrīns pieteikums gada labākajam albumam, citiem tā ir neliela vilšanās.

Albuma vērtējums - 6/10

 

Lasi vēl

Komentāri

šitas labs, ļoti rekomendēju arī basement - colourmeinkindness

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.