ALBUMU APSKATI

Cradle Of Filth - Nymphetamine

ALvils 01.08.2012. 02:05
Kā gan es varēju palaist garām šo brīnišķo disku tā iznākšanas brīdī, nu jau pērnā (2004.) gada septembrī? Nezinu gan. Bet tagad, kad es esmu ticis informēts par tā eksistenci un esmu iepazinies ar tā saturu, es nolēmu padalīties par to arī ar Jums, mani mīļie...

Kā gan es varēju palaist garām šo brīnišķo disku tā iznākšanas brīdī, nu jau pērnā (2004.) gada septembrī? Nezinu gan. Bet tagad, kad es esmu ticis informēts par tā eksistenci un esmu iepazinies ar tā saturu, es nolēmu padalīties par to arī ar Jums, mani mīļie alternative.lv albūmu aprakstu lasītāji.

Ilgus gadus uzskatīju, ka Cradle Of Filth labākais disks ir un paliks albūms “Midian”, bet vairs ne. Jo tagad labākā COF diska statusā drošā solī, bez jebkādas šaubu ēnas, pavisam pārliecinoši ir iecilpojis “Nymphetamine”, pēc kura izdošanas, starp citu, šogad, 2005.gadā COF tika nominēti grammī balvai kā labākā hevī roka un metāla grupa.

Mūzikas stils. It kā grupa lielos vilcienos tiek pieskaitīta pie black metal. Tai pašā laikā tai ir ļoti daudz gothic iezīmes, šis tas ir saskatāms gan no death, gan no trash, gan folk un droši vien jebkura cita metāla. Domāju, ka nav neviena metālgalvas Latvijā un visā pasaulē, kam nebūtu kaut cik respekts pret COF tieši dēļ viņu izsmalicinātības un muzikālās daudzveidības, stilu, instrumentu un vokālu pārpilnības. Arī šai diskā netrūkst ne paša COF vokālista izdomas attiecībā uz vokālo sniegumu katrai atsevišķai dziesmai, kā arī visam diskam kopumā, ne arī viesmākslinieku (lēdiju) dziedājumu, jau pašā pirmā dziesmā, kas ir intro jeb ievad dziesma Satyriasis, dzirdami sieviešu vokāli. Nelielās devās meiteņu balsis kā back vokāli (diezgan koriskā fišikā) dzirdami visa diska garumā, gandrīz visās dziesmās. Ļoti skaists (var pat teikt – izcils) lēdijas vokāls ir vidus intro jeb starp dziesmas Painting Flowers White Never Suited My Palette beigās, kā arī tituldziesmā Nymphetamine, par kuru ir īpašs stāsts, jo tai šai diskā ir izveidotas divas versijas, proti Nymphetamine Overdose, kas ir vairāk kā deviņas minūtes gara, šī varētu būt pilnā dziesmas versija, un albūmu noslēdz šīs pašas dziesmas saīsinātā, piecminūtīgā, versija, kas, man to pirmo reizi dzirdot pat ļoti atgādināja Kailijas Minogas un Nika Keiva dziesmu par rozēm, ko minētie mākslinieki pirms vairākiem gadiem kopistiski radīja par lielu pārsteigumu gan Nika, gan Kailijas faniem. Tomēr COF, protams, nav salīdzināms nedz ar Niku Keivu, nedz Kailiju Minogu, var tikai mēģināt nedaudz asociēt, bet ne pie(sa)līdzināt, jo COF ir COF.

Disks, kā jau tas ir COF raksturīgi, viscaur visa diska garumā pārpildīts ar neaprakstāmu enerģiju, satriecošiem ģitāru rifiem, manāmi visdažādākie bungu ritmi, kas ļoti bieži sevī ietver arī kardāna burvīgi skaisto pielietojumu, spēcīgi un dinamiski basa gājieni, kā arī daudzi citi instrumenti, kā piemēram klavieres, kas īpaši skaisti skan dziesmās English Fire, Gabrielle un Absinthe With Faust, kurā dzirdami arī čelli, kas ir manāmi arī citās dziesmās, īpaši izceļas dziemās Swansong For A Raven un tituldziesmā, kas ir vispār piebāzta ar visu, ko vien var dziesmā ielikt, taču jāatzist, ka meistarīgi un ļoti veiksmīgi, jo manuprāt tā, kopā ar dziesmām Gilded Cunt un Nemesis, kurā visas diesmas garumā viscaur tiek dzidāts par to, ka “melna ir mana sirds, melna ir mana sirds”, ierindojas albūma pašu labāko dziesmu sarakstā, lai gan līdzīgi var teikt par katru dziesmu šai diskā.

Teksti. Nu, kā jau COF. :) Par nāvi, par elli, par lāstiem, naidu, bailēm un nešķīstību. Nevēlos neko vēl vairāk īpaši piebilst. Ja kādam ir specifiskāka interese šai sakarā, viņš var bez problēmām atrast tekstus internetā un tos personīgi pārlasīt.

Albūms ir pat ļoti klausāms, un no savas puses tam tiešām piešķiru īpašu uzslavu starp visiem COF (un patiesībā arī starp jebkuras citas metāla grupas pēdējos gados izdotiem) diskiem. Tiem, kam jeb cik ir aizķēris jebkurš iepriekšējais COF disks, es apsolu, ka kā minimums vienaldzīgs nebūs arī “Nymphetamine”.

Izdošanas datums: 21.09.2004.

Izdevējs: Roadrunner Records

Tracklist

 1. Satyriasis
 2. Gilded Cunt
 3. Nemesis
 4. Gabrielle
 5. Absinthe With Faust
 6. Nymphetamine Overdose
 7. Painting Flowers White Never Suited My Palette
 8. Medusa And Hemlock
 9. Coffin Fodder
 10. English Fire
 11. Filthy Little Secret
 12. Swansong For A Raven
 13. Mother Of Abominations
 14. Nymphetamine Fix

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.