ALBUMU APSKATI

Brave Saint Saturn - The Light of Things Hoped For...

Ezis123 01.08.2012. 01:31
Sastāvs: Reese Roper (vocals, keyboards, guitar) Dennis Culp (guitar, vocals) Keith Hoerig (bass) Andrew Verdecchio (drums) Stils: Astro-rock Grupa ir dibināta 1995 gadā, bet pirmais albūms - "So Far From Home" iznāk tikai 2000 gadā. Apraksts gan būs par otro un...

Sastāvs:

Reese Roper (vocals, keyboards, guitar)

Dennis Culp (guitar, vocals)

Keith Hoerig (bass)

Andrew Verdecchio (drums)

Stils: Astro-rock

Grupa ir dibināta 1995 gadā, bet pirmais albūms - "So Far From Home" iznāk tikai 2000 gadā. Apraksts gan būs par otro un pagaidām pēdējo albūmu - "The Light of Things Hoped For..."

Reese Hoper un Dennis Culp ir nu jau izjukušās kristīgā ska-rock grupas Five Iron Frenzy dalībnieki,

Denisam gan līdzās šim ir arī soloprojekts, "Dennis Bayne", kurā viņš dzied un spēlē vieglas,ģitārakcentētas (bet ne tikai) psalmu dziesmas. Viens no šiem 3 novelkamajiem dziesmu fragmentiem man patiešām ļoti patikās, tā ka jāvaktē un jāmēģina dabūt disks. :)

Bet runājot par Brave Saint Saturn, kuri sevi ir definējuši, kā astro-rock...es pilnīgi droši varu

teikt, ka viņi ir šī žanra pamatlicēji un iespējams, ka arī vienīgā grupa, vismaz pagaidām, kas spēlē šada stila mūziku. Viss albūms ir par vienotu tēmu - cilvēka spēcīgākie emocionālie pārdzīvojumi kosmiskās noskaņās. Albūms, lai arī dziesmas ir vieglas un melodiskas, tomēr ir klausāms vairākas reizes, lai pie tā pierastu. Mani pārsteidza tas, ka, lai arī es nepavisam neesmu sintezatora cienītājs, tomēr šeit tas ir ļoti piemērots un piedod mūzikai vajadzīgo noskaņu, nemaz nerunājot par vokālista izteikti melodisko un spēcīgo balsi. Prologs ir pirmais, ko dzirdēsit ieslēdzot albūmu...drūms, vientulīgs, nomācošs...tas krasi kontrastē ar tam sekojošo dziesmu - The Sun Also Rises, kura ir spēcīga, enerģiska un cerību pilna. Dziesmas ir diezgan atšķirīgas viena no otras, šeit ir gan pavisam lēnas, melanholiskas dziesmas, gan

samērā ātras un uzmundrinošas. Īpaši vēlos pieminēt to pašu The Sun Also Rises un "The Heart Beats Inside", gan arī "Enamel" un "I Fell Away", pēdējā ir kas līdzīgs Ikara dziesmai...tās visas ir enerģiskas un arī ātrākās dziesmas albūmā. Īpaši spēcīga ir pēdējā albūma dziesma - Daylight - par kosmosa kuģa apkalpi, kas dreifē mēness otrajā pusē, tumsā, kur nav saules un ir zuduši sakari, kā arī izzūd cerības atgriezties mājās, uz zemes.

Kopsavilkums - nestandarta muzikālais izpildījums, lieliski emocionāli, bet ne salkani teksti, īpašā noskaņa, ko spēj radīt albūms ar savu kosmiskā roka mūziku un dziesmas, kas diezgan stipri atšķirās viena no otras, tai pat laikā paliekot grupas definētā mūzikas ievirziena ietvaros...tas ir jādzird.

P.S. Albūmus var nopirkt Tooth & Nail lapā, pa 12$ :) Vai arī pačukstēt man kaut ko uz [ezis et e-home

punkc lv]

Izdošanas datums: 30.11.2002.

Izdevējs: Tooth & Nail

Tracklist

 1. Prologue
 2. The Sun Also Rises
 3. Binary
 4. Mercury
 5. Enamel
 6. Anastasia
 7. Titan
 8. Gemini
 9. Estrella
 10. Heart Still Beats
 11. Babies Breath
 12. I Fell Away
 13. Recall
 14. Atropos
 15. Daylight

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.