ALBUMU APSKATI

Blindside - Silence

Jānis X 01.08.2012. 00:31
Njā, laikam jāsāk atkal vecā dziesmiņa par komerciju, jo biju tiešām priecīgs, kad dabūju šo albūmu savās rokās, bet noklausoties viss prieks pazuda. Ja atceraties, šī grupa pirms diviem gadiem viesojās Rīgā Xtreme pasākumā, kad sniedza lielisku šovu - puikas...

Njā, laikam jāsāk atkal vecā dziesmiņa par komerciju, jo biju tiešām priecīgs, kad dabūju šo albūmu savās rokās, bet noklausoties viss prieks pazuda.

Ja atceraties, šī grupa pirms diviem gadiem viesojās Rīgā Xtreme pasākumā, kad sniedza lielisku šovu - puikas ārdījās un spēlēja kā prātā jukuši! Pēc ierakstu noklausīšanās šī stabili kļuva par vienu no manām mīļākajām grupām - viņiem piemita sava oriģinālā skaņa, dažādas interesantas fiškas, spocīgi ritmiņi un īpatnējā vokālista balss, pat ģitāras draivs nebija kā visiem, BET kas tad noticis šajā albūmā? Albūmā, kurš laikam ticis diezgan tālu pateicoties tieši P.O.D. puišiem [ja ievērojās, klipā Boom! zviedru komanda patiesībā bija Blindside zeļļi, un arī Sattelite albūmā piedalījās Christians no Blindside]. Bet Silence vairs nav ne miņas no zviedru garšas un trakuma! Goddamit, vai tiešām Amerika spēj sabojāt visu?!? Skaņa ir ļoti līdzīga P.O.D., pat balss efekti dažbrīd ir no tās pašas operas, tāpat kaitinošas backvokālu harmonijas, sterila bungu skaņa - nav vairs tik izteiktu sarežģīto mainīto taktsmēru ritmu - vispār kopējais temps ir tāds gauss un miegains.. Žēl! Jāatzīst gan, ka agrāk šīs grupas skanējumā bija saklausāmas diezgan lielas Refused ietekmes, bet tas tā - starp citu.

Protams, melodijas joprojām ir tādas ipatnējas, saglabājot zināmu daļu no vecā Blindside, tomēr tas vairs nav tas. Nav vairs tās dzirksteles un svaiguma, kas atrodams tieši Eiropas mūzikā. Protams, pilnīgs mēsls šis albūms nav, un ja neesi dzirdējis iepriekšējos ražojumus, šis varētu iet pie sirds normālam nu-metal cienītājam [bez apvainojumiem], jo šeit tomēr ir oriģināli meldiņi un šis tas savādāks, kā citiem. Nedaudz velk uz Spineshank, nedaudz uz P.O.D. [skaņas ziņā], nedaudz jūtams Refused gars [pavisam nedaudz:(], un nedaudz no vecā Blindside. Katrā gadījumā Korn un Deftones faniem šis būtu jādzird, un varbūt arī kādam pop-emo cienītājam.

Kopumā: Brīžiem jauki, brīžiem kaitinoši, brīžiem sarežģīti, brīžiem saldi, bet traucē tā nostrādātā skaņa, tapēc vērtēju ar 3,5 [vairāk kā viduvējība, bet patālu no muzikāla pārdzīvojuma un baudas].

Izdošanas datums: 19.08.2002.

Izdevējs: Elektra

Tracklist

 1. Caught a Glimpse
 2. Pitiful
 3. Sleepwalking
 4. Cute Boring Love
 5. Endings
 6. You Can Hide it
 7. Thought Like Flames
 8. Victory Rock
 9. Painting
 10. Midnight
 11. Coming Back to Life
 12. Morning Star
 13. Silence

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.