ALBUMU APSKATI

Anti-Flag - For Blood And Empire

ALvils 01.08.2012. 02:30
Vēl pirms pavisam neilga laika, kas gan ir daži gadi, bet tomēr nav vairāki desmit gadu, manās rokās nonāca muzikālas apvienības, kura sevi dēvēja par Anti-flag, disks, kurā bija dzirdama melodiski agresīva pankroka skaņas, kurām cauri vijās ļoti pārliecināti un...

Vēl pirms pavisam neilga laika, kas gan ir daži gadi, bet tomēr nav vairāki desmit gadu, manās rokās nonāca muzikālas apvienības, kura sevi dēvēja par Anti-flag, disks, kurā bija dzirdama melodiski agresīva pankroka skaņas, kurām cauri vijās ļoti pārliecināti un ļoti spēcīgi teksti, kas manifestēja nepatiku pret karu, pret naudu un bagātniekiem, pret valsti. „Nogaliniet visus bagātos!”, bija viens no saukļiem, kas uz ilgu laiku iespiedās manā atmiņā... Tik skaļi un agresīvi tas tika izsaukts... Un tad pēkšņi, dažus gadus vēlāk, līdz manām ausīm nonāca ziņa, ka nu jau visnotaļ labi pazīstamā anarko panku grupa, kura izveidoja entai-establišmentu (anti-establishment), kas pamatīgi satricināja sākotnēji ASV, bet vēlāk vairāk vai mazāk visu pasauli, pavasarī nāks klajā ar jaunu disku, pie tam, tas tiks izdots zem Sony music. Ko?, – es prātā iesaucos, - kāds negrib pašiem Anti-flag iedot paklausīties viņu dziesmu, kur viņi dzied: „Nogaliniet visus bagātos!”? Protams, ka var attaisnot viņu lēmu noslēgt līgumu ar Sony music ar domu, ka tādā veidā vairāk cilvēkiem būs iespēja dzirdēt viņu propagandu, viņu pausto vēsti, jo visi labi zin, ka pasaulē lielākās leibla kompānijas, starp kurām ir arī Sony music, ļoti labi pieprot savu mārketingu, un ļoti labi zin, kā pārdot jebkuru plati miljoniem kopijas, un tomēr, neapšaubāms ir fakts, ka Anti-flag pēc šiem notikumiem iekš Sony music būs miljonāri. Skepse un neliela vilšanās par Ant-flag diska izdošanu zem Sony music mani pārņēma ne ļoti, bet tomēr – pietiekoši lielā mērā. Turklāt man jau pāris mirkļos bija paspējusi prātā nogulsnēties pārliecība par to, ka šim jaunajam albūmam noteikti jābūt pilnam ar popmūzikas elementiem, daudz „saldāku” dziedājumu, mazāk agresīviem ģitāru rifiem un tā tālāk.

Pāris mēnešus vēlāk man paveicās savas ausis iepazīstināt ar šo ilgi gaidīto Anti-flag plati, un manas domas no negatīvas skepses pāris mirkļos teleportējās uzr sajūsminošām prieka plaknēm. Tiešām jau no pirmām skaņām es atskārtu, ka Anti-flag nav mainījušies, pat vēl vairāk, viņi ir kļuvuši labāki un pancīgāki, nekā jebkad iepriekš. Viss albūms ir piesātināts ar agresīviem tekstiem, kas vēršas pret valdību, pret karu un pat pret naudu. Vislēnākā dziesma, kas ir gandrīz akustiska, Anti-flag ironiskā, sarkasma piesātinātā izteiksmē dzied, ka par vienu triljonu dolāru var nopirkt praktiski visu, tai skaitā bumbas un citus ieročus, tāpēc „Piedrāzt pasauli! Daudzi cilvēki šovakar nomirs. Piedrāzt pasauli! Nogalināsim viņus visus!”, tādejādi norādot uz savu negatīvo attieksmi pret to, ka 18% no ASV valsts kopbudžeta tiek veltīti militārajiem spēkiem, par gandrīz 5 daļu Amerikas naudas tiek pirktas bumbas, ar ko nomētāt Irāku. Dziedājums nav kļuvis saldāks, joprojām dzirdama kaucoša, pus aizsmakusi balss, kas tiek centīgi izmantota pancīga tenora dziedājumam, kas dziesmā „Cities Burn” ir pat tik aizsmacis, ka gandrīz vai līdzinās Rancid vokālam, daudz bekvokālu, dziesmās ir daudzas vietas, kurās dzied visa grupa vai vismaz lielākā daļa no grupas, ātri un agresīvi bungu ritmi, primitīvi ģitāras rifi un soliņi, kas panku skatuvē ir neatņemama sastāvdaļa, „anarhisti ir jauki kā bites spietā”, ar šādiem vārdiem sākas dziesma „War Sucks, Let’s Party!”. Un man nekas cits neatlika, kā uzlikt roku uz sirds un lielā respektā pret Amerikas anarko panku kulta grupu Anti-flag teikt: „Šis ir viņu labākais albūms!” Īpaši skaista ir dziesma „Hymns For The Dead”, kura sākas ar maršu, atspoguļojot domu, ka šī ir karavīru himna, taču Anti-flag izpratnē karavīri ir dzīvi mirušie, kas tiek sūtīti drošā nāvē. Dziesma muzikāli ir tiešām ļoti augstvērtīga, katra daļa līdz pēdējām sīkumam rūpīgi nostrādāta, dziesmas vidū ievietots skaists solo uz trompetes, kas nav dzirdama nevienā citā dziesmā, daudzbalsīgi saucieni vairākās vietās, ļoti melodisks piedziedājums, un tai pašā laikā nezaudēts īsts panku gars un agresivitāte. Otra dziesma, kas pelnījusi īpašu uzmanību saucas „This Is The End”, kurā tiek izpaustas emocijas pret kādu personu, kurā acīm redzot dziesmas autors ir ļoti vīlies, jo viņš piedziedājumā dzied: „Šīs ir beigas Tev, mans draugs. Es nespēju piedot un es neaizmirsīšu”, un dziesmas vidū, sasniedzot dziesmas kulmināciju, spēcīgi deklamē: „Tev acis ir atvērtas, bet Tu nespēj redzēt, Tev mute kustas, bet Tu nerunā!”. Vārdi tiešām ir ļoti spēcīgi un atskanīgi viscaur visam šim albūmam.

Iespējams, ka Anti-flag ir kļuvuši naudas kāri „bastardi”, kas varbūt pavisam drīz būs manāmi MTV avardos, bet tomēr jāatzīst, ka viņu mūzika ir laba, un albūms „For Blood And Empire” nav „popsīgāks” vai jebkādā citā veidā sliktāks par viņu iepriekšējiem albumiem.

Izdošanas datums: 21.03.2006.

Izdevējs: sony music

Tracklist

 1. I'd Tell You But...
 2. The Press Corpse
 3. Exodus
 4. The Project For A New American Century
 5. Hymn For The Dead
 6. This Is The End (For You My Friend)
 7. One Trillion Dollars
 8. State Funeral
 9. Confessions Of An Economic Hitman
 10. War Sucks, Let's Party!
 11. The W.T.O. Kills Farmers
 12. Cities Burn
 13. Depleted Uranium Is A War Crime

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.