ALBUMU APSKATI

Amanda Woodward - Ultramort

Jānis X 01.08.2012. 01:13
Šo laikam kārtējo reizi jāsauc par manu pēdējā laika vērtīgāko atradumu, diezgan nejauši uzietu. Man pilnīgi nav zināmi nekādi biogrāfiski dati par šo Francijas grupu, bet viens ir skaidrs - mūzika ir sasodīti skaista spiedoši skumīga emo/scremo, postroka un sērīga...

Šo laikam kārtējo reizi jāsauc par manu pēdējā laika vērtīgāko atradumu, diezgan nejauši uzietu. Man pilnīgi nav zināmi nekādi biogrāfiski dati par šo Francijas grupu, bet viens ir skaidrs - mūzika ir sasodīti skaista spiedoši skumīga emo/scremo, postroka un sērīga dub kombinācija ar tekstiem franču valodā (bet nebīstieties - vienkāršajā, bet visnotaļ jaukajā vāciņā atrodami arī tekstu tulkojumi jeb interpretācijas angļu alodā). Arī šoreiz man ir diezgan grūti nosaukt kādas līdzīgas grupas, varu pateikt tikai to, ka mūzika nedaudz asociējas ar Mineral un Kneejerk, tikai ar kliedzošu, spiedzošu vokālu. Ar pirmajiem - sērīgo, pat nomācoši skumjo melodiju dēļ, ar otrajiem - garo instrumentālo paužu un kopējās noskaņas dēļ, lai gan, kā jau teicu, Amanda Woodward šajās atkāpēs pamanās iesaistīt arī dub noskaņas - tas laikam bija pirmais, kas mani piesaistīja. Vēl viens plus, manuprāt, ir tas, ka vokāls ir tikai kā piedeva mūzika nevis dominējošais "instruments", tādēļ dziesmas šķiet skaisti ģitārmūzikas ceļojumi, pilni ar sīkām niansēm un knifiņiem, kas visu padara daudz baudāmāku.

Diemžēl diskā ir tikai piecas dziesmas, t.i., 20 minūtes, bet viss pārējais ir vienkārši burvīgi. Jau minēju, ka arī noformējums ir ļoti labs - pavisam vienkāršs (teksti rakstīti ar īsto rakstāmmašīnu), no kartona taisīts, bet jauks. Atļaušos šo EP dēvēt par saldo ēdienu sērīgās (bet ne asarainās), nedaudz experimentālās un nepopsīgās scrEMOmūzikas cienītājiem!

Amanda Woodward, 151 Rue Saint-Pierre, 14000 Caen, France

amanda_woodward@hotmail.com

http://www.sans-vie.com

(vēl šis disks nopērkams arī I.S / alternative.lv distro un, iespējams, arī Kablys.hardcore.lt distro;)

Izdošanas datums: 30.11.2001.

Izdevējs: Destructure / Chimeres

Tracklist

  1. Il Nous Reste Les Caillasses
  2. La Perte
  3. La Poussiere Et La Cendre
  4. Lair Du Temps
  5. Ultramort

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.