ALBUMU APSKATI

Albuma apskats - Palms – S/T

Jānis Andersons
JĀNIS ANDERSONS 02.07.2013. 12:20
Kas notiek, ja savieno ISIS un Deftones?

„Palms” ir nesen izveidots kvartets no ASV kura sastāvs ir visnotaļ iespaidīgs – trīs bijušie ISIS dalībnieki: Aaron Harris, Clifford Meyer, Jeff Caxide pie instrumentiem, un ar Chino Moreno pie mikrofona – šis ir savienojums, kas daudziem liek pārskriet skudriņām pār muguru. Vismaz uz papīra...

Kāpēc uz papīra? Tāpēc, ka Palms S/T galīgi neskan tā, kā daudzi pirmajā mirklī iztēlotos būtībā ISIS ar Deftones vokālistu. Es personīgi gaidīju kaut ko smagnēju un tumšu pēc noskaņas, varbūt nedaudz agresīvu, un pieņemu, ja šis ieraksts tiktu veidots pirms desmit gadiem, tad droši vien tas tā arī būtu, bet ir 2013. gads, un puiši nepavisam neiet pa agrāk iemītajām takām. 

Palms Self-Titled ir miera pilnas 47 minūtes, kurās tikai atsevišķos momentos parādās nedaudz vairāk dzīvelīguma. No sešām dziesmām īsākā ilgst turpat sešas minūtes, ar ko pilnībā pietiek, lai saprastu par ko un kādā tonī iet runa. Albums visā savā garumā ir monotoms un vairāk vai mazāk, varētu teikt - tik vienveidīgs, ka jau pēc minūtēm 20 vispār aizmirstās, ka kaut ko klausies. Muzikāli, pa visu ierakstu, tikai pāris brīži ir ievērības cienīgi, bet kopumā, ja aiz tā visa nestāvētu „lielie vārdi”, tas nogrimtu nebūtībā ātrāk kā Titāniks. Nevaru iedomāties, kāda man varētu būt iekšējā noskaņa, lai izdomātu – O! Jāuzliek paklausīties Palms! 

Kad klausoties, esi veiksmīgi ticis cauri pirmajām četrām dziesmām, kā neliels svaiga gaisa malks ir piektais gabals – Tropic, ko grupa atrādīja jau pirms albuma izdošanas. Tā elektroniskais „bīts” ir tiešām patīkams un rada vēlmi pagulēt saules sakarsētās smiltīs, kaut kur pie ūdeņiem.

Varbūt tikai dēļ tā, ka Chino kādā no intervijām izteicās, ka ISIS puiši pie Viņa atnākuši jau ar būtībā gatavu ierakstu, un uzaicinājuši tikai uzdziedāt, bet Man tiešām liekas, kaut kas šeit vienkārši līdz galam nav tā kā tam vajadzētu būt. Viss liekas nedaudz par garu izstiepts, un beidzot es saprotu, tos argumentus, kāpēc cilvēkiem nepatīk Deftones. 

Varbūt kādam tas neliksies godīgi, bet ja noņemtu vokālu nost, tad atkal jāmet akmentiņš instrumentālistu dārziņā. Instrumentāli ieraksts varēja būt jebkuras post-rocīgas, nezināmas grupas veikums, un tad visiem būtu pilnīgi vienalga. Pavisam atsevišķās vietās var just pieredzi un to, ka instrumenti nav paņemti rokās tikai pirms pusgada.

Ieraksts tika izdots 25. Jūnijā, Ipecac Records paspārnē, kas agrāk izdevusi arī citus ISIS ierakstus. Kā pozitīvais aspekts jāpiemin, ka CD ir noformēts Digipack variantā, kas pirkstiem ir patīkamāks par plastmasu. 

Grupai vasarā paredzēti arī pāris koncerti, pēc kuriem, domājams, par šo apvienību nedzirdēsim vairs ilgi.. Tāds nu ir to blakus projektu mūža cikls.

Albuma vērtējums – 5/10

Dziesmu saraksts:

1."Future Warrior"
2."Patagonia"
3."Mission Sunset"
4."Shortwave Radio"
5."Tropics"
6."Antarctic Handshake" 

Formāti: CD, Vinyl, Digital Download

Albumu iespējams strīmot un iegādāties

 

Lasi vēl

Komentāri

diemžēl tev ir taisnība, Ralf. instrumentālais pavadījums un kompozīcija diezgan amatieriska, lai gan tādai tai tiešām nevajadzētu būt
atvainojos, Jāni, nevis Ralf :)
Man patīk ISIS, bet nepatīk Deftones. Tieši šāds ir arī tas albums. Kaut kas patīk, bet kaut kas nē.
Anonīmais Šakālis 09.07.2013. 17:22
Beidzot ir atrisinājies jautājums — kas būtu, ja Pelican būtu vokāls? :D
Un, apskatniek, kas tev ar vietniekvārdiem noticis? ;)

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.