ALBUMU APSKATI

Albuma apskats: Oathbreaker - Eros|Anteros

Vitālijs Lopatinskis
VITĀLIJS LOPATINSKIS 19.08.2013. 13:01
Ar patīkamu un īpaši spēcīgu pārsteigumu klajā ir nācijas Beļģijas kvartets Oathbreaker
Kaut arī parasti grupas var pieskaitīt pie kāda konkrēta stila, retāk raksturot ar divu-trīs stilu sajaukumu, beļģu kvarteta Oathbreaker skanējums ar vokālisti noteikti nav vienā plauktā liekams - te ir gan pankuha, gan bleķis, gan sladžiņš. Kāds viņus sauc par "eiropiešu Converge", kas nabūt nav tālu no patiesības - gan skanējuma ziņā, gan arī tā fakta dēļ, ka ieraksts ir tapis Converge basista Kurta Ballu (Kurt Ballou) studijā.
 
Jau kādu laiku grasījos pieķerties kāda ieraksta recenzijai, un pāris dienas atpakaļ, uzliekot "play" šim brīnumam, izjutu nepārvarāmu vēlmi padalīties ar tevi, lasītāj.
 
Kopš viņu debijas albuma "Maelstrom" ir pagājuši tikai divi gadi, taču jaunais ieraksts parāda, ka grupa ir krietni augusi - skanējums ir daudzveidīgāks, melodiskāks un sulīgāks. Albuma nosaukums "Eros|Anteros" paredz divu pretpolu - mīlestības un naida - dueli, kas caurstrāvo visa albuma garumā.
 
Ievadā "(Beeltenis)" (flāmu valodā - portrets) uzdod kopējo noskaņu, grupas vokālistei Karo Tangei (Caro Tanghe) skaitot "buramvārdus" atmosfēriskā ģitāru pavadījumā. Pēkšņa pāreja uz "No Rest For The Weary" ir kā auksta duša - atsvaidzinoši agresīvi un ātri, kas kombinācijā ar izmisīgu Karo vokālu liek skudriņām kustēties straujāk.
 
 
Ja ar iepriekšējām divām dziesmām Oathberaker parāda savu vēl neiepazīto pusi, jau pie trešās dziesmas "Upheaval" atgriežas ierastais skanējums. "As I Look Into Abyss" uz tā paša akorda seko deviņu minūšu "The Abyss Looks Into Me", pie kura tiek sasniegts albuma apogejs. Bieži vien šādi iestarpinājumi nepaliek atmiņā, taču šis ir īsts šedevrs, kurā vokāliste pierāda, ka spēj arī ļoti neslikti dziedāt. Albuma iztirzājuma daļā ir vēl 4 skaņdarbi, kuru starpā ir arī Converge'īgāks "Condor Tongue" un sladžīgs "Offer Aan De Leegte".
 
 
Albumu nobeidz kosmisks skaņdarbs "Clair Obscur", kas vienpadsmit minūšu garumā sniedz ļoti elegantu tēmas atrisinājumu.
 
Iespējams dēļ sava "mežonīguma" Oathbreaker varētu arī neaizkavēties daudzu pleilistēs, tomēr domāju, ka šis ir ļoti ambiciozs pieteikums, kas noteikti nepaliks nepamanīts. Par sevi personīgi varu teikt, ka šis ieraksts ir ierindojies mana šīgada smagā topa augšgalā.
 
Albuma vērtējums - 10/10
 
Dziesmu saraksts:
 
01. (Beeltenis)
02. No Rest for the Weary
03. Upheaval
04. As I Look Into the Abyss
05. The Abyss Looks Into Me
06. Condor Tongue
07. Offer Aan De Leegte
08. Agartha
09. Nomads
10. Clair Obscur

Lasi vēl

Komentāri

Mani favorīti jau pāris gadus, jaunā plate ir izcila.
metalhead666 19.08.2013. 20:06
zweeriigi labs video

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.