ALBUMU APSKATI

Albuma apskats: Nails – Abandon All Life

Jānis Andersons
JĀNIS ANDERSONS 18.03.2013. 13:24
10 dziesmas 17 minūtēs. Šie puiši negrib lielīties ar savu dziesmu juceklīgajām struktūrām, vai mēģināt kādu pārsteigt ar ģitārdieviem piederīgiem solo, bet uz jautājumu, vai jaunais Nails albums ir „smags”, atbildēt "nu tā/tā", būtu tas pats, kas spēlēt Krievu ruleti ar motorzāģi.

Albums savās 17 minūtēs spētu nomāk pat to uzspēlēti pozitīvo meiteni, kas Tev vienmēr krīt uz nerviem.

Blice Nails ir kvartets no Dienvidkalifornijas, ASV un savā mūzikā veido Molotova kokteili no žilbinoša grindcore, dārdoša black metal, un Crust/Hardcore elementiem.  

Nails mūzika daudz komentārus neprasa. Albums sākas ar dziesmu „In Exodus”, un jau ar to pietiek, lai saprastu, ka Abandon All Life ir viss, ko „smagās” mūzikas mīļotājs vēlas dzirdēt – lodveida zibenim pielīdzināma, kontrolēti haotiska skaņa, ko veido ar apskaužamu precizitāti apveltīts instrumentu blitzkriegs, kam vel pa virsu ir visa albuma garumā kliedzošais, gārdzošais un rūcošais Todd Jones vokāls, kas varētu būt vainojams pie pavasara aizbaidīšanas.

No visa šā skaņu cietokšņa, jāuzteic dziesma „Wide open Wound”, kas ir salīdzinoši lēna un gara, bet nenoliedzami liek kustināt galvu līdzi savam ritmam.  

Par šo garāka ir vienīgi albuma kulminācija un noslēgums – „Suum Cuique”, kas sevī ietver visu grupas esenci un pierāda, ka Nails zina, kas jādara un kā to izdarīt tā, lai Tev vel ilgi galva paliku kā spainis.

Albumu producējis neviens cits, kā pie mums šovasar gaidāmā Converge ģitārists Kurt Ballou, kas producējis arī iepriekšējo grupas ierakstu - 2010. Gada Unsilent Death. Iespējams arī tieši tāpēc skaņas ziņā albums atgādina vecākus Converge ierakstus. Skanējums ir tieši tik netīrs, lai būtu patīkami klausīties un nezustu tā patīkamā sajūta, ko daudzi producenti izsūc no „smagās” mūzikas... Tādu kā pagrīdes garšu.

Ar šo albumu, Nails ir pierādījuši, ka tiešām ir vērā ņemami un respektu pelnījusi grupa. Ar saliektām mugurām un sastrādātām rokām radīts albums, kas lai gan īss, pildīts ar mūziku, kas spēj aizraut ar savu skanējumu vai nospiest tevī vēl mītošo pēdējo saules stariņu.

Albuma vērtējums: 7/10

Dziesmu saraksts:

01. In Exodus
02. Tyrant
03. Absolute Control
04. God’s Cold Hands
05. Wide Open Wound
06. Abandon All Life
07. No Surrender
08. Pariah
09. Cry Wolf
10. Suum Cuique

Albums ierakstīs Godcity Studios un tika izdots 19. Martā Southern Lord Records / Street Cleaner Records / Six Feet Under Records paspārnē.

http://abandonalllife.com/

Lasi vēl

Komentāri

Smagi un sūri. Tods neliek vilties.

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.