ALBUMU APSKATI

Albuma apskats: Legacy ID - Genesis

Jānis Andersons
JĀNIS ANDERSONS 30.06.2014. 14:34
Ko darīt, lai atkoptos pēc vasaras saulgriežiem? Gribi pēc iespējas ātrāk aizmirst Līgo dziesmas un jūties izsalcis pēc kaut kā, kas varētu novērst tavas domas no tradicionālā ķimeņu siera, kas tev jau apnika aizpagaišējā gadā? Paņem kumosiņu progresīvā metāla, kumosiņu alternatīvā roka un kumosiņu no „Kumosiņa” – sanāks dienas recepte – Legacy ID debijas albums Genesis.

Legacy ID ir vel relatīvi svaiga grupa, kas savu darbību iesāka 2013. Gada februārī un sastāv no četriem kungiem. Ģitārists Artis Apinis, basists Andrejs Nikitins, Bungu sitējs Ivars Logins un vokālists Andis Jēkabsons. Šādā sastāvā puiši sevi nodēvējuši par progresīvā roka un metāla grupu. Daudz laika netērējot, šā gada vasaras sākumā albums jau ir gatavs un nodots klausītāju kritiskajai ausij.

Albums sastāv no desmit kompozīcijām, no kurām viena diemžēl ir tikai „Intro”, tāpēc sanāk, ka dziesmas ir tikai deviņas. Albums tapis sadarbībā ar Agri Siksnu no "Dzambulai Records" un Kārli Šteinmani no "KS Records", jāsaka, ka šie kungi savu darbu ir padarījuši godam un ieraksts skan tiešām labi. Visa albuma garumā dzirdamie instrumentāļi ir tiešām ausij tīkami un jo vairāk Es klausos, jo vairāk kāja danco līdzi un galva staigā uz augšu un leju.

Īpaši gribētos izcelt divas dziesmas – „Collateral Damage” un „Razorblades”. Abas savā garumā pārsniedz sešas minūtes un iedot to loloto progresīvā metāla garšu. Pārējās dziesmās gan prasītos nedaudz smagāku vokālo izpildījumu, lai celtos roka piekabināt tām metāla „tagus”, bet tāpēc jau laikam tas skaitās roks.

Kopumā albuma nosaukums ir trāpījis acītē, un apzīmējums Genesis, ja ar to nav domāts šā vārda kristietiskais pielietojums, ieliek labu pamatakmeni grupas tagadējai darbībai un atstāj mantojumu arī nākamajai paaudzei.

Albumu iespējams noklausīties un lejuplādēt grupas bandcamp lapā par apaļiem 5 Euro, ko Grupa solā investēt albuma fizisko kopiju izgatavošanai. Kur tādu dabūt? Jāsazinās ar pašu grupu lapā norādītajos kontaktos, kur tiek piesolīti vel „dažādi labumi”

Lasi vēl

Komentāri

Ja, godīgi, tad liekas, ka Rerlicseed ilgi gaidītais albums ir daudz švakāks kā Legacy ID :) , manuprāt.
Skan jau labi, tikai ģitāru skaņa izklausās "sintētika". Šteinmanis tādu s... netaisa.
Runājot par salīdzinājumu ar Relicseed - stilistiski abas pamatīgi atšķiras, tāpēc, manuprāt, salīdzināt ir nevietā.
Jebkurā gadījumā jāsaka, ka muzikāli Legacy ID ir pat ļoti pieklājīgi. Vokālam varbūt arī ir potenciāls, bet vēl daudz jāstrādā.
melomania 30.06.2014. 16:47
Manuprāt, jābūt nelielam lašarikam jeb žīdam bez ausīm, lai liktos, ka gīčas pēc s*** šajā gadījumā skan.
Kur ta viņi salīdzināti ar Relicseed?
Kāda ir motivācija angļu valodas lietojumam dziesmās? Tapt pamanītiem pasaulē, starp >1000 identiskām un >10000 līdzīgām grupām? Nodot vēstījumu, kas pēdējo 50 gadu laikā līdz klausītājam ir nonācis jau 100000 reizes? Lai arī kā būtu patiesībā, angļu valodas lietojums ar smago latviešu akcentu ir šī albuma negtīvā puse.
Pārējais gan man ļoti patika - mūsdienīgs un progresīvs skanējums, instrumentu sekcija zina, ko dara, un tā ir savā vietā; vokāls arī visnotaļ patīkams.
Tā turpināt! Tomēr iesaku kaut vai pamēģināt dziedāt latviski. Kaut vai vienu dziesmu.
Aikucs - pirmajā komentārā
Katamarans 02.07.2014. 14:22
Piekrītu Aigaram, gribētos dziesmu Latviešu valodā.
Kāda starpība kādā valodā, cilvēks grib savu sakāmo izpaust citā valodā, tad, lai tā arī dara...
un personīgi domāju, ka latviešu valoda nav rokmūzikas valoda.. nepārprast lūdzu, vai ko, bet nu piesieties kādā valodā paši grib dziedāt ir nevietā.
Bet nu gribēt it viens un piesieties ir otrs... fuck it...
Domāju ka albums ir normāls priekš latviešiem, mazā zemē, kur rokmūzika attīstās ļoti lēnu un ir diez gan švakā stāvoklī, teiksim tā.
Nu man jau liekas, ka vairāk velk uz parasto, jau piemirsto Nu-Metal pirms 10 gadiem!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.