ALBUMU APSKATI

Albuma apskats: Enhet – Keep It Clear

Jānis Andersons
JĀNIS ANDERSONS 19.09.2013. 12:37
Pašmāju lielgabarīta metālkoristu Enhet jaunākais velmējums – „Keep it Clear” atbilst visām Latvijas Republikas un Eiropas Savienības prasībām.

Kad pašmāju blice Enhet kaut ko dara, tad tikai un vienīgi vērienīgi. Enhet mūzika un koncerti ir kā nopulēta, ar tehnisko šķidrumu apstrādāta un pa virsu vel nocinkota vietējā metalurga produkcija, kas pēc visiem kvalitātes kritērijiem būtu domāta eksportam.

Cik vien spēju atcerēties, pēc Enhet uzstāšanās, vai tas būtu mazs koncerts kādā klubiņā, vai skatuves ducināšana kādā festivālā, vienmēr ir bijusi tāda sajūta, ka puiši būtu nevis no Cēsīm, bet pārrobežu viesi. Un kāpēc gan nē. Jau kopš 2002. gada uzkrātais rūdījums un pieredze realizēta ne tikai uz vietējās skatuves, bet arī pāri robežai, skatuvi dalot ar virkni ievērojamiem zāģētājiem.

Ar tikpat lielu vērienu var apzīmēt grupas otro albumu ar nosaukumu „Keep It Clear”. Ja 2008. gada albumu „Check The Foundation” var uzskatīt par pirmo nopietno pamatu smagnējajai konstrukcijai, ko būvē 5 grupas dalībnieki, no kuriem 3 ir brāļi, tad jaunākais veikums ir kā testaments un liecība grupas saknēm, jo tieši kā „Keep It Clear” puiši bija pazīstami pirmsākumos.

Ierakstīts 2012. gada pavasarī, pašu improvizētā studijā meža vidū, kaut kur Kuldīgas rajonā, albums savās 7 dziesmās ietver visu, ko Tu varētu gribēt sagaidīt no Enhet. Gan jaunas, gan ne tik jaunas dziesmas, agrāk dzirdamas vien koncertos. Varētu teikt, ka albums kalpo kā Greatest Hits Vol.2.

Tehniski albumam nav ne mazākās vainas. Patīkami dzirdēt un saprast visu kas notiek un ko grupa grib pateikt. Nedaudz gan albuma pirmā dziesma „Converge For A Day” paķēra uz muļķi ar neizteikto vokālu dziesmas ievadā, bet, kamēr prātoju vai vainīgs austiņu vads, ieraksts mežā, vai varbūt sūdīgs mikss un māsters, tikmēr jau vokāls parādījās ar pilnu jaudu. Lirika – „We will never grow old” vēlreiz apliecina augstāk minēto par puišu nebeidzamo enerģiju. 

Lielākā kačka albumā laikam būs „111”, kam Enhet mēģinājuma laikā ir uzfilmējuši kārtīgu DIY video. Gabals sākas ar masīvu rifošanu un viennozīmīgi ir Enhet ar gāzi grīdā. Vienīgais, kas kaut kā traucē ir vokāla dilejs piedziedājumā. 

Kārtīgs blieziens pa kuņģi turpinās visa albuma garumā, un brīžiem grūti atšķirt vienu gabalu no otra, bet nelielie elektronikas elementi un ģitāras soliņš/šredošana dziesmā „Flavour Black” ielaiž no mošpita pārkarsušajās telpās svaigu gaisa devu. Šis arī būs tas gabals, kas veido lielāko pievienoto vērtību albumam.

Dziesmu saraksts: 

  • Converge For A Day
  • 111
  • Jail
  • Hold Your Breath
  • You Stand Alone
  • Constrict The Brow
  • Flavour Black

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.