ALBUMU APSKATI

Albuma apskats: Bad Religion – True North

Jānis Andersons
JĀNIS ANDERSONS 01.03.2013. 11:09
Bad Religion, neapšaubāmi, ir viens no lielākajiem pankroka stūrakmeņiem, turpinot vairāk nekā 30 gadu ilgstošo karjeru, sasniedz arvien jaunas virsotnes ar jaunāko studijas veikumu – True North.

True North ir jau 16. Bad Religion studijas albums, kas dienas gaismu ieraudzīja 2013. gada 22. janvārī un turpina ierasto 3 gadu atstatumu starp albumiem. Ieraksts veikts 2012. gada vasarā un izdots grupas ģitārista Breta (Brett Gurewitz) dibinātajā leiblā Epitaph Records. Arī šoreiz Albums piedāvā visu pie kā sen jau pieraduši grupas klausītāji – gang vokāli, ātri ģitāru solo gabali un Grega (Greg Graffin) pierastais balss tonis.

Ar grupu pirmoreiz iepazinos tālajā 2002. gadā ar albuma „No Control” dziesmu „You”, ko noteikti atpazītu visi, kas kādreiz ir aizrāvušies ar skeitborda datorspēlītēm un jāsaka, ka jaunā albuma skanējums un saturs būtiski neatšķiras nedz no albuma „No Control” nedz jebkura cita pēdējās dekādes Bad Religion ieraksta, tomēr ir pietiekami labs, lai būtu pirmais albums grupas vēsturē, kas sasniedzis Billboard 200 albumu „aptaujas’’ top divdesmitnieku, iekļūstot 19 vietā.

Albums sastāv no 16 dziesmām, ar kopējo garumu nepārsniedzot ierasto 40 minūšu robežu. Albuma tituldziesma, True North, kas ir viens no singliem, uzreiz nosaka albuma noskaņu, no kā grupa būtībā arī neatkāpjas visa albuma garumā.

Kopumā albums nepiedāvā neko pārāk oriģinālu vai svaigu, bet nodrošina grupas uzticīgākos klausītājus ar jaunu devu politiska pankroka, un pašus mūziķus ar iemeslu turpināt tūrēt pa visu pasauli, spītējot jau diezgan cienījamajam vecumam.

Pie dziesmām, kas noteikti būtu izceļamas uz albuma fona pieskaitāmas dziesmas „Dharma and the Bomb” ar neticami lipīgu meldiņu, kas spējīgs ispiesties atmiņā jau pēc pāris noklausīšanās reizēm, albuma otrs singls „Fuck You”, kas perfekti iekļautos koncerta setlistē un dziesma „Robin Hood In Reverse” ar saulainām ģitāras skaņām radot neciešamu vēlmi pēc pavasara un aizgājušajiem vidusskolas laikiem.

Albuma vērtējums: 6/10

Dziesmu saraksts:

1.       "True North"
2.       "Past Is Dead"
3.       "Robin Hood in Reverse"
4.       "Land of Endless Greed"
5.       "Fuck You"
6.       "Dharma and the Bomb"
7.       "Hello Cruel World"
8.       "Vanity"
9.       "In Their Hearts Is Right"
10.     "Crisis Time"
11.     "Dept. of False Hope"
12.     "Nothing to Dismay"
13.     "Popular Consensus"
14.     "My Head Is Full of Ghosts"
15.     "The Island"
16.     "Changing Tide"

Formāti: CD, Vinyl, Digital Download

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.