ALBUMU APSKATI

A Perfect Circle - Thirteenth Step

Lauris Ābele 01.08.2012. 01:04
Tikpat atspirdzinoši kā no rīta izdzert glāzi svaigi spiestas apelsīnu sulas, tā ir klausīties A Perfect Circle jauno albūmu “Thirteenth Step”, saka liela daļa alternatīvās mūzikas cienītāji, radio DJ un kritiķi. Atliek tikai piekrist. Var patikt, var nepatikt,...

Tikpat atspirdzinoši kā no rīta izdzert glāzi svaigi spiestas apelsīnu sulas, tā ir klausīties A Perfect Circle jauno albūmu “Thirteenth Step”, saka liela daļa alternatīvās mūzikas cienītāji, radio DJ un kritiķi. Atliek tikai piekrist. Var patikt, var nepatikt, bet tas katrā ziņa ir kas jauns alternatīvās mūzikas lauciņā.

Šoreiz APC tiešām ir strādājuši kopā vairāk kā grupa. Pie ritma sekcijas ir piestrādājis Mainards (arī Tool vokālists), ex Mensona Tvigijs, kas arī loti jūtams. Kā jau minēju šis ir koncepta albūms un visas dziesmas vieno, tā sakot, cilvēka atkopšanās tēma. 13 pakāpieni ir programma, pēc kurās atveseļojas narkomāni, alkoholiķi, nesavaldīgie utt.

Uzkāpjot uz pirmā (apmēram 7 minūtīgā) pakāpiena, mēs tiekam ieaijāti ambientās, loti melodiskās līnijās, kas drīz vien pārvēršas rēcošas ģitārās. Pārsteigumi garantēti.

Pēc tam seko vairākas, salīdzinoši, mierīgas dziesmas, no kurām The Noose izceļas ar izteikti epohālu noskaņu. Tā kā APC ir no grupām, kas pretojas tradicionālajām dziesmu uzbūvēm, tomēr ir dažas dziesmas kurās tas izpaliek, tomēr to nosedz neizprotamās vokālas melodijas. Liels pārsteigums, manuprāt, ir grupas Failure kovers “The Nurse Who Loved Me” (medmāsa ar farmācijas brīnumiem), kas iederas albūmā koncepcijā, tomēr atgādina mīlas balādi no 50 gadu skaņuplatēm.

Viss albūms, manuprāt, ir loti labi noproducēts: dabīgas bungas; spēcīgs, nedaudz fuzīgs Tvigija bass; ēteriska Mainarda balss un, protams, reizēm neizsekojama ģitāra ar dzīvīgu, spēcīgu draivu. Izteikti ir kontrasti starp mierīgo un skaļo, tādēļ ieteicams skaņdarbus klausīties ar austiņām. Šos 13 pakāpienus varētu raksturot kā Radiohead un Tool krustojumu.

Arī komerciālā veiksme nāk roku rokā ar šo ambiento, eksperimentālo koncepta albūmu, proti, pirmajā nedēļā pēc tā iznākšanas, “Thirteenth Step” ir ierindojies otrajā vietā (pēc DMX hehe) Billboard pārdotāko albūmu sarakstā. Vēl viens apliecinājums tam, ka ,ja darīsi kas patiesām patīk, tad iegūsi atbalstītājus kā klints, nevis mainīgo mainstreem auditoriju.

Nezinu, kāda ir vērtējumu skala, bet dodu maksimālu punktu skaitu.

Izdevējs: Virgin Records

Tracklist

 1. The Package
 2. Weak And Powerless
 3. The Noose
 4. Blue
 5. Vanishing
 6. A Stranger
 7. The Outsider
 8. Crimes
 9. The Nurse Who Loved Me
 10. Pet
 11. Lullaby
 12. Gravity

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.