ALBUMU APSKATI

7-10 split - Kill the messenger

Viesturizācija 01.08.2012. 02:00
Kad mirušu cilvēku sadedzina, iegūst pelnus. Tas ir metāls. Kad iever kāju braucošā vellapēda ratā, kļūst ļauni. Tas ir hardkõrs. Kad ar Raiti uzdīrā pilnvērtīgu šahu un "iemet pa lampu", vairs nezini, kā īsti jataisa rokāde. Tas ir pankroks. Kad Tev vairs nepietiek...

Kad mirušu cilvēku sadedzina, iegūst pelnus. Tas ir metāls. Kad iever kāju braucošā vellapēda ratā, kļūst ļauni. Tas ir hardkõrs. Kad ar Raiti uzdīrā pilnvērtīgu šahu un "iemet pa lampu", vairs nezini, kā īsti jataisa rokāde. Tas ir pankroks. Kad Tev vairs nepietiek ar Dona jauno cd un miesa prasa vēl, tā jau ir stadija. Tas ir pops.

Kādu galaproduktu iegūst, kad apvieno popša melodijas, hardkõra agresiju, metāla mūzikas tehniku un pankroka agresivitāti? Iegūst ko ļoti ņammīgu, proti, 7-10 split!

Šai grupai sekoju līdz kopš bija ierakstītas tikai vēl pirmās dziesmas. 2002. gadā beidzot sekoja viņu pirmais, daudzu tūkstošu kopijās pārdotais albūms "The stars have fallen", par kuru biju starā, jo tas bija ātrs, melodisks pankroks, ar kolosālu vokālu un dziesmu interesanto uzbūvi. 7-10 split jau tad nekautrējās uzķīlēt pāris hevī dziesmas ar kardānu.. Patiesībā reāli gribas, lai 7-10 split tuvakajā laikā atrastos zem cita leibla, nevis zem New School Records, jo tas būtu leciens augšup uz kādu viņiem piemērotāku un nopietnāku leiblu.. Zem NSR ir 9 (punk) grupas, un dēļ 7-10 split oriģinalitātes, safiškotības, smagnējības, manuprāt, neviena no tām pārējām astoņām seventensplitiem nestāv ne tuvu, varbūt maķentiņ Not long after un Off the record dažu dziesmu dēļ, kaut gan 7-10 split šitos visus saliek vienā setā, tīrajā bez uzdzeramā.. Kaut būtībā nekāda sacensība nav jātaisa. Katra grupa spēlē, ko grib un kā var, un kādu salīdzināt ar kādu nereti ir ļoti neiespējami, un pat nekorekti, un to darīt nemaz nav vajadzīgs. Unikālā Dažādība!! Tāpat jau viss ir katram pašam skaidrs.. Faktiski taču katrai grupai izdodas savā daiļradē radīt kādas fantastiskas dziesmas. Dziesmu teksti 7-10 split ir par vientulības sajūtu, kas mīt dažādās devās katrā no mums, par ticību otram, par atbildēm uz āķīgiem jautājumiem, par laiku divatā ar šo laikmetu un tādā garā.. Teksti labi. Interesanti, ka viņiem 3/4 grupas iedziedājuši, iebļāvuši, ieskrīmojuši vokālus, pat bundzinieks. Protams, ir jau grupas, kurās sitējs ir līdvokāls, ja, bet nu tomēr zaibis.

Taču tad bija 2u gadu pauze.. Un beidzot notika TAS! Džeki ierakstīja "Kill the messenger" . Man tas bija lielāks šoks par visiem cunami un vētrām, taču labākajā nozīmē. Daudz smagāks, agresīvāks, izteiksmīgāks, seksīgāks un stilistiski vēl daudzkrāsaināks nekā viņu 1.ais, jau tā veiksmīgais cd! Tāds respekt, džeki uz pareizā ceļa! Uzreiz brīdinu, ierubot 1.o dziesmu, jums var piemesties sirds aritmija vai spontāna kardānmīla, jo ak dies' pas', klusums, giča tālumā, un spontānais bums seko kā vulkānizvirdums. Kardānmeistars un bungu pavēlnieks! Šī dziesma "The battle of Shiloh" ir, manuprāt, visu laiku labākā 7-10 split dziesma ever done! UN diskā bonusā līdz nākošais video šim songam liek nolikt malā redīsmaizi ar ķiplokiem un ieplest acis! WOW! Reāls metāls. Viesturprāt, 7-10 split hārdkõrmetālu spēlē ļoti kruta, tāpat kā īmõ punciņu. Un tas tikai liecina par šīs grupas lielo potenciālu! Varētu teikt, ka 7-10 split pankroku ir ievedusi nākamajā līmenī, pop-metal-hardcore-punk mūzikas vilnī ar atsevišķām akustiskām un pat briljantām elektroniskām daļām. Nesaukšu nosaukumus, bet klausoties šo albūmu, ir dziesmas, kas ieved domu pasaulē, aizlidinies k-kur pāri Klusajam okeānam... un ir treki, kuru laikā gribas joņot un kratīt matus! Vēl gribu bez pirmās dziesmas īpaši izcelt dziesmu "Losing the faith". Pī, sākums vien ir ko vērts, un Tu nekad nezini, kas tālāk sekos. Viena skaņdarba laikā var paspēt izdungoties līdzi lipīgajai melodijai, izlocīt kaulus, izpļorzīt ķorzi, notraukt kadu asaru, izapļot gurnus un atdedzināt ķesku! ..

Respektablais punkmusic.com par šo grupu saka tā - "Viena no labākajām grupām, kuru tu nekad neesi dzirdējis", tādējādi vēlreiz apliecinot, ka viss ģeniāli pateiktais ir teikts vienkārši.

Kā jau tas nereti mēdz notikt, spēlējot kopā ar dažāda stila grupām, grupas stils nereti pamainās, rodas jaunas intereses, influences.. Bet tāds iespaids, ka 7-10 split paši izvēlējušies savu mūzikas stilu&ceļu, kaut jaunais albūms tiešām ir kudi smagāks, bet nezaudējot visu to, par ko es tā mīlu 7-10 split, kura ir bez šaubām ir starp maniem favorītiem. Varam tikai iedomāties, kas darīsies 7-10 split trešajā, nākamajā albūmā, ja viņi uzspēlēs kopā, piemēram, ar Cannibal corpse? Nē, labāk ar Killswitch engage, Nevea tears vai tiem pašiem karsti mīlētajiem Underoath!

P.S. Ā, jā. Un trešā dziesma ir par Tornu no Hameleonu rotaļām!

Izdošanas datums: 03.08.2004.

Izdevējs: New School Records

Tracklist

 1. The Battle Of Shiloh
 2. Everyone Dies Alone
 3. Torn
 4. First Light
 5. Don't Mess With Texas
 6. This Shattered Image
 7. The Ties That Bind
 8. Black Lunge
 9. Scattered, Covered, and Chunked
 10. We Will Burn Forever
 11. Losing The Faith
 12. Shadows Seem Like Night
 13. The Road Most Traveled

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.