ALBUMU APSKATI

65daysofstatic - Wild Light

Jānis Andersons
JĀNIS ANDERSONS 04.11.2013. 14:22
Wild Light, izdots pašā rudens plaukumā, ir tik pat grūti sagremojams kā fakts, ka vasara ir beigusies, bet, kad tiec tam pāri, saproti, ka otra tik krāšņa gada laika nav.

65daysofstatic ir elektroniski instrumentālas mūzikas kvartets no Šefīldas, Anglijā. Ar savu, nu jau piekto studijas albumu Wild Light, vīri piedāvā klausītājiem arvien vairāk elektronikas, kuras dēļ cieš šīs blices agrāk izstarotā tik patīkamā enerģija.

Nepārprotiet, nav tā, ka albumam trūktu kāda no pamatsastāvdaļām, kas veido viņu raksturīgo skaņu. Ar katru savu ierakstu, 65daysofsatatic ir attālinājušies no agrīnā skanējuma, aiz ģitāru skaņu sienām bāzētā The Fall Of Math albuma, un, klausoties visu diskogrāfiju hronoloģiskā secībā, Wild Light liekas tikai loģiska pieturvieta. Šajā albumā nav tādu blasteru kā Retreat! Retreat!, kas rada sajūtu, ka varētu gāzt kalnus, bet ir pietiekami daudz tādu noskaņu, lai varētu doties garā nakts pastaigā un pārdomātu savu nākotni.

Albums atveras ar skaņdarbu Heat Death Infinity Splitter, kas diezgan labi nosaka kopējo albuma noskaņu. Es negribētu to nosaukt par drūmu, bet arī teikt vienkārši nopietnu, būtu par maz. Otrais gabals – Prisms uzspiež uz bungādiņām ar riktīgu elektronikas devu, bet turpina lēno, pat mierīgo noskaņu. 

Turpinājumā viss paliek vel klusāks un atdzīvojas tikai ar ceturto gabalu – Blackspots. Ātrāki bungu ritmi, vairāk ģitāru un ļoti izteikta basa līnija. Šis ir tieši tas, ko gribēju dzirdēt. Priekš manis šo pārspēj tikai dziesma Taipei, kas gan ne pavisam nav līdzīga 65daysofstatic kases grāvējam Radio Protector, tomēr nevaru pateikt kāpēc, bet gribētu to likt uz plauktiņa vienu blakus otrai. Tas ir tas pozitīvisma lādiņš, kas atnāk vistumšākajā brīdī – šī man tad arī būtu tā „Wild Light”.


Šis ir grupas pirmais albums jaunā leibla „Superball Music” paspārnē, un, spriežot pēc vispārīgi labajām atsauksmēm, šķiet, ka nebūs pēdējais. Šeit jāpiemin vai nu izdevēja uzspiestais, vai kāda cita viedoklis, ka ir labi ielikt vienu bonusa gabalu tikai iTunes lietotājiem. Man tā liekas nesamērojama diskriminācija. Un grupai, kas gājusi cauri tik daudz dubļiem kā viņi, to vajadzētu saprast…

Albuma vērtējums: 6.5/10

Dziesmu saraksts:

  • Heat Death Infinity Splitter
  • Prisms
  • The Undertow
  • Blackspots
  • Sleepwalk City
  • Taipei
  • Unmake the Wild Light
  • Safe Passage
  • Destructivist
  • Doxxx Yrself (iTunes exclusive)

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.