ZIŅAS

Tallinas mūzikas nedēļa izziņo programmu. Uzstāsies arī OGHRE, V V Z un Pamirt

TMW 15.06.2021. 10:32
"Tallinn Music Week", kas šogad notiks no 29. septembra līdz 3. oktobrim, paziņo 2021 gada programmu.

TStarptautiskais mūzikas festivāls Tallinn Music Week, kas šogad notiks no 29. septembra līdz 3. oktobrim, ir izsludinājis šī gada mūzikas programmu. Festivālā piedalīsies 155 mākslinieki no 16 valstīm, no kuriem 11 ir no Latvijas. Par galveno sadarbības partneri un programmas veidotāju no Latvijas ir klūvis nepieradinātās mūzikas festivāls Skaņu mežs.

2021.gada Tallinn Music Week festivālā uzstāsies tādas pasaules līmeņa zvaigznes, kā grupa A Place To Bury Strangers un apvienība DVS1 no ASV,  Hatari no Islandes, dāņu pankroka apvienība Iceage,  palestīniešu mūziķis Baširs Murads un somu akordeonists Anti Palanens.

Šogad Latviju festivālā pārstāvēs 11 apvienības un mūziķi, tostarp eksperimentālās popmūzikas būtnes Sign Libra un Evija Vēbere, tumšās atmosfēriskās mūzikas apvienības Pamirt un +K+M+B, džezfanka grupa The Coco’nuts, kā arī Gints Smukais. Festivālā ir gaidāma grupas NIKTO līdera Aleksandra Aleksandrova solo uzstāšanās, jauna projekta Matadata performance, Dj Monsta un Laimas Jansones kopprojekta ZeMe dalība folkmūzikas vakarā, kā arī grupu Oghre un V V Z uzstāšanās smagā metāla mūzikai veltītos koncertos.

Jaunās un eksperimentālās skatuves pārstāvji un inovatīvie izpildītāji uzstāsies 2.oktobrī Tallinas Melngalvju namā.  Šeit pirmo reizi savu programmu prezentēs Latvijas nepieradinātās mūzikas un mākslas festivāls Skaņu mežs sadarbībā ar igauņu festivālu Üle Heli. Kopīgi izveidotās programmas ietvaros uzstāsies leģendārā jaunā māksliniece Sign Libra,  itāļu eksperimentālais duets L'impero della Luce, eksperimentālās mūzikas komponists Sanders Sarmets, unikāli un ekspresīvi solo mūziķi Marts Avi no Igaunijas un Aleksandr Aleksandrov no Latvijas, audiovizuālās eksperimentālās mūzikas projekti  + K + M + B, Tonoptik un Matadata.

TMW 2021 mūziķu saraksts.

Jaunie TMW programmas partneri ir festivāli Skaņu Mežs no Latvijas, What’s Next In Music? no Lietuvas, Blow Up no Somijas un Võnge no Igaunijas, kā arī neatkarīgo mūzikas aģentu starptautiskā apvienība AGIMA Agents. Festivāls Skaņu mežs šogad ir kļuvis par vienīgo programmas kuratoru, kas pārstāv Latviju.

Festivāla atklāšanas dienā, 30.septembrī Melngalvju namā notiks komponistes Lisas Hibepapeles un starptautiskā projekta Themes For Great Cities: Tallinn pirmatskaņojums, kas ir ipašs festivālam sagatavots skaņdarbs, kas iepazīstinās sabiedrību ar interpretāciju par pilsētas skaņām.

Starptautiskās Keychange iniciatīvas partnerības ietvaros festivāls TMW ir apņēmies īstenot dzimumu līdzsvarotu programmu, kurā tiek uzsvērta dzimumu un seksuālo minoritāšu vērtība.

Pilna TMW festivāla programma tiks izsludināta vasaras laikā. Festivāla ietvaros notiks arī bezmaksas koncerti uz pilsētas skatuvēm, mūzikas industrijas konference Nordic Hotel Forum un HALL tehno klubā, paneļdiskusijas, mākslas programma, mūzikas darbnīcas bērniem un īpaši pasākumi Lasnamae apkaimē.

Sākot ar šodienu  biļetes uz TMW2021 pasākumiem var iegādāties vietnē Piletilevi. Abonementi ir pieejami ar atlaidi līdz 30. jūnijam Tallinn Music Week interneta veikalā un Piletilevi.  TMW 2021 galvenais sponsors ir Telia. Festivāla muzikālā programma sagatavota sadarbībā ar aģentūru Damn.Loud.

Festivāla abonementi, kas garantē ieeju visos mūzikas festivāla vakaros, līdz 30. jūnijam tiek pārdoti ar atlaidi 55 eiro apmērā (no 1. jūlija cena pieaugs līdz 59 EUR, no 1. septembra - līdz 65 EUR)

PRO abonementi (konferenču un festivālu apmeklēšanai) par cenu 150 EUR (no 1. jūlija - 175 EUR, no 27. septembra - 200 EUR) un DigiPRO abonementi, kas ļauj piedalīties tīmekļa konferencē ir pieejami par 50 EUR (no 1. septembra - 75 EUR).

Papildu informācija: shop.tmw.ee

TMW festivālu organizē Shiftworks OÜ un daudzi citi partneri gan no Igaunijas, gan ārvalstīm. Mūzikas programmas organizēšana un producēšana notiek sadarbībā ar Damn.Loud. TMW 2021 galvenais sponsors ir Telia, stratēģiskais partneris mūzikas jomā ir Music Estonia. Galvenie partneri ir Nordic Hotel Forum un Visit Estonia. Festivāla partneri ir Telliskivi radošā pilsēta un Viru Keskus. Mediju partneri - Postimees Grupp un Raadio 2. Festivālu atbalsta Kultūras ministrija, Tallinas pilsētas dome, Tallinas Uzņēmējdarbības un kultūras galvaspilsētas departaments.TMW starptautiskās aktivitātes, kuru mērķis ir prezentēt Igauniju kā pievilcīgu galamērķi mūzikas un kultūras mīļotājiem, atbalsta Eiropas Reģionālās attīstības fonds.

Lasi vēl

Komentāri

Zarndobumainis 15.06.2021. 13:40
Es aizbraukšu, lai redzētu E.Vēberi :)
Jeržābeks 15.06.2021. 13:45
Atkal tā oghre un vvz. Nav vēl apnicis?
kas viņi vainīgi, ka neviens cits neko nedara?
Jeržābeks 15.06.2021. 20:07
Tas ir kaut kāds kvalitātes rādītājs - neviens cits neko nedara, tapēc ņemsim tos kas ir? Un ko tad viņi dara tādu, ko citi nedara?
Edvīns Straume 16.06.2021. 02:26
Man tik tai preses relīzē patika vārdu salikums "leģendārā jaunā māksliniece." Leģendārā. Ar ko viņa ir leģendāra? Man liekas lai lietotu vārdu "leģendārs" - tad ir jābūt kaut kam patiešām unikālam un mega slavenam - kaut kur Pink Floyd vai Deivida Bovija līmenī - (tie ir tikai piemēri - kas neatspoguļo manu personīgo gaumi.) Bet mums jau te pret kaut kādām jaunām izpisējām jau lieto vārdu "leģendārs" - smiekli nāk.
Jeržābeks - protams, bļaģ, alt,.lv neņems preses relīzi, jo tev nepatīk, tu toč esi kkur sasities
Jeržābeks 16.06.2021. 09:16
lol - es ne par relīzi. Es par to, ka uz TMW, vai tad nav kas labāks ko sūtīt?
wtf nozīmē labāks runājot par mūziku un gaumi. Tu taču vari rīkot savus festivālus un sūtīt ko gribi. es ceru, ka tikpat aktīvi kā čiksti arī atbalsti to, kas tev patīk, srsly, es brīžiem nesaprotu, kādēļ jūs klausāties un interesējaties par mūziku, lai pēc tam strīdētos, ka vot, tas, ko ES klausos TAS ir tas labais un īstais un viss cits ir sūds. man piem. vvz ir pilnīgi pie dirsas, bet man būtu kauns kko čīkstēt par to, ka redz vvz netaisa MANAI gaumei atbilstošu mūziku. grow the fuck up pls
Jeržābēk, ko vēl varētu sūtīt?
lol - tu pirmo reizi iegāji alt.lv?
Šis ir pukstētāju un čīkstētāju midzenis, kā kāds latviešu mūziķis vai grupa publicē kko jaunu, cilvēki šeit sāk pukstēt un linčot :D
Palasi drāmu pie Kayro EP - Šteinmanis centās normāli un konstruktīvi komunicēt ar vietējiem, bet tie vienalga kko bubināja pretī :D
Žurnālists no Holandes 16.06.2021. 15:51
Ja reiz Tesai, Oghrei, VVZ ir nominācijas un balvas gan Latvijas metāmūzikas gada balvā (principā šīs lapas un Zobens & Lemess publika), gan Zelta mikrofonā (profesionālie kritiķi, popsīgie kritiķi), gan Aptiekas balvas (andergraunds), tad jāsecina, ka "kaut kas" jau tur tomēr ir. Tev varbūt, Jeržābek, nepatīk, bet citiem acīmredzot patīk un arī ārzemju organizatori no Tallinas novērtē un aicina. Tev skauž, ka tava grupa spēlē DEPO? Kādēļ tik skarbs un pūcīgs?
Man prieks par džekiem, kas spēlē un nodarbojas, pat ja žanrs varētu arī nebūt manējais.
Labprāt dzirdētu, ko TU aicinātu, ja būtu organizators. Kaut kādu iesūnojušu grupeli, kas joprojām spēlē 80o, 90o gadu mūziku un nevar savāk 100 cilvēkus uz konci? Tallinai tādus gan jau nevajag, pat ja tev patīk super obscure black metal projekti ar 1 dalībnieku. :)
Zarndobumainis 16.06.2021. 15:59
@Edvīns Straume
Jā, mani arī kaitina vārds "leģendārs". Pilnīgi piekrītu tev. Parasti arī visi pop mākslinieki, kas no ārzemēm atbrauc spēlēt Palladium ir "leģendāri" reklāmas rullīšos, tikai tāpēc, ka ir no ārzemēm, kaut gan viņu pašu zemē vai ASV viņi pat tuvu nav leģendāram statusam. Leģendārs manuprāt (un pēc tezaura definīcijas) ir ļoti slavens. Bobs Dilans un Maikls Džeksons ir leģendārs. Sign Libra pirmoreiz dzirdu.
lol gandon 17.06.2021. 01:03
nezinu kāda kārtība šogad, bet gadus iepriekš nevis TMW aicināja, bet faktiski Latvijas Mūzikas Eksports un tamlīdzīgas organizācijas piedāvāja māksliniekus festivālam. Ja šogad ir tāpat, tad Jeržābekam taisnība, mūsējie "sūta" māksliniekus uz turieni.
BĻAĢ, UN? Apsveicu, pirmā alt.lv konspirācijā, lv (((aNDerGrAundA ELitE))) sūta īpašos izredzētos
Jeržābeks 17.06.2021. 14:24
lol - iespējams, ka pats spēlē kādā no šīm grupām? Mans un ir tiešā korelācijā ar to ko apstiprināja lol gandon - ka nejau labas grupas tiek labās vietās, bet tās kas aktuālas šauram "((aNDerGrAundA ELitE)))" lokam. Varbūt atceries tādas grupas kā Sanctimony, Relicseed vai SIA Radical? Tie varēja ne tikai pilnus klubus savākt, bet arī kvalitatīvi nokapāt. Skaidrs ka tie ir pieauguši cilvēki kuri nebrauc par sviestmaizi, lai nospēlētu 15 cilvēkiem Tallinā. Un tavuprāt oghre vai vvz ir tie kas pielasa pilnas zāles? Nesmīdini, aizej uz viņu konci, paskaties sejās tiem pārejiem 10 cilvēkiem un varbūt arī tu sadzirdēsi ka tur no sava instrumenta pārvaldīšanas ir 0. Tik vien kā - pazīšanās un čomi.
Jeržābeks - Es skatos, ka Tavas sāpe slēpjas žanriskā nesaderībā. Tu nosauci trīs, ļoti līdzīgas grupas, kas ir diametrāli pretējas TMW izvēlētajām un nav nemaz arī tik alternatīvas. TMW nav SWH Rock, Metallica un Foo Fighters formāts. Attiecīgi - tas arī ietekmē izvēli.
PilnaisKlubs 17.06.2021. 16:06
Jeržābek, nelec ārā no cargo šortiem, gan sitīs arī ĪSTĀ METĀLA laiks!!!
cilvēks, kurš uzstājies TMW 19.06.2021. 15:06
@Jeržābeks, nav tik viennozīmīgi. Noteikti koncerti ir apmeklētāki par citiem. Paši spēlējām divās vietās - pirmajā bija labi ja 30-40 cilvēki. Otrajā kādi 200. Ļoti atsaucīga un sirsnīga publika abās vietās.
Precīzi neatceros, bet, liekas, ir tā, ka LV leibli iesūta savus piedāvājumus un TMW pieņem galējo lēmumu.
Tāpēc visi, kas kunkst par to, ka tur spēlē tikai "noteiktas elitei patīkošas grupas" (ieņirdzu par jēdzienu elite; varbūt LV popā kas tāds pastāv, bet nosacītajā pseidopagrīdē visi ir pārāk atsvešināti, lai spētu vienoties par kaut ko kopēju) - lūdzu, sadarbojies ar kādu leiblu vai izveido pats savējo (kaut vai tikai priekš sava projekta) un piesaki savu grupu TMW. Un, ja patiksi orgiem, tiksi tur uzspēlēt.
tak zinam, zinam mēs to leiblu 19.06.2021. 20:30
ILY ar Brūno priekšgalā. Sena paziņu būšana. Nezinu nevienu ILY mākslinieku, kas tur nebūtu uzspēlējis. Nevarētu teikt, ka uz TMW no LV brauc vieni vienīgi sūdi, bet derētu vairāk apsvērt ko un kāpēc sūta uz tiem showkeisiem.
Jeržābeks 19.06.2021. 23:02
Es nezinu kas ir ILY un Brūnais priekšgals. Arī kargošortu man nav.
Par ILY un paziņu būšanu. I Love You Records dara tieši to funkciju, ko no viņiem sagaida - tas ir leibls, kas māksliniekiem palīdz reklamēties. Ko citu tad leibls darīs, ja ne iekārtos māksliniekus TMW vai citos festos?
Ja LV andergraunda grupas grib būt neatkarīgas, tad lai ir neatkarīgas. Bet ja paši nepiķos par reklāmu vai nehaslos relīzes visiem industrijas cilvēkiem, tad arī turpinās spēlēt mazajos klubos un festiņos, kur var sarunāt pa sotaku+ceļanaudu nospēlēt.
Ādmiņu ielā arī ir sava "kliķe" ar grupām, kur pārklājas dalībnieki krustu šķērsu. Kad tur notika konči, tur arī bija "ble atkal Židrūns", "ble atkal Tesa" utt. Tā jau arī paziņu būšana, un tas nav slikti. Gan Ādmiņu 4, gan TMW, gan Positivus, gan Depo Kurta Kobeina dienas ir konkrētas scēnas. Ja gribi tikt scēnā iekšā, ej un meklē kontaktus. Nepatīk, kas tur spēlē? Ej tālāk un taisi savu, pirms raudi alt.lv
Komentārs par ILY bija atbilde cilvēkam, kurš ir uzstājies TMW un nav pamanījis, ka ILY ir faktiski vienīgais leibls LV kura mākslinieki tur uzstājas. Zināmu iemeslu dēļ. Tas nav ne labi, ne slikti, bet šī mūziķa komentārs no sērijas "taisi savu leiblu un brauc uz TMW" šajā gadījumā nebūs risinājums.
Tallinas showcase organizatori tik smalki nepārzin LV mūzikas scēnu (un tā nav arī viņu interese), tāpēc prasa padomu Latvijas mūzikas industrijas cilvēkiem. Un savukārt jau iepriekš komentāros minētajiem Music Export Latvia utml. organizāciju biedriem būtu godīgi jāapsver, kāds ir šis gada pasākuma formāts un kādi būtu piemērotākie mākslinieki ko orgiem ieteikt. Nēnu var jau, piemēram, uz starptautisku sporta čempionātu aizsūtīt komandu ar resniem tušņiem, palikt godpilnajā pēdējā vietā. Bet kas no tā būs ieguvējs? Ja šiem itkā sīkumiem nepievēršam uzmanību, tad beigās nonākam pie situācijas, kad visiem nodokļu maksātājiem jāsametās 10k, lai Carnival Youth varētu aizbraukt tūrē.
P.S. man personīgi kopumā šī gada lainaps neliekas nemaz tik slikts, bet diskusija jāveicina :)
Un vispār Eduard, varbūt patiesā sāpe ir, ka kādu no taviem 'objektīvi labajiem' projektiem nepaņēma, bet paņēma šos 'objektīvi sliktos projektus'? ;(
Marts savos komentāros labi atspoguļo realitāti.
Nosacīti smago galu mūzikas nedēļā pēdējos gadus piekūrē Damn Loud, kas bieži, arī Tmw ietvaros, rīko koncertus Sveta bārā. Tamdēļ arī pagājšgad Tesa un Eskaķis un šogad Ogre un Velns.
stulbais msh 24.06.2021. 02:53
Lasu un nav nekaadas jeegas izteikties par komentariem. Noveelu nospeelert krutus kochus pilniigi visiem alternatiivajaa el vee.
@Martam - no kuras pēcpuses tu izrāvi, ka TMW orgi nepārzin LV skatuvi? Cilvēki tik tiešām ir lietas kursā! Orgiem tur ir savas utis, bet tas ir cits stāsts.
Jeržābeks 25.06.2021. 12:33
Diez paši oghre, pamirt un vvz zin, ka viņus pārstāv kaut kādi damn loud, i love you un brūnais gals?
neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība. 26.06.2021. 12:14
Trauma 16.06.2021. 10:19
Jeržābēk, ko vēl varētu sūtīt?
Oghre tīri normālo. Bet nesaprotu to fīču ap vvz, cik vae viņus celt gaismā. Liekas visiem lv ielīduši vienā vietā... ļoti garlaicīgs postmetāls. Katrā ziņā ir interesantākas LV grupas.
Riekstiņš 07.10.2021. 16:45
Oghre bundzinieks ir galvas tiesu pārāks par VVZ bundzinieku!
Skolotājs 08.10.2021. 08:41
Par bundziniekiem nezinu, bet gičisti gan ir labāki VVZ
nē, tu
Omerta par abiem kvalitatīvāk spēlē. Starp citu, šķiet, ka alternative.lv nosprāgusi.
NĒĒ, MAN SUBJEKTĪVI LABĀK PATĪKOŠĀ GRUPA SPĒLĒ LABĀK PAR VISIEM!!!!! :@ :@ :@
> lol tieši tā tas bija domāts

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.