ZIŅAS

Sākas ierakstu iesniegšana Mūzikas ierakstu balvai Zelta Mikrofons 2013

Reinis Graudiņš
REINIS GRAUDIŅŠ 05.11.2013. 15:04
5.novembrī sākas 2013. gada ierakstu pieņemšana vērtēšanai Mūzikas ierakstu balvai Zelta Mikrofons 2013. Arī šogad tiks pieņemti albumi visos mūzikas žanros.

Iepriekšējā, 2012. gada Mūzikas Ierakstu Gada balvā pirmo reizi tika paplašinātas pasākuma stilistiskās robežas, kas rezultējās ar jaunām nominācijām, kurās tika izvirzītas arī tādas apvienības kā Inokentijs Mārpls, Soundarcade, Frailty, Burned In Blizzard, Sanctimony un citas. Par vēlmi pasākumu padarīt muzikāli daudzpusīgu un krāšņu liecināja arī fakts, ka uz Nacionālā teātra skatuves ar priekšnesumu, līdzās tādiem mūziķiem kā „Prāta Vētra”, „Per”, „Igo” vai Aisha, kāpa arī turbo-folk apvienība Oranžās Brīvdienas, Burned in Blizzard un Inokentijs Mārpls.

Par labāko smagā roka vai metāla mūzikas albums tika atzīts Soundarcade “Moving the Great Hadron”, par labāko roka albumu – Inokentijs Mārpls „Pupu mizas”, taču par labāko alternatīvo albumu žūrija atzina SatellitesLV „Pagrīdē”. Starp neoficiālajiem gada balvas uzvarētājiem jāmin arī Ģirts Laumanis jeb Lomiks, kura studijā tika ierakstīt seši no nominētajiem albumiem, no kuriem trīs saņēma apbalvojumu.

Tāpat kā līdz šim, ieraksti iesniedzami gan CD formātā, gan elektroniski, izmantojot kādu no failu apmaiņas serveriem. Maksa par reģistrāciju saglabājas tāda pati kā iepriekšējos gadus – Ls 15 par vienu ierakstu vienā nominācijā. Ierakstus iespējams iesniegt LaMPA birojā Sēlpils ielā 2c, un to varēs izdarīt līdz pat š.g. 5.decembrim. Vērtēšanai tiks pieņemti visi Latvijas teritorijā izdotie albumi visos žanros, kas izdoti laika posmā no 2012. gada 8. decembra līdz 2013. gada 5. decembrim, un iesniegto ierakstu sadalījumu pa nominācijām veiks īpaši izveidota žūrijas komisija.

Šī sistēma, kas plaši tiek izmantota līdzīgos pasākumos pasaulē, ļauj pilnvērtīgāk izvērtēt notiekošo mūzikas ierakstu jomā un nodrošina objektīvāku albumu salīdzinājumu, jo katrā nominācijā tiks vērtēti žanriski līdzvērtīgi albumi. Šī sistēma palīdz radīt jaunas nominācijas, jo kategorijas tiek noteiktas atkarībā no tā, kādi ieraksti  tiek iesniegti. Pagājušais gads to apiecina, jo radās tādas, iepriekš nebijušas, nominācijas kā labākais autordziesmu albums, labākais elektroniskās mūzikas albums, labākais tautas mūzikas albums un citas.

Joprojām nemainīgas tiek saglabātas 4 vispārīgās nominācijas, kurās ierakstus var iesniegt paralēli iepriekšminētajam:

1.Labākais mūzikas video klips

2.Labākais koncertieraksts video

3.Labākā  debija(mākslinieka  pirmais  publicētais ieraksts)

4.Labākā dziesma (visi žanri)

Zelta Mikrofona 2013  nolikums, žūrijas sastāvs u.c. informācija publicēta mājas lapā www.zeltamikrofons.lv. Pirms ierakstu iesniegšanas LaMPA aicina rūpīgi iepazīties ar pasākuma nolikumu.

 

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.