ZIŅAS

Rīgā uzstāsies leģendārais ASV sladžmetāla duets Jucifer

ULVE Agency 30.09.2013. 13:25
5. oktobrī klubā Route 66 Rīgā, svinot savas darbības 20 gadu jubileju, pirmoreiz Latvijā koncertēs sladžmetāla duets Jucifer no ASV.

Jucifer ir leģendāra amerikāņu rokgrupa, kuru 1993. gadā Džordžijas štatā, ASV, izveidoja ģitāriste un vokāliste Gazele Valentīna (Gazelle Amber Valentine) un bundzinieks Edgars Laivengūds (Edgar Livengood). Tā ir viena no pirmajām tā saucamās smagās mūzikas grupām, kura attīstījusi „spēka dueta” jeb divu dalībnieku sastāva pieeju, turklāt vairāk neparasti – neizmantojot cilpas, mūzikas paraugus vai bungu mašīnas. Viņiem raksturīgais, milzīgais ģitāras skaņas pastiprinātāju skaits un netradicionālais žanru sajaukums ir iedvesmojis mūziķu paaudzes jau vairāk kā divus gadu desmitus, un kļuvis par viņu atpazīstamības zīmi.

Kopš savas dibināšanas duets Jucifer ir nerimstoši koncertējis un ierakstījis ievērojamu skaitu albumu, kas negaidīti pārsteiguši ar savu skanējumu, tam nereti neatspoguļojot muzikālo sakni, un kas laisti klajā, sadarbojoties gan ar vadošajām, gan ar neatkarīgajām mūzikas izdevniecībām.

Klausītājiem grupas koncerti zināmi ar savu rituālismu, kā arī smagnējumu un skaļumu, Jucifer mūzikā sapludinot elementus no sladžmetāla, dūmmetāla, melnmetāla, nāves metāla un trokšņu mūzikas žanriem ar gadījuma melodiskām starpspēlēm. Viņu „dzīvā skaņa” ir salīdzināta ar tādām grupām kā Celtic Frost, Melvins, Slayer, Black Sabbath, Necrophagia un Napalm Death, kā arī pašu laika biedriem Jesus Lizard, Darkthrone, Neurosis, Morbid Angel, Harvey Milk, Electric Wizard, Eyehategod un Acid King.

2013. gadā pašu mūziķu vadītās mūzikas izdevniecības Nomadic Fortress paspārnē izdots Jucifer jaunākais albums There Is No Land Beyond the Volga. Tematiskais ieraksts vēsta par Krievijas pilsētas Volgogradas vēsturi, īpaši pievēršot uzmanību Staļingradas kaujai.

Koncertvakaru ievadīs viena no spožākajām Latvijas rokgrupām – Tesa, kura galvenokārt saistīta ar eksperimentālo un postmetāla žanra mūziku. Kopš 2005. gada grupa ir ieguvusi lielu uzmanību no vietējiem klausītājiem, kā arī no pārējās Eiropas un Krievijas ar vairākiem koncertu braucieniem un dalībām festivālos.

Klubs Route 66 atrodas koncertzāles Sapņu Fabrika telpās, Lāčplēša ielā 101, Rīgā.

Koncerta sākums plkst. 23:00, ieejas maksa 3 Ls.

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.