ZIŅAS

Entombed A.D. un Grave Melnajā Piektdienā

Valdis Bērzvads 06.10.2014. 10:00
21. oktobrī Rīgā, klubā Melnā Piektdiena spēlēs Zviedrijas klasiskās "death metal" scēnas pamatlicēji "Entombed A.D.", ar ko kopā ieradīsies arī mūsu kaimiņi no Gotlandes salas — ne mazāk klasiskā grupa "Grave".

Tagadējais kolektīvs «Entombed A.D.», kuru veido dziedātājs Larss Jērans «L–G» Petrovs, ģitārists Niko Elgstrands, bunguvīrs Olle Dālsteds un basists Viktors Brands, sāka darbu 1987. gadā kā «Nihilist», izlaižot trīs demo ar jēlmateriālu. Nomainot nosaukumu uz «Entombed», grupa sacerēja vienu no visu laiku ietekmīgākajiem metal albumiem— 1990. gadā iznākušais «Left Hand Path» kalpoja par ideoloģisko pamatu smagajai mūzikai, kura tobrīd atbrīvojās no klausītājiem apnikušajām stila bērnišķībām astoņdesmito gadu «matu metāla» un tobrīd joprojām plaši izplatītā glemroka izskatā. «Left Hand Path» albuma pamatā bija filosofisks uzstādījums: ja pasaulē ir tik daudzas kustības un mācības, kuras pieprasa saviem sekotājiem «pagriezt otru vaigu» vai «ievērot zelta vidusceļu», tad zviedru metālisti izgudroja sev alternatīvu, kuru nosauca par «kreisās rokas ceļu». Viņu izpratnē tas nozīmē: atbildēt uz labestību ar labestību, bet uz ļaunprātību — ar sodu, uz apzinātu noziegumu — ar atriebību. «Kreisās rokas ceļš» ieguva lielu popularitāti smagās mūzikas klausītāju vidū deviņdesmitajos gados un neapšaubāmi daudz ietekmēja arī Latvijas grupas, kuras darbojās tajā laikā.

«Entombed» ierakstīja desmit studijas albumus un koncertalbumu, no kuriem beidzamais ieraksts iznāca vēl 2007. gadā — «Serpent Saints/The Ten Amendments», pēc kā grupa izbeidza aktīvu darbību. Šogad kvartets atsācis aktivitātes zem nosaukuma «Entombed A.D.», lai nekonfliktētu ar kādiem bijušajiem grupas dalībniekiem, jo tādu ir bijuši vismaz trīspadsmit. Jaunais albums «Back to the Front» iznācis pirms mēneša, tātad «Entombed A.D.» Rīgā spēlēs savu visjaunāko materiālu, kurš iekļuvis vismaz piecu valstu pārdotāko albumu topos.

No «Entombed» savā kulta statusā neatpaliek arī «Grave» — grupa, kuras pirmsākumi meklējami jau 1986. gadā Visbijā, Gotlandē. Kolektīvu dibinājis un jau trešo gadu desmitu vada ģitārists un dziedātājs Ola Lindgrēns. Arī šis kolektīvs vienmēr bijis ražīgs — desmit pilnmetrāžas albumi, divi DVD, trīs EP un lērums citu ierakstu. Jaunākais EP «Morbid Ascent» iznācis pirms gada, un tas ir pieejams tikai vinila plates formātā. «Grave» teju nepārtraukti atradušies Eiropas un pasaules tūrēs, izņemot divu gadu pārtraukumu pirms gadu tūkstošu mijas, tāpēc Latvijā «Grave» spēlēs jau trešo reizi.

Žanra klasiķus iesildīs zviedru melodic death / groove metal grupa IMPLODE:

Koncerts notiks klubā «Melnā Piektdiena» Rīgā, Brīvības ielā 193c, 21. oktobrī — sākums no 20:00, klubs vaļā stundu iepriekš. Pirmās biļetes no 17 eiro — nākot tuvāk koncerta datumam, tās kļūs dārgākas!

Biļetes: www.bilesuparadize.lv/events/venue/164

Lasi vēl

Komentāri

jaunības dullums 12.09.2014. 07:12
šo koncertu gan, veco laiku vārdā, varētu apmeklēt.
ideaļņiks!
Mūžību nav būts MP.. jāuzvelk ādas un jārāpo turp!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.