ZIŅAS

Nine Inch Nails jau pavisam drīz Rīgā!

Ģirts Tauriņš
ĢIRTS TAURIŅŠ 29.04.2014. 10:30
Alternative.lv autors Ģirts Tauriņš dalās pārdomās par gaidāmo Nine Inch Nails koncertu 6.maijā Arēnā Rīga.

Interesanti būtu paskaitīt, cik daudz lielo grupu ir paziņojušas par tā saucamajām farewell tūrēm, bet pēc kāda laika atgriežas tomēr ar jaunu ressurection tūri. Vai tas tiek darīts tikai peļņas nolūkos? Vai arī grupas pārstāvjiem vienkārši rodas dabiska vēlme atkalapvienoties? To laikam mums nekad neizdosies noskaidrot. 2009. gadā Nine Inch Nails paziņoja, ka visticamākais grupa pazudīs uz kādu brīdi un ka vismaz tuvākajā nākotnē nedosies tūrē. Tā paša gada 10.septembrī NIN Losandželosā nospēlēja it kā savu pēdējo koncertu.

Pagājušā gada sākumā Trents Reznors (Tren Reznor) paziņoja par Nine Inch Nails apvienošanos, jaunu albumu Hesitation Marks un tūri. Pāris mēnešu laikā mums jau bija dzirdams jaunais albums un varējām pamielot acis, skatoties NIN koncertu Lollapalooza 2013. gada festivālā. Kā jau tas ir ierasts ar Reznoru gan albums, gan arī koncerti bija viena liela vizuāli krāšņa padarīšana. Gada nogalē norisinājās 34 pilsētu tūre Tension, pēc kuras tika izziņoti arī nākamās tūres pieturvietas, kur pašā augšgalā atradās arī Rīga.

Tad, ko mēs īsti varam sagaidīt no Reznora un Nine Inch Nails Arenā Rīga? Īsā atbilde būtu – neko. Kā NIN līderis nesen vēstīja, ka viņš vēlas, lai katrai tūres daļai būtu sava identitāte. “Festivālu uzstāšanās bija pavisam savādāka nekā Tension tūres laikā. Mēs pašreiz mēģinām ar jaunu grupas iemiesojumu. No mūziķa perspektīvas skatoties, tas uztur atmosfēru svaigu, bet tāpat tas ir interesanti faniem laikā, kad visi koncerti galu galā nonāk Youtube,” tā par tūres plāniem izsakās Reznors. Tāpat tiek minēts, ka pārmaiņas būs ne tikai setlistē un skatuves noformējumā, bet arī tiks nomainīti mūziķi.

Ņemot vērā to faktu, ka Rīgā notiks pirmais koncerts no Eiropas un Apvienotās Karalistes tūres, mēs tiešām nevaram iztēloties, ko mēs varētu sagaidīt no Nine Inch Nails koncerta, ja tiešām, kā tas arī augstāk ir minēts, uz katru tūres daļu viss tiek pilnībā nomainīts. Kā tas iespaido tādā gadījumā uzstāšanos? Nesen Reznors atbildēja uz fanu jautājumiem, kur arī varēja lasīt, ka ļoti daudz skatuves elementu neizdevās, kā tas bija sākotnēji plānots. Protams, svarīgi arī pieminēt to, ka NIN pie mums Arēnu Rīgu veselu nedēļu izmantos kā mēģinājumu telpu, lai sagatavotos šai tūres daļai.

Man vienmēr domas ir dalījušās par tām grupām, kuras ir balstītas tieši uz vienu cilvēku. Grupas sastāvs var mainīties, bet galvenais, ka tās līderis paliek. Tāpat arī ar Nine Inch Nails, kur bijušo dalībnieku sastāvs ir pamatīgs. No vienas puses skatoties, tas ir interesanti un aizraujoši darboties ar dažādiem māksliniekiem, bet savukārt no otras puses – katram mūziķim ir sava pieeja lietām, un, iespējams, šī pieeja nav atkārtojama. Tomēr NIN gadījumā laikam pietiek ar vienu harizmātisku Reznoru, lai koncertā spētu sniegt skatītājiem maksimālu baudījumu.

Šeit vēl divi šā gada Lollapalooza festivāla koncerti Argentīnā un Brazīlijā ar ļoti interesantām setlistēm

Foto: Rob Sheridan

Lasi vēl

Komentāri

Pēc grafika izskatās, ka šobrīd nav basa?
Tā vien liekas, te ar line-up minēts bez basa http://spin.com/articles/nine-inch-nails-trent-reznor-ama-2014-tour-lineup/
Šizatroniķis 29.04.2014. 20:04
Pagājušogad mēroju 3600km (Latvija-Vācija-Latvija), pie tam ar salūzušu kondicionieri pie +30'c, lai rock'n'heimā redzētu NIN, bija tā vērts, ģeniāla mūzika ar lielisku gaismu šovu.

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.