ZIŅAS

Mongoļu metāls Nine Treasures klubā Nabaklab

alternative.lv 17.09.2015. 11:55
Trešdien, 28. oktobrī klubā "Nabaklab" notiks folkmetāla grupas "Nine Treasures" koncerts.

Nine Treasures - folk-metal grupa, kas nāk no Ķīnas ziemeļiem un kuras mūziķi ir etniskie mongoļi. Grupas dalībnieki izauga skarbos, plašos un tajā pašā laikā gleznainos apstākļos un kopš bērnības uzsūca sevī savu kultūru un vēsturi. Visi dziesmu teksti ir rakstīti mongoļu valodā. Pirmo reizi mūziķi sanāca kopā Pekinā 2010. gada nogalē, un 2012. gada maijā izdeva savu debijas albumu «Arvan Ald Guulin Honshoor» . Pēc uzvaras Wacken Metal Battle konkursa nacionālajā atlasē savā valstī, 2013. gada vasarā Nine Treasures piedalījās konkursa starptautiskajā finālā Vācijā Wacken Open Air festivālā un ieguva otro vietu no 28 valstīm. Neiegūstot galveno balvu - kontraktu ar ierakstu kompāniju Nuclear Blast, grupa nenolaida rokas, jo ieguva milzīgu pieredzi un ticību saviem spēkiem. Atgriežoties mājās grupa izdeva mini albumu un īsā laikā noorganizēja trīs koncertu tūres Ķīnā. Šogad Nine Treasures atgriežas Eiropā ar vairākiem koncertiem tostarp arī Latvijā.

Nine Treasures patīkami atšķiras ar savu autentisko mongoļu folkloru. Savā mūzikā papildus ģitārām un bungām grupa izmanto tradicionālus tautas instrumentus - Morin Khuur (tradicionālais stīgu instruments) un Balalaika. Atsevišķi jāpiemin vokālu, kas aktīvi izmanto speciālo rīkles dziedāšanas metodi. Ņemot vērā tik plašo mūzikas radīšanai izmantoto rīku skaitu, klausoties Nine Treasures nerodas sajūta, ka viņu mūzika ir salīmēta no vairākiem gabaliem, bet tā uztverama dabīgi. Kopā tas izklausās ļoti eksotiski un, protams, neatkārtojami. Daudzi mūzikas kritiķi salīdzina grupas skanējumu ar somiem Korpiklaani, bet ar savu nacionālo austrumu šarmu. Nav šaubu, ka nākotnē grupa iegūs popularitāti un novērtējumu pasaules līmenī. Grupas dzīvās uzstāšanās ir ļoti enerģiskas un tās spēlēšanas laikā ir grūti mierīgi nostāvēt uz vietas. Prieks, entuziasms un emocionāla bagātība ir tas, kas raksturo Nine Treasures, un par to visi varēs pārliecināties Rīgas koncertā.

Kā speciālie viesi šajā koncertā uzstāsies divas pašmāju apvienības Green Novice un Varang Nord.

Green Novice ir folkmetāla grupa no Preiļiem, kas pilnā mērā ļauj iepazīties ar austrumlatvijas garšu. Par oficiālo dibināšanas gadu uzskata 2005. gadu, bet kopš 2007. gada grupai ir nemainīgs sastāvs. 2014. gada Latvijas metāla mūzikas balvas "Gada koncertgrupa" ieguvēji. Tajā pašā gadā grupa izdeva debijas albumu "Padebeši" ar dziesmu tekstiem latgaliešu valodā, kas vēsta par aizvēsturi un mītiem. Albums bijis nominēts 2015. gada Latvijas Mūzikas ierakstu balvai "Zelta mikrofons" kategorijās "Labākais roka/metāla albums" un "Gada debija". Pateicoties savai līdzšinējai aktivitātei līdzīgi kā Latgalē arī Rīgā grupa ir labi pazīstama un vienmēr tiek sagaidīta ar skatītāju ovācijām. Jāpiemin fakts, ka viens no grupas dalībniekiem, Alvis Bernāns, jau labu laiku ir arī pastāvīgs grupas Skyforger dalībnieks.


Varang Nord, kas spēlē viking/folk metālu nāk no Daugavpils. Grupas dalībnieki jau kopš 2004. gadā tika iesaistīti vairākos mūzikas projektos. Ar jauno sastāvu 2014. gadā izlaida debijas albūmu "Fire of The North" ukraiņu ierakstu kompānijas Metal Scarp Records paspārnē. Paši būdami no Latvijas, Varang Nord uzskata, ka mūs ar kaimiņvalstīm vieno Ziemeļu tautu kultūra, kura arī iedvesmo grupas stilu. Grupas dziesmu teksti vēsta gan par Ziemeļnieku mitoloģiju, gan par bargiem sirotājiem, gan par gardu alus kausu. Kaut gan katram Varang Nord dalībniekam ir dažāda muzikāla pieredze, šis debijas albums viņus visus vienoja zem viena folkmetāla jumta. Albums un grupas mūzika guva atzinību un pozitīvi ir novērtēta vairāku ārzemju metāla žanra apskatnieku un mediju pārstāvju vidu. Mūzikas stila ziņā Varang Nord iedvesmojas no tādām grupām kā Amon Amarth un Skyforger, mēģinādami arī izkopt pašiem savu stilu, pievienojot skanējumam akordeonu. Grupas iepriekšējas viesošanās Rīgā liek saprast, ka arī šoreiz dzīvais izpildījums piesātinās apmeklētājus ar pozitīvam emocijām un ilgi paliks atmiņā.


Koncerta sākums: 19:00
Biļetes:
www.ticketshop.lv pirmās 50 biļetes 4 Eur, vēlāk 5Eur;
Koncerta dienā klubā - 8 Eur.

Lasi vēl

Komentāri

Tiem kam patika Tulegur DEPO, patiks arī šis!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.