ZIŅAS

Leģendāra rokgrupa "Sīpoli" uzstāsies Palladium

Maija Anna Ludbārža 08.01.2013. 10:42
Viena no visu laiku nozīmīgākajām latviešu rokgrupām „Sīpoli” 22.februārī uzstāsies Palladium koncertzālē. Koncerta ietvaros „Sīpoli” izpildīs skaņdarbus no vērienīgākajiem apvienības darbības posmiem.

Grupas pirmsākumi meklējami 1974.gada nogalē Tukuma kultūras namā, kur apvienība sapulcējas pēc Jāņa Macarovska iniciatīvas. Pēc četriem gadiem grupai pievienojās komponists un grupas nosaukuma autors Mārtiņš Brauns, kura tālākā vadībā "Sīpoli" izveidojās par vienu no visu laiku visspilgtākajām latviešu rokgrupām.

Neskatoties uz 80.gadu Padomju cenzūras normām, „Sīpoli”, līdzīgi kā „Pērkons” un „Līvi”, kļuva par populāru jauniešu grupu. Savā aktīvajā periodā (1978-1986) izpelnoties ne vien publikas mīlestību, bet arī dažādu konkursu balvas, grupas vadītāja Mārtiņa Brauna avangardiskā mūzika ieguva plašu rezonansi Latviešu sabiedrībā.

Mainoties „Sīpolu” sastāvam, nemainīgas saglabājušās grupas daiļrades pamatvērtības – dvēseliskas un izjustas kompozīcijas, kuras caurstrāvo alkas pēc brīvības, vienotības un saticības. Populārās „Sīpolu” liriskās dziesmas, to skaitā „Dvēselīte”, „Es nesatiku tevi” un „Daugaviņa”, jau sen uzskatāmas par Latvijas mūzikas un kultūras vēstures neatņemamu sastāvdaļu.

2008.gadā, pēc divdesmit gadu klusēšanas, grupa atsāka savu muzikālo darbību 2011.gadā izdodot „Sīpolu” pirmo ierakstu CD formātā Sīpoli. Agrāk un tagad”, kā arī sniedzot retus, ekskluzīvus koncertus un pamatā darbojoties savam priekam.

Grupā„Sīpoli” pašlaik muzicē Mārtiņš Brauns (klavieres, taustiņinstrumenti, balss), Niks Matvejevs (basģitāra, balss), Aivars Gudrais (ģitāra, balss), Ivars Baltruns (ģitāra), Tālis Gžibovskis (sitamie instrumenti, perkusijas), Juris Helvigs (sitamie instrumenti), kā arī Zane Gudrā, Ieva Sutugova un Indra Klimoviča (balss).

Leģendārā rokgrupa „Sīpoli” 22.februārī uzstāsies Palladium koncertzālē. Biļetes uz koncertu publiskajā tirdzniecībā pieejamas no 3.janvāra Biļešu Serviss kasēs un www.palladium.lv. Stāvvietu biļešu cena Ls 12 (vēlāk dārgāk).

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.