ZIŅAS

Grupa Protean izdos debijas albumu

Protean 18.12.2015. 10:31
18. decembrī klubā “Melnā Piektdiena” notiks black metal projekta “Protean” debijas albuma “The Burning Centuries” prezentācija.

Protean” radusies 2013. gadā, tās kodolu veido pašmāju skatuvē zināmie mūziķi. Jānis Krivāns - darbojies grupās “Urskumug” un “Moonveil”, plašāk zināms arī kā pašmāju smagās mūzikas grupu klipu filmētājs un Latvijas metāla skatuves video hroniku veidotājs, Edmunds Vizla – grupas “Frailty” ģitārists, mūzikas un tekstu autors, Jānis Bušs – grupas “Eschatos” ģitārists, kas “Protean” pilda līdervokāla lomu, kā arī otrs grupas “Eschatos” dalībnieks, ģitārists Edgars Gultnieks.

Grupa spilgti debitēja ar koncertu festivālā “Zobens Un Lemess”. Šogad pabeigts arī debijas albuma “The Burning Centuries” ieraksts.
Muzikāli albums “The Burning Centuries” ir black metal stilistikā ieturēts ceļojums cauri gadsimtiem, laikmetiem un tautām, to kariem, leģendām un mitoloģijām. “Protean” savā interpretācijā aplūko gan senās Romas un Kartāgas republiku karus, gan viduslaiku Eiropas cīņas pret Otomaņu impēriju, gan seno skandināvu episkās sāgas.

Īpaša vieta albumā ir atvēlēta latviešu tautas teikām, pieskaroties spoku un šausmu stāstiem par vācu baronu valdīšanas laikmetu Latvijas teritorijā.

Albumu aranžēja Jānis Krivāns, liekot uzsvaru uz muzikālo dažādību un ņemot vērā atšķirības starp savu un E. Vizlas individuālo komponēšanas stilu. Rezultātā ir panākts, ka ikviens smagās mūzikas cienītājs spēs “Protean” skaņdarbos atrast ko personīgi uzrunājošu un interesantu. Dziesmu vārdus sarakstīja Edmunds Vizla, balstoties uz rūpīgu dziesmās aplūkoto tēmu vēstures izpēti, lai klausītājam sniegtu pēc iespējas autentiskāku stāsta interpretāciju. Lielākā dziesmu vārdu daļa ir sarakstīta angļu valodā, tomēr viena no tām – “Vella Reķis” - ir latviešu valodā.Albums prezentācijas solās būt tikpat iespaidīgs, pateicoties iespaidīgiem viesiem. Koncertā spēlēs:

Rattler – spēcīga Igaunijas death metal grupa, kas tikai šogad atjaunojusi darbību, pēc vismaz 18 gadu ilgas pauzes. Koncertā viņi prezentēs arī savu jauno albumu “Warrior’s Way”.

Thundertale – Lietuvas līderi power meta žanrā, ar minimalu folkmūzikas ietekmi. Dzied galvenokārt dzimtajā valodā, izdevuši četrus albumus un regulāri koncertē.

Sanctimony – pašmāju metālmūzikas skatuves ilgdzīvotāji, kas jau kļuvuši par pašmāju skatuves leģendām.

Darrva – Jelgavas grupa, kas uzmanību sev pievērš ne tikai ar oriģinālo skanējumu, bet arī ar skatuves noformējumu un tērpiem.

Kluba durvis vaļā no plkst: 19.00, koncerta sākums: 19.40, ieejas maksa: 5 eiro, pēc 21.00 – 6 eiro.

Piesakies pasākumam šeit!

Lasi vēl

Komentāri

metaļugins 07.12.2015. 10:55
ahujenna!
Super cerams diska cena nebūs 10 eiras.
Straujuma 07.12.2015. 14:15
tak klausies tīklā bez maksas:)
Ja visi tādi labdari, tad taisiet arī bezmaksas prezentāciju.
Straujums 07.12.2015. 20:06
Pensiju nesaņēmi? 5e ir daudz? Jeb tu panks ir?
menedžeris Sračš 08.12.2015. 12:08
Respekt par ādas vestīti! Tālbraucēju rokenrolls \m/
https://beverina.bandcamp.com/album/protean-the-burning-centuries-cd-2015
Nu jā, bija jocīga albuma prezentācija bez albuma :)

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.