ZIŅAS

Festivālā Rīgā koncertēs The Tiger Lillies

Var! Būt! 12.07.2021. 09:41
31. jūlijā pilsētas festivālā bez distances “Var! Būt!” uzstāsies britu tumšā kabarē kulta grupa “The Tiger Lillies”.

Jaunajā pilsētas festivālā bez distances “Var! Būt!”, kas notiks 30. un 31. jūlijā Rīgā, kultūrtelpā “Hanzas perons” un “Vasaras perona” terasē, uzstāsies arī britu tumšā kabarē grupa “The Tiger Lillies”, papildinot festivāla galveno mākslinieku programmu, kurā iekļauta arī igauņu indīroka grupa “Ewert and The Two Dragons” un vācu minimālisma pianists Niklas Paschburg, neizpaliekot arī vairākiem zināmiem Latvijas māksliniekiem.

“The Tiger Lillies” ir kolorītā dziesminieka Martyn Jacques jau vairāk kā pirms 30 gadiem izveidota muzikālā apvienība, kas attīstījusi unikālu stilu, sajaucot kopā 20. gadsimta pirmās puses kabarē stilistiku ar panku attieksmi un bez tabu dziesmu tekstiem. Viņu uzstāšanās allaž rada emociju amplitūdu no smiekliem līdz dziļam aizkustinājumam, un nav šaubu, ka tā notiks arī šoreiz, kad “The Tiger Lillies” uz Rīgu būs atveduši savu jaunāko, Covid-19 pandēmijai veltīto programmu.

Britu ražīgāko muzikālo apvienību nespēja apturēt pat pandēmijas laiks, ļaujot aizvietot piesātinātā koncertgrafika apstāšanos ar intensīvu darbu studijā, kā rezultātā jau tā pārbagātā kulta grupas diskogrāfija tika papildināta ar vēl četriem albumiem. Divi no tiem bija veltīti tieši Covid-19 pandēmijai, saglabājot “The Tiger Lillies” piemītošo melno un brīžiem pat ļoti drosmīgo humora izjūtu, kā arī spēju sacerēt aizvien jaunas melodijas grupas ne ar ko nesajaucamajā manierē. Rīga būs viena no pirmajām vietām, kur “The Tiger Lillies” jeb Martyn Jacques kopā ar basistu Adrian Stout un bundzinieku Jonas Golland pandēmijai veltīto koncertprogrammu izpildīs īstā koncertā ar klausītāju klātbūtni.

“Ewert and The Two Dragons” ir Latvijā labi zināma igauņu indīroka grupa, kas dibināta pirms 12 gadiem un kuras līderis ir vokālists Ewert Sundja, taču ne mazāk nozīmīga loma grupā ir ģitāristam Erki Pärnoja, bundziniekam Kristjan Kallas un basistam Ivo Etti. Rīgā starptautiski atzītie igauņi piedāvās savu labāko dziesmu programmu, kas neliks vilties tās ilggadējiem faniem, kā arī noteikti radīs jaunus. Grupa Rīgā atzīmēs arī desmit gadu jubileju kopš viņu “izlaušanās” albuma “Good Man Down” iznākšanas.

Festivālā “Var! Būt!” darbosies pavisam trīs skatuves. Uz “Vasaras perona” skatuves “Būt!” muzicēs publikai jau labi zināmi mākslinieki, bet “Hanzas perona” iekštelpu skatuve “Var!” tiks atvēlēta intīmākai un eksperimentālākai muzikālajai gaisotnei. Turpat darbosies arī dīdžeju skatuve “Nakts”, kas līdz pat trijiem naktī būs atvēlēta dažādas muzikālās stilistikas dīdžeju setiem. Pilnā festivāla programma vēl tiks izziņota, bet jau tagad zināms, ka kolorītajiem un stilistiski atšķirīgajiem ārvalstu viesiem uz abām festivāla koncertskatuvēm pievienosies arī tādi pašmāju mākslinieki kā poproka grupa “Carnival Youth”, džezfanka grupa “Very Cool People”, hiphopa mākslinieks Ozols, dziedātāja Linda Leen ar grupu un elektroniskās mūzikas māksliniece Sign Libra.

“Var! Būt!” ideja ir atdzīvināt krietni panīkušo Rīgas mūsdienu kultūras dzīvi un piedāvāt kvalitatīvas popmūzikas, roka, hiphopa, elektronikas un vēl citu žanru mūzikas cienītājiem izbaudīt īstenu vasaras festivāla sajūtu jau šogad.

Abās dienās ieeja no pulksten 16.00. Festivālu varēs apmeklēt tikai derīgu Covid-19 sertifikātu īpašnieki. Biļetes uz festivālu vēl nopērkamas bilesuserviss.lv.

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.