ZIŅAS

Brutal Assault ieskaņas: Katatonia

Reinis Graudiņš
REINIS GRAUDIŅŠ 17.06.2015. 13:00
Uz festivāla Brutal Assault skatuves - progresīvie skandināvi Katatonia.

Savu karjeru sākusi 1991. gadā, šodien „Katatonia” ir viena no ievērojamākajām un veiksmīgākajām grupām visā Skandināvijā, kā arī tā sniedz visvairāk koncertu. Tādu slavu sasniegušie zviedri to nopelnījuši ar savu sirsnību un veiksmīgu progresīvās mūzikas melanholijas formulu.

„Katatonia” pastāvīgi tiek minēti līdzās „My Dying Bride”, „Paradise Lost” un „Anathema”, kuri jau viesojušies „Devilstone” festivālā, taču zviedri savus kolēģus britus ir pārspējuši ar muzikālu tumsas un negatīvo emociju skaistuma pasniegšanu. Tieši tādēļ „Katatonia”agrīnā daiļrade tiek dēvēta par black/doom žanru – etiķeti, kas līdz 90. gadu sākumam nevienam netika līmēta... Grupas pirmais studijas albums „Dance of Decembre Souls” pastāvīgi tiek deklamēts kā šī žanra klasika. Kā jau pienākas īstiem veterāniem, „Katatonia” arvien ir galvas tiesu augstāk par daudziem citiem melanholiskās mūzikas pārstāvjiem.

Grupa savas pastāvēšanas laikā muzikālo formātu ir kardināli mainījusi, tomēr, paraugoties dziļāk, redzams, ka mainījusies tikai satura pasniegšana, savukārt grupas pamatidejas no sākuma līdz pat šai dienai saglabājušās tās pašas. Pēdējie grupas albumi skan itin progresīvi, melodiski un tajos paslēptā ziņa ir daudz dziļāka, nekā agrāk. „Katatonia” „Devilstone” festivālā, kas norisināsies no 16. līdz 19. jūlijam Anīkšķos, ienesīs patīkami drūmu omu

Festivālā Brutal Assault Katatonia uzstāsies trešdienā plkst. 22:05.

Vairāk informācija un jaunumi grupas oficiālajā facebook profilā

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.