ZIŅAS

Bandcamp piedāvās vinila spiešanas servisu

Ģirts Tauriņš
ĢIRTS TAURIŅŠ 18.04.2019. 09:47
Interneta mūzikas platforma "Bandcamp" šogad piedāvās iespēju iespiest un pārdot vinila ierakstus.

Kad tu esi pēdējo reizi pircis mūzikas ierakstu vinila formātā? Ņemot vērā savu paziņu loku, es varētu droši teikt, ka pēdējo divu mēnešu laikā noteikti. Tas jau vairs nav nekāds pārsteigums, bet gan visiem zināms fakts, ka plates piedzīvo renesansi, ko var novērot arī pie mums, proti, Latvijā parādās ar vien vairāk vietas, kur iegādāties gan svaigus, gan lietotus ierakstus.

Mūsdienās varētu pat teikt, ka, izdodot albumu, ir nepieciešams to piedāvāt trīs formātos – digitāli, CD un vinilā. Katru gadu mūzikas straumēšanas serviss Bandcamp apskata pārdotos apjomus, un tendence ir jau viegli noprotama, vinila ierakstu tirdzniecība piedzīvo vēl nebijušus augstumus. Kā pats portāls raksta: “Pēdējo piecu gadu laikā plašu tirdzniecība ir izaugusi par 600%, un katru mēnesi tiek pievienoti vēl 3500 unikāli vinila ieraksti.”

Šie skaitļi liekas neiedomājami, bet īstenībā pēc Bandcamp datiem vinila formātā ir pieejami tikai 9% no visas straumēšanas platformā esošās mūzikas. Viņi turpina: “Iemesls šim nelielajam skaitlim ir sarežģītā vinila ražošana. Tā ir ne tikai salīdzinoši dārga, bet arī ļoti riskanta avantūra, turklāt peļņa var nākt atpakaļ ilgtermiņā.”

Ņemot vērā visu iepriekšminēto, Bandcamp ir apņēmies piedāvāt saviem klientiem vinila spiešanas servisu, kas darbojas uz pūļa finansējumu. Līdz ko tu esi sasniedzis nepieciešamos līdzekļus, Bandcamp parūpēsies, lai tava plate redzētu dienas gaismu. Diemžēl ideja ir vēl testa režīmā, bet ir pieejami četras, tā sakot, pilotplates, kuras var jau atbalstīt. Pagaidām nav informācijas par to, kāds ir minimālais skaits, bet, spriežot pēc pieejamajiem četriem ierakstiem, minimālais pasūtījums varētu būt ap 200 platēm.

Bet jautājums paliek tik un tā aktuāls: “Kad tu pirki pēdējo plati?”

Vairāk informācijas šeit.

 

Lasi vēl

Komentāri

Un kur, nez, tā sāls - digitālu skaņu pārspiest vinilā? :D Kā teica Ermanbriks laikam: pašlaik visas plates spiež no digitāla ieraksta nevis no analoga ieraksta, kas iedzīts studijas bantē :)
Ģirts Tauriņš 18.04.2019. 10:10
Tas tiesa, bet vismaz personīgi, klausoties vinilu, vairāk veltu uzmanību ierakstam (kaut vai, lai apgrieztu riņķī) un saturam. Turklāt vinilam bieži vien nāk visādi papildu bonus materiāli, ko citur neatradīsi.
Pag, pag. kādi vinīli? viņu renesanss arī pagājis, tagad kasetes rulē! Par Tauriņa k-ga teikto piekrītu: skaņuplate laba ar to, ka līdzi nāk smuks vāks, kāda grāmatiņa vai vēl kāds iespieddarbs, a plate tā jau kā bonuss pie tipogrāfijas materiāliem.Pat nevajag klausīties, telefonā tak neiebāzīsi to plati.
2017.gada decembrī, Yaputhma sound system - Riga disco.
Kā teica Lapinskis - tās ir emocijas.
Mūdienās lielākā daļa ir digitāla, nevis analoga. Ir mazs procents analogo ierakstu, arī vinilā, bet ir. Savukārt, lielākā klausītāju daļa nav tādi audiofīli, lai pievērstu šim uzmanību.
Vinils ir forši. Tās ir emocijas, ņemšanās, aizņem daudz vietas, bet vinils ir personiskāks formāts, attieksme pret mūziku un klausīšanos, kā tādu.
Kasetēm ir kas līdzīgs, tikai klausītāju mazāk.
Renesanse ir domāšanā. Ir ērti protams, digitālās straumes un puļķi, bet ir krietni daudz valstu, kur vinils vienmēr ir bijis mūzikas formāts, gan jauniem, gan veciem.
Ekonomiski stabilās valstis, laikam būs precīzāk.
Un forši, ka ražo vēl un atkal. Un forši, ka patērē un klausās. Arī vinilā.
Pēdējās plates - Suma - The Order Of Things, Aeternus - Heathen, Helheim - Rignir.
+Ģirt, paldies par rakstiņu.

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.