ZIŅAS

Atskats uz Nine Inch Nails tūri Tension

Ģirts Tauriņš
ĢIRTS TAURIŅŠ 02.05.2014. 10:57
Alternative.lv turpina sagatavot cilvēkus Nine Inch Nails koncertam. Šoreiz piedāvāsim apskatīt iepriekšējās tūres Tension dokumentālo filmu par aizskatuvē notiekošo.

Nesenais ieraksts par Nine Inch Nails šeit mani tomēr neuzrunāja. Ko, lai mēs iesākam ar vienkāršu grupas dalībnieku sarakstu, ja viņi visi vairs nespēlē? Nu un? Ko mums sagaidīt no koncerta paša? Šajā gadījumā vislabāk iederētos iepriekšējās tūres daļas divas dokumentālās filmas, kuras arī izstāsta un parāda, cik ļoti pie tā visa tiek strādāts, un ka aiz tiem mežonīgajiem video ekrāniem ir kārtīga čupa cilvēku, kuri nodrošina, lai viss noritētu godam.

Starp citu, pirmajā video arī tiek daļēji atbildēts uz iepriekš izskanējušo jautājumu par to, ka pagaidām nav zināms, kas spēlēs basu. Tad nu lūk, NIN mūziķiem pēdējā laikā ir bijis ļoti nepieciešams iemācīties jaunus instrumentus, lai radītu vēl patīkamāku eargasm (ausu orgasms). Tas arī izskaidro nelielo iespējamību, kāpēc nav basista, jo kādam no citiem skatuves māksliniekiem tas bija/būs jāiemācās. Abi šie video ļoti labi parāda to lielo darbu, kāds tiek ieguldīts, lai notiktu masīvais koncerts, ko vislabāk atspoguļo tūres darbinieka teiktais, ka savas karjeras laikā viņš nekad nav bijis tik noguris.

Interesanti, ka tūres pirmā daļa bija paredzēta tieši festivāliem. Pēc tam Reznors saprata (festivāli kā jau festivāli, notiek vasarā, tātad tie ir pāris mēneši), ka nedrīkst turpināt ar tādu pašu šovu arēnās, tāpēc jāmaina atkal viss un, lai dzīve neliktos tik lieliska, jāpieaicina vēl papildu mūziķi klāt. Nemaz nerunājot, par ekrānu, kurš ir speciāli būvēts Nine Inch Nails tūrei.

Abiem video kopīgais ir tas, ka Reznors pēdējā mēģinājuma laikā izsaka savas šaubas, kas būtu pat vēl maigi teikts, par to, kā visi savstarpēji mijiedarbojas (skatuve, mūziķi, producenti utt.). Tomēr iznākums ir grandiozs, tik vai tāds, kādu to Reznors bija sākotnēji plānojis? “I’m frustrated, I’m pissed off,” tā Trents izsakās īsi pirms Tension tūres sākuma. Šajos video skaidri var saprast, ka ne velti iepriekšējai tūres daļai bija nosaukums Saspīlējums. Mēs varam turpināt skatīties gan festivālu, gan iepriekšējās tūres koncertus, bet tas ir skaidrs, ka NIN mums sniegs jaunu priekšnesumu, kurš, iespējams, pirmajā reizē nebūs tik ļoti nospīlēts. Vai arī tieši otrādi – komanda būs  sastrādājuises kopā, un viss noritēs kā plānots. Tas ir tikai pieņēmums. Tomēr mēs varam būt droši, ka Arēna Rīga koncerts būs viena kārtīga vizuāli krāšņa padarīšana.

P.S. Nine Inch Nails jau ir Arēna Rīga un visticamākais iemēģina skatuvi.

Lasi vairāk: Nine Inch Nails jau pavisam drīz Rīgā!

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.