ZIŅAS

Atgriežas grupa Collide

Andrejs Maršāns 31.10.2012. 14:46
3. novembrī klubā "A Nice Place" notiks Thrash Metal grupas "The Collide" atgriešanās koncerts, skatuvi dalot divām heavy metal apvienībām no Polijas - Screammaker & Wicked Side.

Grupas ģitārists, dibinātājs un tekstu autors Māris Muižneks atbild uz pāris jautājumiem par grupas vēsturi un nākotnes plāniem.

Pastāsti īsi par to kad un kur esat radušies, no kā ietekmējāties un ko spēlējat

Collide aizsākumi meklējami 2003.gada beigās Rīgā, lai gan tajā brīdī tikai bundzinieks bija rīdzinieks. Jau 2004. gadā, kad sākās aktīva koncertēšana, Collide dalībnieki bija katrs no savas pilsētas – es no Ventspils, vokālists no Liepājas, bundzinieks no Valmieras un basģitārists no Smiltenes. Tajā laikā studējām Rīgā. Sākotnēji grupas mūzikā bija liela ietekme no Slayer, agrīnās Sepultura un ātra hardcore, tāpēc galvenais bija – jo ātrāk, jo labāk! Savukārt tekstos liela ietekme bija manām filozofijas studijām. Laika gaitā grupas mūzika palika arvien daudzveidīgāka un stilistiski bagātāka.

Kādēļ pajukāt?

Ar 2009.gadu grupā sākās liela dalībnieku maiņa saistībā ar tā saucamo krīzi Latvijā, dēļ kuras daudzi sāka braukt strādāt ārpus Latvijas. Līdz 2010.gada beigām grupa nepārtraukti centās atrast trūkstošos dalībniekus, bet katru reizi, kad sastāvs nostabilizējās, tā atkal kādam no grupas radās finansiālas vai citas problēmas. Par iemeslu tam bija arī tas, ka grupa nekad nav sastāvējusi tikai no rīdziniekiem, bet mēģinājumi notika Rīgā. Pa šo laiku grupa uzstājās dažādos sastāvos, bet šī nestabilitāte grupā tad arī noveda pie tā, ka grupas darbība vienkārši apstājās.

Kāds bija iemesls kopā sanākšanai un kādi ir turpmāki plāni.

Pēc kārtīgas atpūtas no visām iepriekšējām Collide problēmām es sapratu, ka bez mūzikas nespēju iztikt – jaunas dziesmas radās tiklīdz kā paņēmu ģitāru rokās un tās emocijas, kas gūtas koncertos, nebija aizmirstamas. Tāpēc nolēmu, ka Collide iesāktais ir jāturpina. Tādās pašās domās bija arī otrs Collide ģitārists Aigars Māls un, tajā brīdī, arī vokālists Sandis Korps, kurš drīz vien tomēr aizbrauca strādāt uz ārzemēm, bet tas bija pamats, ar ko sākt! Grupā šobrīd spēlē ļoti labi un pieredzējuši mūziķi, kas ir pazīstami jau no citām grupām, bet vokālists – jauns talants, ko Latvijas metāla skatuve vēl nepazīst. No agrākiem Collide laikiem ir abi ģitāristi. Esam labi saspēlējušies un tagad, 2012.gada beigās, esam pilnībā gatava koncertēt. Paralēli koncertu plāniem, strādājam pie jaunām dziesmām, kuras plānojam ierakstīt studijā un izdod albumā. Tādi arī ir tuvākie plāni – koncertēt un izdot labu albumu, kas varētu būt labs papildinājums Latvijas metāla mūzikas laukā.

Lasi vēl

Komentāri

A NICE PLACE 31.10.2012. 15:18
EVENT AND FULL INFO:
http://www.facebook.com/events/159856827490522/

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.