ZIŅAS

Alternative.lv vasaras festivālu ceļvedis

Reinis Graudiņš
REINIS GRAUDIŅŠ 12.06.2017. 13:53
Lai neapjuktu festivālu piedāvājumā, Alternative.lv piedāvā vasaras svarīgāko brīvdabas notikumu apkopojumu!

Pagalms

Kad? 16. un 17. jūnijs
Kur? “Sviestkalni”, Siguldas novads
Kas uzstāsies? Manta, Čipsis un Dullais, Židrūns, PND, Ghettozloba, Reinis Jaunais, OGHRE, Nova Koma, Arturs Skutelis un Tvērumi, Zaķis u.c

Festivāls “Pagalms”, kas pēc gada pārtraukuma atgriežas “Sviestkalnos”, piedāvā patiešām plašu pašmāju aktuālās alternatīvās mūzikas klāstu dažādām gaumēm. Lieliska vieta, kur noķert maza, draudzīga festivāla sajūtu.

Biļetes: ticketshop.lv/site/events/view/2217


Metalshow.lv

Kad? 16. un 17. jūnijs
Kur? Klanģu kalns, Ķekava
Kas uzstāsies? Swallow the Sun (Somija), Stoned Jesus (Ukraina), Amatory (Krievija), Arkona (Krievija), Soundarcade, Sanctimony, Preternatural, OGHRE, Pulse of Nebulae u.c.

Metālmūzikas fanu iecienītais festivāls “Metalshow.lv” pēc 7 gadu klusēšanas atgriežas vairākiem ārvalstu viesiem un spilgtākajām pašmāju metāla apvienībām, starp kurām ar vienu no retajiem koncertiem ir arī skatuves veterāni Soundarcade!

Biļetes: ticketshop.lv/site/events/view/2177


Kilkim Žaibu

Kad? No 29. jūnija līdz 1. jūlijam
Kur? Varniai ciemats, Lietuva
Kas uzstāsies? Abbath (Norvēģija), MGŁA (Polija), Bossk (Lielbritānija), Archgoat (Somija) Harakiri for the Sky (Austija), Månegarm, Valkyrja (Zviedrija), Skyforger u.c.

“Kilkim Žaibu” ir vienmēr izcēlies ar izsmalcinātu smagās mūzikas piedāvājumu, un šis gads nav izņēmums. Papildus tam festivāls piedāvā arī Baltijas folkloras kopas, seno cīņu klubu paraugdemonstrējumus, senās spēka un veiklības spēlēs un seno amatu lietpratēju tirdziņus.

Biļetes: ticketshop.lv/site/events/view/2023


Rupjmaize

Kad? 30. jūnijs un 1. jūlijs.
Kur? Viesu māja “Kalbakas”, Smiltene
Kas uzstāsies? Kastete, Nekad, Plastic Dummy, Wagars, Partybreaker (Krievija), Faršas (Lietuva), The Bojarski (Krievija) u.c.

Šogad nelielais domubiedru grupas "Smiltene alternative" organizētais festivāls muzikāli sastāvēs no divām "skatuvēm". Pirmā atradīsies viesu nama "Kalbakas" indoor zālē, kur uzstāsies pašmāju un arī ārzemju hardcore grupas, bet otrā skatuve būs telts veidolā, kuru iedzīvinās elektroniskās mūzikas mākslinieki.

Biļetes pie ieejas - cena 20 eiro.


Zobens un Lemess

Kad? No 7. līdz 9. jūlijam
Kur? Lone, Viesītes novads
Kas uzstāsies? Amorphis (Somija), Heidevolk (Nīderlande), Batushka (Polija), Green Novice, Eschatos, Frailty u.c.

2017. gadā festivālā uzstāsies gan jau plaši pazīstami un atzīti mūziķi, gan arī jaunākas grupas, kas daudziem var kļūt par atklājumu, būtiski papildinot muzikālos apvāršņus. Tāpat festivālā notiks seno amatnieku meistarklases, apmeklētāji varēs nolūkoties vēstures rekonstrukcijas klubu piedāvātos cīņu paraugdemonstrējumos un vērot krāšņas uguns skulptūras.

Biļetes: ticketshop.lv/site/events/view/2009


Devilstone Open Air

Kad? No 13. līdz 16. jūlijam.
Kur? Anīkšči, Lietuva
Kas uzstāsies? Satyricon (Norvēģija), Graveyard (Zviedrija), Solstafir (Islande), Alcest (Francija) Oathbraker (Beļģija), Heaven Shall Burn (Vācija), Oranssi Pazuzu (Somija), Zeal & Ardor (ASV) un daudzi, daudzi citi!

Pasaules līmeņa grupas tālu nav jāmeklē – jau devīto reizi notiekošais rokmūzikas festivāls Devilstone jeb Velnio Akmuo šogad parūpējies par vairāku pasaulē aktuālu grupu koncertiem. Īpaši jāpiemin Oathbraker, kas pērn izdeva mūzikas kritiķu augsti novērtēto albumu Rheia, kā arī vienu no lielākajiem pēdējā laika muzikālajaiem pārsteigumiem – Zeal & Ardor.

Biļetes: ticketshop.lv/site/events/view/2033


Fono Cēsis

Kad? 21. un 22. jūlijs
Kur? Skaistākā pilsēta Latvijā (šī raksta autors pavisam noteikti ir Cēsnieks)
Kas uzstāsies? Ewert and the Two Dragons (Igaunija), Doni Tondo, Indygo, Franco Franco, Bandmaster u.c.

Leģendārā festivāla “Fonofest” pēctecis “Fono Cēsis” ir ne tikai lieliska iespēja dzirdēt aktuālas un kvalitatīvas pašmāju popa un roka grupas viduslaiku pilsdrupu pakājē, bet arī izstaigāt Cēsis un izbaudīt citus pilsētas svētku ietvaros paredzētos pasākumus.

Ieeja bez maksas!


Laba Daba

Kad? No 4. līdz 6. augustam
Kur? Ratnieki, Līgatnes pagasts
Kas uzstāsies? Pienvedēja piedzīvojumi, Oranžās brīvdienas, Inokentijs Mārpls, Dzelzs Vilks, Das Sonntags Legion, All Day Long, Pērkons, Soviet Soviet (Itālija) u.c.

Ne gadu bez Labas Dabas. Telšu pilsētiņa ābeļdārzā, sporta spēļu turnīri, daudzveidīgs ārzemju un pašmāju muzikālais piedāvājums (Ej apskrieties skatuves grupas vēl tiks izziņotas) un, ja nu tas viss apnīk, var aiziet un izliet savas krūtis vai citu ķermeņa daļu ģipsī.

Biļetes: bilesuserviss.lv/lat/biletes/starptautisks-muzikas-festivals-laba-daba-204413/


Brutal Assault

Kad? No 9. līdz 12. augustam
Kur? Jaromeras cietoksnis, Čehija.
Kas uzstāsies? Pārāk daudz, lai uzskaitītu, un The Dillinger Escape Plan ar vienu no pēdējiem koncertiem.

Dalībnieku saraksts liekus komentārus neprasa. Ne velti Čehijā (tieši pie Polijas robežas) notiekošo Brutal Assault festivālu katru gadu apmeklē arī prāvs latviešu pulciņš. Četru dienu laikā par pieņememu cenu un pēc salīdzinoši īsa brauciena Jeromeras cietoksnī iespējams dzīvajā redzēt vairāk nekā 100 spilgtas dažādu smagās mūzikas žanru grupas, izbaudīt šausmu kino un iepirkties iespaidīgā “merča” tirdziņā.

Biļetes: brutalassault.cz/en/tickets/


Vai apmeklēsi kādu festivālu, kas nav šajā sarakstā? Pastāsti mums komentāros!

Lasi vēl

Komentāri

Ē, Es biju vairāk kā pārliecināts, ka Dilindžeri jau vairs nespēlē. Reini, Tu nelieti, tagad jādomā par braukšanu.
Došos uz Pagalmu un Lietuvas Velnakmeni

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.