ZIŅAS

Aizmirstiet par rokmūzikas revolūciju un sāciet rakstīt labas dziesmas

Reinis Graudiņš
REINIS GRAUDIŅŠ 20.02.2017. 15:45
"There’s no such thing as rock stars, there’s just people who play music" - Frenks Tērners.

Svētdien, 20. februārī klubā "Nabaklab" notikušajā diskusijā tika nolemts - Latvijā nepieciešama rokmūzikas revolūcija - jādibina asociācija, jāveido jauns uz rokmūziku tendēts interneta žurnāls, kur tiktu publicētas relīzes, intervijas, recenzijas, jāsavāc līdzīgi domājoši cilvēki, kas iesniegtu projektus fondos un censtos dabūt atbalstu arī tiem mūzikas žanriem, kas netiek pienācīgi novērtēti no valsts puses. Ideja pati par sevi ir apsveicama un atbalstāma. Piekrītu sarunā paustajai domai, ka attieksme no LIAA un VKKF ne vienmēr ir pretīmnākoša. Līdz Somijai mums vēl tālu.

Pat neskatoties uz to, ka diskusijas un idejas iniciators, “muzikants” un “rokmūziķis”, pats sevi neuzskata par rokmūzikas mērķauditoriju, novērtēju ieceri rīkoties, lai situāciju mainītu. Latvijas rokmūzikas skatuvē ir savas problēmas (pārsvarā pašu mūziķu attieksmē, skat. iepriekšējo teikumu), un ir labi, ka ir cilvēki, kas kaut ko cenšas darīt un pulcēt ap sevi citus, bet ir viena konkrēta lieta, kas man neliek mieru. Visas sarunas laikā, vai vismaz līdz brīdim, kad pārtrūka interneta tiešraide, netika pieminēta...mūzika.

Kas kopīgs Donam, Prāta vētrai, Pienvedēja piedzīvojumiem, Gustavo, Dzelzs vilkam, Carnival Youth, arī Židrūnam, PND un Latvijas populārākajam un romantiskākajam duetam Čipsis un Dullais? Šiem mūziķiem un grupām ir sava auditorija, spēja piepildīt izvēlētas zāles, vai nu tas ir Nabaklab, Palladium vai Arēna Rīga divus vakarus pēc kārtas. Labs menedžments? Jā, noteikti viens no faktoriem. Diezvai Karnivāļi bez Gunas Zučikas pie vadības stūres būtu kļuvuši par Latvijas tīņu elkiem, bet vai mēs varam “Čipsis un Dullais” menedžerim pajautāt, kāpēc visi koncerta apmeklētāji zina “Asaras” vārdus? Visticamāk, ka nē, jo viņiem nav menedžera. Šeit, protams, jārunā arī par pašu mūziķu ambīcijām, bet tas citam rakstam. Atgriežoties pie jautājuma rindkopas sākumā – šos mūziķus (un sarakstu varētu turpināt) vieno LABAS DZIESMAS.

Vai tas ir netverams jēdziens? Vai ir “labas dziesmas”, ko var novērtēt ne tikai subjektīvi, bet arī objektīvi? Jā, manuprāt, ir. Un tas nav atkarīgs no žanra, taču jāvērtē ir pēc dažādiem kritērijiem, un pēc tā, ko mūziķis ar to vēlas pateikt. Popmūzikā pietiks ar viegli uztveramu, lipīgu meldiņu, pareizo akordu secību un konkrētu formulu, ko ir atkoduši pasaules klases producenti, deju mūzikai ir jāliek cilvēkiem kustēties, bet TESA piepildīs klubus ar skaņām, kas uz ķermeni iedarbojas fiziski. Var ilgi filozofēt par to, kādi faktori ietekmē katra cilvēka muzikālo uztveri un gaumi, kāpēc sirdij tuvāks ir “tas”, bet ikdienā neklausos “šito”, taču novērtēt žanriski “nepieņemamu” mūziku ir nobrieduša cilvēka pazīme. Un nesakiet, ka šī nav lieliska dziesma!

Kā iegūt šo prasmi rakstīt “labas dziesmas”? Izlasiet kādu grāmatu par mūzikas teoriju, parunājiet ar producentiem, ieklausieties, patiešām ieklausieties savu iecienītāko grupu mūzikā vai pāris dienas nonstopā pamociet sevi ar top 40 čārtiem. Un uzklausiet kritiku. Tūkstošiem grupas to var, gan jau jūs arī.

Mūziķi, pirms sāciet domāt par revolūciju, paraugieties uz sevi no malas. Cik daudz jūs paši darāt Latvijas alternatīvās skatuvītes labā, un vai jūsu radītā mūzika vienkārši nesūkā?Lasi vēl

Komentāri

Mārtiņš 20.02.2017. 16:32
Pilnīgi piekrītu. Revolūcija vajadzīga tam, kurš esošajā sistēmā nespēj sevi pierādīt. Ja muzons ir sūds un to neviens negrib klausīties, tad nekāda revolūcija neko nemainīs. Lai man piedod Bukums, bet skatoties viņa klipus un klausoties dziesmas nekas vairāk par skumju smaidu uz manas sejas neparādās. It kā pieaudzis mužiks, bet uzvedas kā bērns. Būs labs muzons - būs pilnas zāles. Cilvēki jau vēl tomēr kaut cik drēbi saprot ...
Nu nevienam nevajag Bukuma Liepājas roku, lai liekas mierā.
Katamarans 20.02.2017. 16:39
Pie slēdziena, ka Latvijas Rokmūzikā ir panīkums un bezcerība tāda, kāda nav pieredzēta sen, var nonākt tikai cilvēki kas paši tiešām neiet un koncertiem un neklausās ierakstus.
Tāda daudzveidība muzikālajā ziņā nav bijusi vēl nekad. Arī mūziķu profesionalitāte ir kopumā augusi vairāk kā cenas pienam kopš neatkarības sasniegšanas.
Ja kādreiz mēs varējām runāt tikai par Liepājas roku, metālistiem no Rīgas un Vidzemes un Kurzemes Hārdkoristiem, tad šobrīd nedēļā ir vairāk vakari kuros var klausīties dzīvu rokmūziku Rīgā, nekā tādi, kuros nu nekas nenotiek, lai neteiktu, ka tādi praktiski nav.
Ok, ne viss no tā patiešām ir baudāms, bet tas, ka Latvijā ir vairāk rietumos atzītu rokmūziķu nekā popa zvaigžņu ir rādītājs. Un lūdzu neaizmirsīsim, ka šādas mūzikas radīšana vienmēr ir un būs hobijs. Ja tev izdodas sevi izpaust tik labi, ka ar to tev pietiek lai nodrošinātu izdzīvošanu – apsveicu – Tu esi ļoti laimīgs cilvēks, ja nē, tad tomēr ieteikšu meklēt naudas avotu CV online.
Cehs.lv apkopojums par tādu lietu kā "Liepājas roks" ir diez gan labs uzskates līdzeklis un arī vēdera krampju izraisītājs. Iesaku sameklēt, kad drūmāks prāts...
Piekrītu tam, ka vajadzētu uz rokmūziku tendētu interneta žurnālu ar relīzēm, intervijām un recenzijām, tik varbūt attiecināt to uz visu alternatīvo skatuvi un izdomāt arī tam atbilstošu, "alternatīvu" nosaukumu... Oh, wait.
Latvijā radīts roks, pa lielam, nespēj savākt pastāvīgi un stabili lielu cilvēku daudzumu. Nevar salīdzināt klubu skatuves ar arēnām un stadioniem, kuros uzstājas autora pieminētie PV, Dons, Musiq... Lielā mēra tas ir arī tādēļ, ka roks (ne tikai Latvijas) šobrīd praktiski netiek atskaņots radio Latvijā (izņēmums ir vienīgi daudz veca roka spēlējošais SWH Rock). Tas viss arī veicina to šķietamību, ka Latvijā roks ir miris un t.t. Tomēr Latvijā roks vēl ir un ne tikai Liepājas, bet pārsvarā tas ir pagrīdē un arī nekvalitatīvs. Kvalitāti savukārt veicina radio atskaņošana. Ja tevi radio nespēlē, kāda jēga censties. Klubiņā - aj,gan jau kaut kā nograbināsim :) Un jā, mūsu Latvijas radiostacijas gandrīz nemaz nespēlē arī kvalitatīvu ārzemju roku :(
Sāksim ar to, ka pašas grupas pat nejēdz nosūtīt visiem medijiem kaut preses relīzi par koncertu. Ko tu tur Bukum, īdi?
Patīk kādam, tas vai nepatīk, bet mūzika VIENMĒR ir bijis vai nu bizness vai arī hobijs (dārgs vai mazāk dārgs). Vieni dziesmas dziedāja savam priekam, skalu gaismā, īsinot laiku pie ratiņa, citi spēlēja un dziedāja godos, tādējādi nodrošinot pielietu mūli un pilnu vēderu sev un saviem tuviniekiem. To pēdējo izdzīvošana bija tiešā veidā atkarīga no skaņdarbu popularitātes, izpildījuma kvalitātes un spējai izklaidēt publiku. Tas pats attiecas uz klasisko mūziku un māklsu kopumā. Pa dienu strādā pie mecenātu pasūtījumiem, rakstot simfonijas par godu kunga mīļākajai, vai mālē augstmaņa portetu. Pa vakariem un naktīm savu dvēseli izliec personiskajos projektos, kas varētu būt ne tik komerciāli veiksmīgi, bet dot gandarījumu. Mūsdienās nekas nav mainījies.
Mūziķim pirmām kārtām jāsaprot vai izvēlētā nodarbe ir hobijs vai bizness. Ja pirmais, tad petenzijām uz izpārdotu stadionu un platīna disku tirāžām navajadzētu būt. Ir labi kā ir, jo primārais ir paša prieks par paveikto, bet ja kāds vēl par to uzsauc aliņu, tad diena ir izdevusies. Savukārt, ja tas ir bizness, tad arī attieksmei ir jābūt kā pret darbu un ne citādi. Ja tavu disku nepērk, koncertus neapmeklē, tad varbūt sākumā jāpaskatās uz to seju, kas lūkojas pretī no spoguļa un jāuzdod vairāki tieši bet sāpīgi jautājumi, galvenais no kuriem ir ta, vai tas ko es ražoju tiešām atbilst augstākajiem kvalitātes standartiem un vai tas vispār kādam, izņemot tevi pašu ir interesants kā gala produkts. Galvenais sājā procesā ir godīgums pret sevi.
Vēl ir viena ļoti svarīga nianse par kuru šeit kādu laiku atpakaļ bija raksts - koncertu laiki. Nu cik var tos koncertus taisīt 23:00 trešdienā? Tīņi ir pārvērtušies par pieaugušiem cilvēkiem un viņiem nākamajā dienā ir darbs. Regulāri dzirdu to, ka metālistiem nav naudas. Muļķības! Tie kuri ir maksātspējīgi nenāks uz koncertiem 23:00. Varbūt sāksim koncertus laicīgi, tā, lai cilvēki, kuriem tā mūzika tiešam interesē, varētu paspēt uz mājām(tā arī ir Dona, Musiqq u.t.t. kopējā iezīme), jo pretējā gadījumā viņi vienkārši sistemātiski neapmeklēs koncertus, zinot, ka grupas kāpj uz skatuves ar kā minimums stundas nokavēšanos.
Runājot par Bukumu ir skaidrs, ka viņam te nekas nav skaidrs. Un princips "tu esi tik liels, cik lielu sevi parādi" viņam, acīm redzot, strādā tikai uz TVNET rakstiem.
Armīn, ļoti labs komentārs.
Armīn, ļoti labi! Problēma ar rokmūziku šajā valstī ir tāda, ka daudzas grupas tērē ļoti pamatīgus resursus lai izskatītos kruti internetā, bet nevis lai būtu labi mūziķi.
+ manuprāt labas dziesmas rodas tad, kad mākslinieks ir maksimāli godīgs pats pret savu mākslu, bet godīgumu nevar dabūt bez rakņāšanās sevī un zināma daudzuma introspektīvas apceres. šajā valstī ir populāri nodarboties ar rokmūziku dažādu iemeslu dēļ, tikai ne tādēļ, ka tam cilvēkam ir kas sakāms.
Vispār, respekt par rakstu! Beidzot šajā portālā notiek kaut kas pa tēmu.
Sori, par spamu, bet te arī ir labas dziesmas recepte - tai ir jābūt godīgai un, perdono par banalitāti, bet jānāk no sirds. Labu dziesmu nevar izrēķināt vai iemācīties uzsintezēt kādā skolā, tā vai nu ir pa īstam vai arī tā ir huiņa.
Gribēju piebilst to, ka arī hobija mākslinieks var būt labs, taču tas ir daudz grūtāk, jo godīgums pret sevi un attieksme ir vēl svarīgāka. Ja mūziķim-biznesmenim galvenā "pātaga", kas notur kvalitāti ir nauda, tad hobija mūziķum, šī "pātaga" ir tikai un vienīgi attieksme, vēlme izdarīt visu uz 100% un katru reizi augt pāri sev. Šādu attieksmi pamanīs un novērtēs arī citi, līdz ar to pastāv iespēja savu hobiju monetizēt, tādējādi ļaujot citiem apmaksāt tavas dārgās ģitāras cenu, mēģu telpas un ieraksta laiku. Nemaz nerunājot līdzcilvēku atzinību (ieskaitot to, ka tev uzsauc alu), kas ļauj spodrināt savu ego un bieži vien mūziķim ir pat primārais. Ja nesanāk peļņa, tad vismaz pasākums ir pa nullēm + labi pavadīts laiks.
Tas ka tevi nespēlēs rādio nevar būt par pamatu sliktam ierakstam, vai nekvalitatīvam māsterim, ar atrunu ka to taču nespēlēs radio. Vai šāds mūziķis savā dzīvokli tapetes līmēs šķībi un kā pagadās tikai tapēc, ka neplāno rīkot ballītes un aicināt ciemiņus? Ja jā, tad te ir dziļa attieksmes problēma un būtu vērts pārdomāt kādēļ tiek darīts tas kas tiek darīts.
Eins Zwei Polizei 20.02.2017. 19:50
Bez šitā nevar iztikt. Nu nevar, nevar, nevar. Piesakos tur par grāmatvedi :) :) :)
Graždanoks [bijušais muzikants ar ahhunām ambīcijām] 20.02.2017. 22:21
LV smagais muzons ir un būs pagrīdes līmenī (kamēr nosprāgs pavisam). Skyforger čaļi pat ar visu leģendu statusu spiesti strādāt ikdienas darbus. Mums bija "kvalitāte" - tjip Harta, Omerta, Indygo, Sanctimony, [tavas grupas nosaukums šeit]. Kur viņi ir tagad? Reizi pusgadā koncis MP vai Aptiekā, labākajā gadījumā.
Tas viss ir hobijs! Tātad, ar to nepelna. Ja nepelna, tad pievēršās, kā nu sanāk. Piedzimst bērni, atrodas citi hobiji. Nu i nah! Cilvēki aug, mainās, un lielai daļai grupa ir jaunības maksimālisma sastāvdaļa. Tā tas ir un būs. Tas ir normāli!
Būsim reāli - tā sauktā alternatīvā ģitārmūzika LV ir mirstošs žanrs, Tautiešu radītais produkts paliks smacīgos pagrabos, šaurai publikai, vai reizi gadā open air festiņā. Vismaz! Izmira blūzs, izmira lielie džeza sastāvi, izmira 80to powermetāls un 90to metaļori, kas bija uz katra stūra. Tagad trendus diktē ir Drake un tamlīdzīgi subprodukti. Pašmāju reperi, kas seko modei, pulcē pilnus kultūras namus ar slapjām tīņu meitenēm. Da nepiš tas latviešu alternatīvais nevienu.
Vai ir jēga modināt mironi? Ja vēlaties izspiest pirdienu - var mēģināt. To varam nobaudīt pāris končos. Nē, patiešām, reizi gadā vai divos ir forši redzēt vietējās blices.
C'est la vie dāmas un kungi, bēru viesi. Pacelsim glāzi par aizgājēju!
Armīns gudrs čalis!
Cik tūrēs tepat tuvākajās EU valstīs aizbrauc lielie muzikanti, kas sagaida nez ko? LV ir maz cilvēku, ja arī atradīsi savu mērķauditoriju šeit, tā nebūs milzīga. Vajag saprast, ko tu gribi no tā visa pasākuma - dzīvot un strādāt kā mūziķis? Vai arī pāris reizes gadā uzkapāt DEPO? Bez darba nav atalgojuma! Būt profesionālam mūziķim ir SMAGS darbs, kam jāveltī vairums sava laika. Tas ir dzīvesveids.
Ja tu negribi būt profs un gribi spēlēt brīvajā laikā, aizver muti un apsēdies, nevis čīksti, ka nevienam nepatīk tava mūzika! Vai arī atrodi cilvēkus, kas arī grib būt profi, ieguldiet sevi visu un ceriet, ka cilvēkiem patiks! Un, ja cilvēkiem patiks mūzika, pārējais ir atkarīgs no tā cik ļoti strādāsi pie tā visa! Un te nav runa par pāris stundām nedēļā vai pat par 8 stundu darba dienām! Te ir runa par nedēļām ilgām tūrēm, nedēļām ilgām ierakstu sesijām, tūkstošiem eiro lieliem ieguldījumiem un pats galvenais - LABU un TIRGOJAMU mūziku!
Vai tavs koncerts ir tik iespaidīgs, lai cilvēks vienu reizi tevi redzot live nāktu uz katru tavu nākamo koncertu? Nē? Aizveries un apsēdies!
Vai tu savu muzonu pirmo reizi dzirdot gribētu to atskaņot vēl un vēl? Nē? Aizveries un apsēdies! :)
Vēl nav sanācis noskatīties šo diskusiju, bet runājot par Bukumu - nesaprotu, čalis grib iedzīvoties no nostaļģijas? Vecīt, tavi jaunie gabali ir drausmīgi viduvēji! Ja tu brīnies, ka neviens tev negrib maksāt, paklausies kārtīgāk savā mūzikā. Nav viņš kompetents runāt par šo tēmu! Saprotu, ka viņš ir daļa no kaut kāda vietējā circle-jerk burbuļa, bet cik ilgi var bariņā viens otram 'raustīt'? :)
P.S. Man kā cilvēkam, kas jau gadiem meklē nopietnus mūziķus ar vēlmi ieguldīt ambīcijām atbilstošu darbu, ļoti patiktu, ja būtu kāda 'asociācija', kas izsijātu cilvēkus, kuru potenciāls ir vairāk par mēģi nedēļā un brēkšanu par to, ka neviens nenovērtē! Savādāk ir tāda sajūta, ka visi ir zvaigznes, bet neviens neko nerubī un nemāk...
Ja es būtu Račs 21.02.2017. 00:37
Visi komentāri, kas ir šeit tapuši ir daudzkārt sakarīgāki nekā tas, kas notika minētajā video.
Hobijs ir tieši tas, kā es definēju jebkuram, kas man prasa ko par mūziku, to, ko dara daudzi pazīstami cilvēki, ieskaitot mani pašu, tas ir mūsu brīvā laika vaļasprieks.
Apstājieties, atrodi labi atmaksātu darbu un ja pietiek laika, tad saspēlē ar džekiem labu, skanīgu mūziku.
Musu bandai x ir savs stūrīts, labi instrumneti, ko tagad var atļauties, jo ir taču labs darbs un pilnvērtīgi pavadīts laiks un laba oma.
Es varu pateikt no visas sirds, Es personīgi esmu ļoti laimīgs! Un to es novēlu visiem! :)
Nigērijas Princis 21.02.2017. 00:44
Izlasīju rakstu un sapratu, ka nedrīkstu komentāru atstāt, kamēr neesmu iepazinies ar visu diskusiju. Ļoti jauki, ka par to tiek runāts, vēlāk iepazīšos. Tāpat vēlos arī izteikt komplimentu par gaumīgo joku komentātājam K, atstājot trīs ierakstus pēc kārtas. Meistarīgi spēlēts, tu kukluksklana rasist.
Anonīmais Šakālis 21.02.2017. 00:49
Par raksta autoru var teikt tikai vienu: tik maziņš — un jau Račš.
:(((((
Šakalissimo 21.02.2017. 01:02
O, Rakovskis pievienojies diskusijai. Vēl atbildes uz iepriekšējā raksta komentāriem nav sniegtas
es atvainojos par to 3 komentu spamu, kaut kā ar aizturēm mana galva darbojas, acīmredzot.
par to hobiju/pro tēmu man gan liekas, ka mākslu, ja tā ir pa īstam un nāk no iekšām, tad vārds "hobijs" nav vietā. hobijs ir pulciņš, brīvā laika pavadīšanas veids. ja cilvēks rada tāpēc, ka viņš vienkārši nespēj neradīt, tad to nevar nosaukt par hobiju, tas ir kaut kas vairāk, tajā ir kaut kas eksistenciāls, hobijs nav eksisntenciāls, nedarot hobiju cilvēkam nekas briesmīgs nenotiks. bet ok, iespējams, ka šī jau ir cita diskusija.
Bļitkotāja kāpšana uz ''ledus'' +3 grādos tad arī ir uzskatāma par eksistenciālu nepieciešamību.
1. Paldies Reinim par trāpīgu rezolūciju.
2. Pirmajā komentārā jau viss tika pateikts - revolūcija nepieciešama tam, kurš sevi esošajā sistēmā nav spējīgs pierādīt.
3. Bet atgriežoties pie saknes (tipa problēmas, ka nekas nenotiek), Jānis Bukums varētu vispirms sev uzdot jautājumu - vai esošajā "kārtībā" ir darījis visu, kas viņa spēkos, lai (kaut tikai savu) mūziku izceltu vairāk?
4. Vislielākā problēma (kas vairumā nav nemaz problēma) ir grupu/mūziķu/muzikantu pašu nostāja pret to, ko dara. Jā, Katamarāns un Armīns jau minēja hobiju, vai vaļasprieku. Bet Latvijā ir tonna ar labām grupām, kurām ir patiešām laba mūzika, izpildījums un savs unikālais skanējums. Tikai šīs grupas, visbiežāk vai nu nemaz nevēlas spēlēt "lielos končus" daudz cilvīšiem un spēlē tikai tāpēc, ka vienkārši patīk (tātad, nodarbojas ar hobiju), vai arī nav aizdomājušies par elementārām lietām, kuras būtu jāveic, nododot savu mūziku klausītājam.
Te būs neliels saraksts, ar ko var sākt. Un internets ar tādiem, dažādās konfigurācijās ir pilns.
1. Materiāls, jeb - jau iepriekš minētā labā dziesma/albums.
2. Elementāra preses relīze - kas, ko, kur, kad, kāpēc, u.t.t
3. Pirms publicē mūziku - nosūti kaut tam pašam Vanzovičam, Rudakam, vai kādam citam pašpasludinātam mūzikas recenzentam/ekspertam relīzi ar pievienotu linku uz WAV un MP3, vai cieto kopiju. Arī tepat uz alternative.lv - džeki būs priecīgi par CD, bet Tev būs recenzija.
3. Dari to vismaz nedēļu pirms izdod, nevis, kad jau 3 nedēļas stāv jūtūbē un ir zaudējis aktualitāti.
4. Nenoslinko, izdari mājasdarbu. Izveido sarakstu, ko var izmantot arī vēlāk ar visiem medijiem, kuriem tas būtu (un arī nebūtu interesējoši) - radio, tv, avīžu portāliem un blogiem.
6. Klips, lyric video, vai albuma promo.
7. Intervijas ēterā – TV24, Rīta Panorāma, Pieci.lv, u.t.t.
…un tā varētu turpināt un turpināt. Tā ir vienkārša, stratēģiska mārketinga plānošana. Un tas nav spams.
Divas atslēgas problēmas, manuprāt, ir:
A) attiecīga medija neesamība, proti – nekur šādu mūziku neatskaņo. Tā nu tas pagaidām ir. SWH Rock latviešus nespēlē, Pieci.lv nogrieza interneta kanālu Pieci Roks līdzekļu trūkuma dēļ un tāpēc, jāizmanto visi pārējie kanāli, lai potenciālo klausītāju ar sevi iepazīstinātu.
B) Mentalitāte. Nevis “ko tad mēs, mēs jau neko. Tas jau ir tikai pagrīdes roks.” Bet attiekties arī godīgi pret sevi un cienīt to, ko dara.
Varbūt zvaigznes Rona gadījums nebūs īstais un neadekvāti pucēt sev uzplečus nevajadzētu, un es nesaku, ka vienmēr, visi mediji publicēs, nolasīs, vai parādīs ēterā iesūtīto info, bet būsi izdarījis visu iespējamo, lai nodotu savu darbu klausītājam.
Būtībā, tas ir arī pienākums pret klausītāju. Tādi ir daudz un, ja Tu par sevi neziņo, tad apdali arī viņus, netikai sevi.
... vēl, protams, pasākumu orgu kultūra par konci ziņot tikai ar Facebook palīdzību, bet tas jau ir cits stāsts.
Pilnībā piekrītu Edim pie punkta B -
Mentalitāte diemžēl ir pati lielākā problēma ar kuru nākas sastapties mūsdienās. No sērijas - kamēr ar pirkstu neparādīsi kas,kur,kā, tikmēr arī neko paši nesapratīs un vēl ļaunāk, pat necentīsies neko darīt, lai ko vispār mainītu pašā pamatā. Katram jau sākumā ir jāsaprot, ka šajā 21.gs(informācijas laikmetā) iespējas patiesībā ir, tikai ir jāmāk tās saskatīt,pielietot, saprast un protams rīkoties.
Protams, izveidot kaut kāda veida biedrību(vai ko tamlīdzīgu) būtu ļoti svētīgi, vien dēļ tā, ka, tā varētu pildīt gluži kā infocentra uzdevumu, kur jaunie varētu iegūt vajadzīgo uzziņas materiālu kā,ko darīt un jau pieredzējušiem būtu iespējas varbūt pabīdīt kādu lielāku projektu. Bet tas viss protams, šādas asociācijas izveide būtu visai detalizēti jāizstrādā.
Tas protams tik mans subjektīvais skatījums un pieļauju, ka ir cilvēki ar labākām idejām un šī ir tā vieta kur to visu var izklāstīt un varbūt arī kāds pamanītu un tiešām kaut ko mainītu, jo kā mainīt mentalitāti es diemžēl neesmu spējīgs atbildēt... darot, I guess...
Katamarans 21.02.2017. 14:50
Nu ''Alts'' jau vienmēr ir aicinājis mūziķus sūtīt informāciju par savām aktualitātēm uz meilu un esmu pārliecināts, ja atsūtītais materiāls atbildīs Eda norādītajiem elementārajiem preses relīzes kritērijiem, tad tas tiktu publicēts. Tas pats attiecas uz intervijām un recenzijām. Ja grupa pati izrādītu kaut kādu vēlmi, to arī noteikti kāds sadzirdētu.
Aizmirstiet par rokmūziku un revolūciju un dodaties ārpus LV virzienā jebkurā.
youtube.com/YrlHXnch0tM
Itkā visu pareizi te raksta pēdējos komentāros, bet es atcerējos vienu gadījumu. Šis pats Alternative nepublicēja info par Elizabetes Balčus albumu, jo tas redz neesot Alt.lv formāts. Nu joptvai, kas tad ir ši portālā formāts, Ron the star? Ā, un to paziņoja pats personīgi šī raksta autors.
Jāpiekrīt vien būs - tik maziņš un jau Račs.
youtube.com/ZT5niUgF0xw
Nu bet kas tad ir Elizabete Balčus? Vai tas ir kas alternatīvs? Par viņu lai gan parūpējas sRačs. Tādām dziesminiecēm uzmanības pietiek visos gauduļu mūzikas portālos. No offence Elizabetei, bet šeit ir nedaudz cits tusiņš...
Nu Hvz, izskatās, ka vienkārši neesi īsti informēts ko tad viņa spēlē. Pops tas nav. Un ja ir tad kautkāds ļoti ļoti savdabīgs. Bet, tad rodas jautājums, Kā tad tā var būt, ka Balčus ir pops bet Rona Adelaide ir alternative?
Tu gribi teikt ka šī huiņa kaut kur vispār iederas? youtube.com/utu7nhTJyV0 ???????
Orķ->Orķim 21.02.2017. 20:07
nejauc pimpi ar pirkstu. Šeit nav runa, par to vai EB ir hujņa vai nav. Runa par to, ka raksta autors kautko kritizē un pamāca, bet pats pat nav definējis kāda tad ir šī portāla forma un saturs. Līdz ar to arī bardaks. Un kāpēc jebkuram sevi cienošam mūziķim (neatkarīgi no tā vai pro vai hobijs) būtu jāsūta preses relīzes, kā te citi komentētāji ieteica, uz portāliem kur valda bardaks? Tad ir jāatzīst ka īsti nav sakarīgas mūzikas platformas?
Tirliņ Tev skaidri un gaiši rakstīts: hardcore/punk/metal. Kur tev te iederas tava mīļotā???
Jau tā jums 21.02.2017. 22:20
Bet kur tur(hardcore/punk/metal) iederas Rons?
Kas ir Rons?
Man liekas, te dažam labam jānomierinās ar Ronu. Pasmējās, pietiek. Tas vairs nav ne asprātīgi, ne smieklīgi.
Varbūt, Jankam pašam ir kāds komentārs par šo visu? Ak piemirsu, viņš nelasa alternative.lv, jo viņš nav mērķauditorija, bet gan mūziķis.
Ron the Star fo' Life!!!!! :D
Pohuj, ka nav smieklīgi.
Ānis Čaklums 22.02.2017. 14:12
reku, turpinājums ceļam uz saulaino nākotni:
:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
JĀNIS BUKUMS aicina uz diskusiju 26.02. plkst.17.00. NABAKLAB!
Aktīvie ļaudis, šī ir jūsu iespēja ņemt dalību un aktīvi darboties Asociācijas dibināšanā un ar to saistīto struktūru izveidē!
Galvenās Tēmas:
1. Latvijas Rokmūzikas Asociācija.
2. Rokmūzikas Medijs (online magazine).
3. Ierakstu kompānija.
https://www.facebook.com/events/742089865946932/
Onlime žurnāls? Mājaslapa? Pirms 10 gadiem cilvēki apmeklēja mājaslapas un pirms 10 gadiem web žurnāli bija aktuāli un tos kāds apmeklēja. Ja neesi AltPress, Kerrang vai Metalsucks,vai nu arī tev nav pārdesmit tūkstoši, ko iegrūst reklāmā - good luck uztaisīt žurnālu 'mizīgajai' lv mērķauditorijai! Apmeklējums noteikti būs milzīgs
Čalis šķiet dzīvi citā realitātē. Derētu laikam tomēr aiziet uz kādu koncertu un painteresēties, kā neatkarīgās mūzikas industrija strādā mūsdienās. Pavisam noteikti pirms vērt muti vaļā, dirst un stāstīt citiem kā tagad vajag darīt.
Grupas, kuras spēj šādu darbību panest visu dara pašas vai arī tās ir pacēlis kāds leibls ar normālu budžetu un sapratni par to, kas naudu atgriezis atpakaļ.
Veiksmi sadalīt, kas kuram tiks šādā asociācijā, ha. Tās nav tautu dejas, kur var izspiest no valsts kkādu piķi. Tad ir vai nu hobijs vai bizness. Un punkts! Vismaz 90% gadījumu...
Plus viens par komentu. Šķiet, ka Bukums ir no vienas operas ar Rakovski. Vai vismaz tuvu tam. Tik viens joprojām nav izaudzis no bērnības slapjajiem sapņiem un turpinās izlikties krutāks, nekā patiesībā ir (līdz brīdim, kad kreditori pieprasīs atgriezt naudu atpakaļ), bet otram ir piemetusies ārkārtīgi akūtā pusmūža krīze, reizināta ar neizpratni par mūsdienu pasauli u.t.t.
Kā jau rāda pieredze, visiem vai nu uzreiz būs po, vai nu 2,5 cilvēki nedaudz padarbosies, un tad tiem ar nolaidīsies rokas.
Nigērijas Princis 22.02.2017. 18:48
Es domāju, ka šajā kontekstā varam runāt bez Rakovska, Bukuma, Kiss of The Dolls un Fēliksa Ķiģeļa pieminēšanas. Kā jau augstāk minēja Gizmo, Cehs.lv skaidri iezīmēja, ka termins "Liepājas roks" vairs nav ģeogrāfisks jēdziens, bet gan termins sūdam. "Liepājas roks" (tā jaunajā izpratnē) ir eksistējis vienmēr un vienmēr būs – cepšanās par scēnas ērmiem ir tikai lieka laika un enerģijas patēriņš. Nu, ir mums savs alternatīvās skatuves Līpenītis. So what? Labāk domājam par to, kas ir vēl glābjams, nevis 10x maļam vienu un to pašu uz riņķi par Bukumu, Rakovski un citiem.
Par mūziķu spēju sevi parādīt. Manuprāt, tā ir atgriezeniska ķēde, kas izskatās šādi: klausītāji --> koncertu rīkotāji --> mūziķi --> klausītāji --> ... Līdz ko viena no ķēdes daļām nepilda savu funkciju, tā viss aiziet pa vīlēm. Klausītāji grib dzirdēt labu/populāru mūziku, koncertu rīkotāji grib taisīt pasākumus, ko atmaksājas rīkot un mūziķi grib spēlēt pilnām zālēm.
Ir grūti pateikt, kas nogāja greizi Latvijā un tā, šķiet, arī būs saruna citai diskusijai. Taču par menedžeriem: ja mūziķis spēlēs garlaicīgu mūziku, tad neviens menedžeris viņu nespēs izcelt. Arī alternatīvajā skatuvē mētājas vairākas "visiem-pohuj" kategorijas grupas, kas ir atstrādājušas profesionālu saturu, bet, spītējot mēēnēēdžēēru producētajam spamam, tā arī nav guvušas paliekošu atsaucību. Man neceļas roka pārmest ne Carnical Youth, ne Donam, ne Prāta vētrai, ne kādam citam no tā saraksta (ja neskaita Gustavo, kurš vienkārši palika par mudaku, bet tas ir ar mūziku nesaistīts stāsts). Viņi ir spējuši radīt jēgpilnu mūziku, ko patērētāji grib dzirdēt. Varam tikai iztēloties, ko sasniegtu TESA un Čipsis & Dullais, ja viņi vairāk ieguldītos komercijā.
Man neceļas roka vainot arī medijus, jo to dienaskārtību lielā mērā nosaka klausītāju vēlmes. Protams, protams, medijiem, īpaši sabiedriskajam medijam – Latvijas radio, ir jāizglīto savs klausītājs. Taču mēs nevaram pilnībā vainot SWH Rock par to, ka viņi neatskaņo latviešu roka dziesmas, ja tās nevienu nepiš, vai ne? Es neticu, ka arī Pieci.lv slēdza savu "Pieci Roks" tāpēc, ka visi nenormāli gribēja to klausīties. Tas taču būtu pretrunā jebkādai loģikai, vai ne?
Foršs raksts un jēdzīga diskusija komentāros. Daudz kas te jau pateikts, gribēju tik piebilst, ka šī problēma ar instrumentu mūziku nav tikai pie mums Latvijā.
Man ir patiess prieks par šo rakstu un komentāriem. Dodiet vairāk! Būtu forši tiešām aiziet prāvākā skaitā (jo viens, protams, mīžu) uz to diskusiju un ar demokrātijas metodēm (jeb trulu vairākuma bļaušanu) pārliecināt Bukumu, ka viņš ir parasts lauķu deģenerāts, kurš mazliet ir aizsapņojies acīmredzot.
Atbildot iepriekšējam komentāram (-), vai ir jēga cepties? Es kā mūziķis (kurš iet uz koncertiem un pērk albumus) vienmēr jūtos ļoti nepatīkami, ja ir jāstrīdās ar citiem mūziķiem, koncertu iestādēm vai klausītājiem/klientiem. Tas, ko Bukums un viņa biedri saka par šīs kultūras nozares sadrumstalotību patiesībā ir diezgan bēdīgi, jo vienoti mediji un centralizēti pasākumi BŪTU jēdzīgi. Vai Bukums to izdarīs? Gan jau ka nē. Bet ja mūziķi savā starpā uzturēs draudzīgu un atbalstošu scēnu (labākajā gadījumā) vai netraucēs citiem mūziķiem darīt ar savu produktu ko grib (sliktākajā), domāju, ka vispārējā kvalitāte un apmeklētāju skaits tikai augs.
Neliela cerība, attiecībā pret latviesu mūzikas atskaņojumu esvēhārokā varētu būt uz latviešu mūzikas kvotām. Jautājums "tiek skatīts" Kultūras Ministrijā. Par to, kāpēc tas tik gausi rit uz priekšu - vienmēr var uzdot jautājumu bezjēdzīgajam mūzikas eksporta fondam.
- to Paklau 23.02.2017. 12:56
Es bišķiņ ākstījos par to iešanu un diršanos. Pamatu pamatos piekrītu visam tavam komentāram (arī esmu mūziķis, bet kaut kā pēdējos gados retāk eju uz pasākumiem; nav vairs tas ugārs, kā saka; pārsvarā eju tik tur, kur jāspēlē). Spriežot pēc saviem novērojumiem, nemaz nav tik traģiski ar scēnu - protams, nav vairs tas ideālisms, kas bija pirms 10-15 gadiem, taču vienmēr būs tā, ka tie, kuriem interesē, atnāks. Vienkārši mūziķiem mazliet vairāk jāpadomā par sevis prezentēšanu, nevis tikai vienu, diviem postiem feisbukā (par kādu gaidāmu pasākumu). Pēc pieredzes paši esam daudz reizes aplauzušies šī iemesla dēļ (ka ierodas daudz mazāk cilvēku, nekā gaidīts).
- to Zibens 23.02.2017. 12:57
Tas par tām kvotām izklausās, kā saka, pilnīgs pizģets. Noteikt mākslai kvotas izklausās ļoti Orveliāniski.
Paldies Reinim par atbalstāmo nostāju!
Divas piebildes:
Nezinu par roku Bukuma izpratnē, bet ir vajadzīga Neatkarīgās mūzikas vai muziķu apvienība kaut vai tam, lai iestātos par laba alternatīvā muzona atskaņošanu, atspoguļošanu medijos un pastumtu uz priekšu ieceri par lv radītās mūzikas radio kvotu ieviešanu. Es tādu apvienību veidotu, ja viss brīvais laiks jau pašlaik nebūtu muzonam veltīts.
Otrs - alt.lv tomēr būtu ieteicams atspoguļot arī instrumentu un dziedājuma ziņā nesmagā gala neatkarīgo muzonu. Par to liecina, piemēram, tas, ka Alt.lv balvu par albi saņēma Manta un ka pērn par labāko jauno grupu atzināt Zāli.
Jā deathcore un pieminētā flautiste-dziedātāja (visu cieņu) stipri atšķiras, bet alternatīvā/radoši neatkarīgā attieksme droši vien paliek. Tāpēc Alt.lv varētu izveidot paralēlu Nesmagās mūzikas blakus sadaļu, kur tad iesaistās tās entuziasti.
Zibens to - 23.02.2017. 13:26
Ko tad citu darīt, ja ne ieviest kvotas? Uztaisīja "kruto" pieci.lv un spēlē to pašu EHR sūdu. Nabu klausās retais (pie tam, tas nosedz milzīgu spektru ar žanriem), swhrock taupa naudu un laiku, un nekas nav formāts priekš LR2.
Man bail, 23.02.2017. 13:44
ka tās kvotas pa lielam neko nemainīs. Joprojām spēlēs tās pašas desmit LV grupas, ko spēlēja līdz šim, tikai biežāk. Uzskatāms piemērs ir tas pats radio 5, rubrika "piecas dziesmas pēc kārtas dzimtajā valodā". Tur pa rinķi tiek atskaņoti Astronaut, Olas, Prāta Vētra, Rīgas Modes, Dons, Muzīk utm. Neesmu dzirdējis, ka spēlētu Židrūnu. Pievienojos Klāva piebildēm un viedoklim, vajag tad vismaz šeit paplašināt to redzes loku. Piemēram, kāpēc alt.lv nav atrodams info par Mona De Bo jauno ierakstu un gaidāmajiem koncertiem?
izlasījāt komentu un pievienojāt relīzi? Kur tad agrāk bijāt?
Zibens to - Man Bail 23.02.2017. 14:52
Po*uj par to sūda pieci. Sūds ne radio. Ne tur kāds ko gudru ir pateicis, ne atskaņojis. Bet ja būs kvotas, tad tam pašam SHW Rock nekas cits neatliks, kā nospēlēt vismaz 20%, vai kaut 15% latviešus.
Nu tad tajos atvēlētajos 15% spēlēs Dzelzs Vilku un Līvus. Ko tas pa lielām šeibām mainīs?
Piekrītu, ka kvotas neko nemainīs. Kāpēc? Kā man stāstīja 2 kungi, kuri jau spēlēja LV undergroundā pirms LR neatkarības atgūšanas, alternatīvā mūzika LR netiks laista "pie grožiem" (radio) faktiski viena cilvēka gaumes dēļ (augsti stāvoša radio persona, kuram riebjas viss alternatīvais). Tas tā pavisam nopietni. Tā kā vienīgā cerība ir paaudžu nomaiņa pagaidām. Protams, mēs paši varam grupēties, bet esmu vājš bezmugurkaulinieks, kurš gaida, kamēr kāds cits kaut ko sāks.
Raimonds Kazušs 23.02.2017. 20:14
Maza piebilde - asociācija nozīmē to, ka būs standarta mūziķi (asociācijas dalībnieki) un nestandarta mūziķi, kuriem būs ierobežotas tiesības uzstāties tādēļ, ka lūk viņi nav akceptēti kā labi. Asociācijas valdē sēdēs visādi perdeļi, kas spriedīs par to kuri metālisti ir "true" un, kuri vispār nerullē, balstoties uz novecojušu pasaules redzējumu un nezināšanu par pasaules mūzikas tendencēm. Piemērs ar Latvijas Svarcelšanas asociāciju un Maira Brieža boksa piedzīvojumi skaidri parādījuši, cik viegli asociācijām ir bojāt censoņu dzīvi, ierobežot konkrētu indivīdu darbību un kropļot industriju sīku, personīgu nesaskaņu dēļ. Vēlāk izveidosies asociācijā esoši klubi, ierakstu studijas un tieši biedru naudas un finansiālais izdevīgums būs galvenais kritērijs nevis satura kvalitāte vai aktualitāte.
Piebilstot Raimondam - ļoti labi varu iedomāties, kā asociācija norakstīs katru, kurš uzdrīkstēsies pateikt, ka Līvi vispār nav rokmūzikas etalons.
Rekur līdzīgi notiek grupu atlase Klangam.
Jūs tiešām domājat,ka kāda mūsdienu alt grupa ir guvusi panākumus pateicoties kvotām, asociācijām vai kādai citai palīdzībai? Kādēļ tik ļoti gribas izvairīties no darba? Nekad nav bijuši tik daudzi resursi, kur apgūt kā izdarīt visu,kas nepieciešams, lai maksimizētu savas iespējas gūt panākumus. Ir neskaitāmi forumi, fb grupas, ir reddits, kur grupas var sevi reklamēt; cilvēki, kas veiks ierakstus, nofilmēs video, palīdzēs ar mārketingu ir uz katra stūra, nerunājot par to,ka šīs prasmes ir iespējams apgūt pašiem un iet pilnu diy ceļu. Ieguldiet naudu fb reklāmas kampaņā, kvalitatīvā ierakstā un smukā video. Neviens roku neturēs...
Nosauc tās grupas, lol.
Domā fb grupas? Izmanto smadzenes un meklēšanas funkciju. Spēlē bleķi - meklē 'black metal'. Spēlē muzonu ar djentu - meklē 'djent'. Spēlē folku? Domāju, ka zini ko darīt. Tas pats ar redditu - teju katram subžanram ir savs subs. Tāpat ir neskaitāmi forumi saistīti ar mūzikas instrumentiem un mūziku. Visās šajās vietās ir entuziastiska publika, kura meklē jaunu mūziku konrētajā sanējumā. Tev atliek sevi pēc iespējas labāk noprezentēt. Es domāju, ka šis ir common knowledge. Un nemaz nerunāsim par tādām vietām, kā blanktv, beheading the traitor vai kādu citu no neskaitajamām promo lapām ar desmitiem/simtiem tūkstošiem potenciālas publikas.
Alt mūzikai ir salīdzinoši maza publika, bet kas to atšķir no pop klausītājiem ir entuziasms ar kādu tie klausās mūziku, meklē jaunu mūziku in atbalsta māksliniekus. Vjg mekēt vietas, kur šie cilvēki sāvācas un to izmantot!
Kas ir fb?
Domāju - nosauc mūsdienu alt grupas, kas smagi strādā ar panākumiem.
Tā, interese pēc, lai komentāri sasniedz 200, sadaloties sētās - kreisā sēta, labā sēta.
Nemīz, met iekšā.
Piemēram šodien klausījos podkāstu ar grupas Thy Art Is Murder vokālistu. Viņu īsākā tūre ir bijusi 2 ar pus mēneši, garākā 9 mēneši BEZ atgriešanās mājās.
Grupa Architects - tūrē 10 gadus un tūrē pamatīgi. Īstus panākumus guva pēc 2014. gada, tagad var pievākt Brixton akadēmiju kapājot muzonu, ko radio nekad nespēlēs.
Grupu panākumi, tikai pašu uzņēmības dēļ, bez kvotām, bez kaut kādām muļķīgām arodbiedrībām, spēlējot un meklējot publiku visā pasaulē, nečīkstot par to, ka jātūrē lielākā gada daļā, mēnešiem no vietas neredzot mājas, ģimeni, dzīvojot bez jebkāda luksusa, lielu daļu karjeras mazā busā. Protams, šīm grupām, ja tās ir labas un strādīgas, kādā brīdī uzrodas palīgi leibla formā vai, kā minimums, tiek slēgts distribūcijas līgums, bet bez tā konkrētā līmenī īsti vairs nevar.
Fb - feisbuks. Nesaucu konkrētas grupas, jo, ja tu aktīvi interesējies par mūziku, kas neaprobežojas ar to, ko esi dzirdējis radio, tu zini tādas grupas.
:))))))))))))))))))))
palīdzīgie leibli un distro līgums:))))))))
konkrētā līmenī. :)))))))))
Ir daži podkāsti, kur stāsta, kā pareizi gulēt busā, lai nesapistu muguru:))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Thy Art Is Murder - viņi no Ogres vai Salaspils, tie jau aktīvi jaunieši, pa dienu rukā mellu muti dārzā, pa naktīm kačā līmeni mēģos, krāj naudu garajiem braucieniem un tūrēm.
Radio - kāds radio, kur skan lv alternatīvā mūzika? Lietuvas radio vai interneta radio:))))))
Aktīvi neinteresējos par mūziku, kā pārējie, jo nav ko nosaukt vai visi raustās nosaukt kaut ko, par ko liecina arī šitā komentāru grēda.
LOLLLLLL :)))))
Gan nesmejos par ogrēniem, bet par podkāstu ekspertiem, modes blogeriem, gudrajām galvām, komentāriem. Arī par Janku Bukumu.
Sēdiet un turpiniet sapņot. Un taisiet labas dziesmas.
Cerībā, ka ar laiku nāks arī viedums, prātiņš vai vismaz laba dziesma.
LOL:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Beidz kult salmus, ja visi ir muļķi un tu esi gudrs, padalies savā viedumā! :)
Ne jau slinkojot un pūstot, zin.
No sākuma uztaisi labu gabalu, kas nav copy paste un spētu uzrunāt, ieinteresēt gan vietējo, gan ārzemju klausītāju. Ja nevari savu mūziku pārdot te, tad kam to vajag tur.
Parunā ar mūziķiem, kas izbraukuši vairāk, kā vienreiz ārpus lv.
Bez podkāstiem. Un aptuveni sapratīsi. Ko mūziķi neizstāstīs, gan jau izdomāsi pats.
Tas, ka mūzikai ir jābūt labai ir pašsaprotams. Un grupas, kuras pieminēju, pieminēju, jo tās 'neslinkoja un nepuva', bet strādāja. Nezinu vai tev ir grūtības iebraukt citu rakstītajā vai tu arī 'pa dzīvi' noklausies, ko cilvēks saka, un tad izdomā savu nozīmi un pēc tam to savu izdomāto pārstāsti citiem.
Beidz kult salmus. Ja tev ir ko teikt, saki. Ja nav, netērē laiku.
priekš tevis nav vērts tērēt laiku. turpini vien ar podkāstiem,
katram zemniekam savu turbo traktoru, kā tur dziedāja tie puiši .
ļer, ļer, ļer
Piebilde pie iepriekšējā komenta par Skajiem 28.02.2017. 12:07
«LV smagais muzons ir un būs pagrīdes līmenī (kamēr nosprāgs pavisam). Skyforger čaļi pat ar visu leģendu statusu spiesti strādāt ikdienas darbus.»
Nevis spiesti strādāt, bet gan apzināti izvēlas nepelnīt ar mūziku, jo nāk no DIY pagrīdes un negrib tuvoties «veiksmes stāstam» komerciālā izpratnē. Jo tad vairs nespēs sarakstīt relevantus albumus. Paši ne reizi vien ir teikuši, ka vienīgais profesionālis grupā, kurš pelna iztiku ar mūziku, ir Hopkinss :)
Piebildes piebilde 28.02.2017. 18:09
Parunā kādreiz ar skajiem - viņi labprāt pelnītu ar šo lietu, kurš gan to negribētu? Dailes teātrī trubas tīrīt domā ir liels kaifs? Nolaidies no mākoņiem, naivuli.
Viņi jau visu nopelnīto iegulda pudelēs ar dziru.
Graždanoks [bijušais muzikants ar ahhunām ambīcijām] 01.03.2017. 23:59
Visi stāri naudu iegulda sākotnēji pudelēs, tad šļircēs (geračs vs cilmes šūnas), maukās. Nav gan dzirdēts, ka Slash no GNR kādam grīdas mazgātu.
Vajag uzsēsties uz pietiekami dārgām narkotikām, lai motivācija pelnīt pietiekoši lielu čunguru, lai tās varētu turpināt lietot.
Pievienot 02.03.2017. 13:42
Tur tas strādā, te tas ne sūda nestrādā.
1) cita lieluma pūlis nāk uz koncertiem
2) cita autortiesību sistēma
3) un tā tālāk
divi labi piemēri - Dons, lai iet arī Ozols.
Štatos viens brūnāks reperis var iekļūt topā un sapelnīt miljonu, divus vai vairāk.
Te - Dons var uztaisīt vienu, divus izpārdotus koncertus un viss. Miljonu diez vai sapelna. Ozols - pa kultūras namiem izrotē un arī diez vai miljonu sapelna.
Tā, ka realitāte te un tur ir divas dažādas lietas.
Un skatīties visu laiku tajā tur virzienā, sēžot te, laikam ir laba, bet ne produktīva laika pavadīšana.
Jocīga lieta, pie reizes, ka pierunāts ir viss forums, bet bandcampā vai spotifakjū lv mūzikas ir krietni maz.
Pie reizes, varētu padakšot arī tallinas mūzikas vīku, pat ja tas nav formāts, bet pie mums pat tāda laikam īsti nav, par festivāliem jau ir cilāts.
To kopumu jau veidojam mēs visi kopā, nevis kultūras ministrija vai kultūras centrs zabadaks.
Tas tā, viela pelēkai vielai
Komentāri sākumā lika rēkt un citēt, tad pārgāja gudrā formā un tad jau sākās kolu un iekavu licēji...
Pirmais - ne visas ..000 grupas 80jos kļuva par AC/DC. dzīve prasa savu un būs čupām nomirušu grupiņu. Visi nevar izsisties. To nevar daudzi apjēgt. Tāpēc arī čīkst.
Otrais - mēs esam latvieši. No 5 latviešiem ir 3 partijas un 4 biedrības. Tāpat ir alternatīvajā LV skatuvē - Valmieras tuss, Cēsu HC, MP un Co, Nabas tuss, Tesa un Co, Ivo ar pankiem, Circle Pit, baltic Metal Division, Relicseed, Skaji. Katrs par sevi. Un tur kur uz 15 min sačupojas, pēc tam sakašķējas ka uz bērēm neiet.
Trešais - LV ar mūziku nevarēs gulēt zem palmas un sūkāt kokosriekstu. Tas ir tik USA klipos (i ta vēl ar modeļu aģentūrām un īrētiem autiņiem), bet laikam atstājis pārāk lielu iespaidu.
Ceturtais - cik bandas ir izbraukušas ārpus LV. No čikstētājiem it sevišķi. Cik ir bijuši leišos? Cik pie kurratiem? Reti kurš. Tie kas bijuši - ir jau krutie...
Rezumē: piekrītu raksta autoram - ja tava dziesma sūkā, tad ar revolūciju nepiespiedīsi viņu iemīlēt!
Miers!
Daudzas grupas, manuprāt nomirst, jo paliek tepat, Latvijā. Reti kurš saņemas un saprot to, ka vai nu ir jāizbrauc kaut kur ārā (jebkur), vai arī nekas cits neatliks kā nīkt šeit un paļauties uz to, vai kūtrajai latviešu publikai patiks - vai nē.
Te protams, atkal jautājums par to - ko nozīmē grupa? Hobijs, vai mēģinājums piepildīt sapņus, vai kaut izbaudīt nedaudz vairāk iespējas.
Jebkurā gadījumā, uz rokas pirkstiem saskaitāmas grupas, kas izbraukušas kādās tūrēs. Toties tās, kuras ir - vienmēr atbrauc mājās ar pozitīvām emocijām.
Nesaku, ka tagad visiem ir jāpamet Latvija, jo te ir maza "skatuve", bet kaut nedēļu garu mini-tūri spēj noorganizēt jebkurš, kurš to apņemas izdarīt. Pie tam - nav nereāli atbraukt atpakaļ mājās "pa nullēm", vai pat minimālā plusā.

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.