ZIŅAS

Aicinājums grupām un organizatoriem: Sāksim koncertus laikā!

Reinis Graudiņš
REINIS GRAUDIŅŠ 16.11.2015. 13:15
21.00 nozīmē 21.00!

Pazīstama (pārāk pazīstama) situācija. Oficiālajā relīzē, Facebook pasākuma informācijā vai koncerta plakātā norādītais sākums ir 21:00, taču šajā laikā, ierodoties norises vietā, grupa vēl skaņojas vai trakāk - vēl nav uz vietas. Rezultātā viss koncerts aizkavējas par stundu vai pat vēl vairāk. Visvairāk no tā cieš tie koncerta apmeklētāji, kas nedzīvo centrā un mājās dodas ar sabiedrisko transportu. Jā, brīvdienās ir arī nakts transports, taču darbadienu vakaros, lai nokļūtu mājās, ir jāņem taksis vai jākāto līdz Juglai ar kājām. Neaizmirsīsim arī tos nelaimes putnus, kam nākamajā rītā ir jāceļas četros no rīta, taču savu mīļāko grupu tomēr redzēt gribas.

Veidojas apburtais loks. Mūziķi koncertu nevēlas sākt, jo nav cilvēku, taču neviens nenāk uz koncerta sākumu, jo domā, ka tāpat viss sāksies vēlāk. Kādam ir jāsper pirmais solis, un risinājums ir pavisam vienkāršs un acīm redzams - gan grupām, gan rīkotājiem pieradināt sevi un klausītājus sākt (un arī beigt) koncertu strikti tam paradzētajos laikos, prakse, kas ārvalstīs, it īpaši ASV, piekopta bez kompromisiem. Jā, sākumā reizēm grupām nāksies nospēlēt koncertu tikai skaņotājam un bārmeņiem, reizēm netiks sasniegta attiecīgā reibuma pakāpe, lai būtu drosme kāpt uz skatuves (sāciet dzert ātrāk!), un šad tad apmeklētāji nokavēs savu favorītgrupu, pirms pieradīs pie izmaiņām, taču ilgtermiņa ieguvumi ir tā vērti.

Saprotami, ka ģitārista mašīnai ceļā uz klubu var pārsprāgt riepa, dziedātājs pārdzeras un pazūd bez vēsts vai rodas citi neparedzēti, nepārvarami apstākļi, bet dzīvojam taču sociālo mediju laikmetā, paziņojums Twitterī, Facebook vai draugiem.lv (haha) par to aizņems sekundes, bet apmeklētāji vairs nedzīvos neziņā.

Protams, ir gan grupas, kas skatās uz pulksteni un uzstāšanos sāk paredzētajā laikā, gan rīkotāji, kas ar pātagu dresē mūziķus kāpt uz skatuves laicīgi. Cepuri nost, tā turpiniet! Pārējie (jūs zināt, kas jūs esat), aicinājums jums - laiks pārmaiņām, vairs nav divtūkstošo gadu sākums.

Lasi vēl

Komentāri

džeks ar moci 16.11.2015. 13:26
Paldies par rakstu un atgādinājumu! ;)
YellowDrugs 16.11.2015. 14:12
Ar visām četrām pievienojos :)
Citreiz speciāli peries uz to laiku, lai nenokavētu grupu, bet tad vēl nīksti stundu vai vairāk bārā un gaidi. Pēc smagas darba dienas un ja nav vēlme dzert un ballēties, bet tikai grupu paklausīties, tas ir ļoti nogurdinoši, ir pat bijis tā, ka uz to brīdi kad grupa sāk spēlēt jau vairs nav noskaņojuma klausīties un vel pirms koncerta beigām saposies uz mājām.
Nav pieklājīgi rādīt ar pirkstu, bet Nabaklab šajā ziņā ir līderi, savukārt klubs Depo pirms koncerta izliek grupu sarakstu ar laikiem, kas daudz maz arī sakrīt, tad pat nav jāiet uz visu pasākumu no sākuma.
Bet nu saprotams, bārs/klubs meģina ar to nopelnīt, jo kas gaida noteikti paņems pa dzerienam un kas zin varbūt ballīte iegriezīsies :)
pilnībā piekrītu YellowDrugs - Naba ir pilnībā bezkaunīgi šajā ziņā.
Pensionēts kodējs 16.11.2015. 16:04
Depo slavināt šajā ziņā ir neprātīgi, koncerti parasti kavējas vismaz par stundu, un tur mēdz uzstāties tik sūdīgas grupas kā Everlust, kuri spēlē vienu un to pašu dziesmu 3 reizes. Koncerta sākumā, koncerta beigās un pēc tam, kad neviens neprasa, atkārto. Tādus tur no skatuves nedzen nost.
Nabaklabam šī pati problēma. Aptiekā esmu diezgan maz un reti, citas alternatīvās mūzīkas vietiņas nav pieminēšanas vērtas.
Kā - nav pieminēšanas vērtas! Tieši piemēram Melnā Piektdiena ir jāceļ godā kā vieta, kur vienmēr viss sākas laikā un ir izveidojusies cieņa pret (īstenībā PAR) koncertu organizētājiem!
DEPO pasākumus tieši šī iemesla dēļ vairs neapmeklēju.
Katamarāns 16.11.2015. 17:28
Es esmu viens no tiem cilvēkiem, kas biežāk apmeklētu koncertus, ja tie tiešām sāktos laicīgi. Esot reālam un saprotot, ka koncerts darba dienā sāksies pēc desmitiem un iespējams tuvāk pusvienpadsmitiem, bieži vien nākas dot priekšroku pienākumiem, nevis izklaidēm.
Ir pasākumi, kuru organizatoriem var uzticēties, ka koncerts sāksies laikā un ir tādi, kur jau ir skaidrs - būs kavēšanās. Tāpat par koncertu norises vietām. Vajadzētu arī atcerēties, ka lielākā daļa (es ceru) dodas uz koncertu nevis bāru un ja vēl maksāju ieejas maksu koncim? Lieliski arī saprotu, ka ar koncertiem diez ko daudz nenopelnīsi, jo nenāk cilvēki un tie kas atnaķ, tad uz tiem pelnīs ar dzērieniem. Varbūt, ja koncerti sāksies laicīgi, tad nāks vairāk cilvēki? Nav nekāda prieka pēc darba gaidīt vairākas stundas līdz 22:00, lai dzirdētu blici. Līdz tam laikam būšu jau sabesījies vai piedzēries : )
tam visam ir arī otra puse - tā kā koncerta notikšanā ir iesaistīti relatīvi daudz, savstarpēji neatkarīgu cilvēku (organizators/i, grupa/s, skaņotājs, par vietas apkalpojošo personālu nerunājot) un notikšanu ietekmējoši faktori (satiksme, aparatūras tehniskais stāvoklis utt), tad dažreiz visiem nelāgajiem faktoriem savelkoties kopā gribot, negribot iznāk kavēšanās. kas ir stulbi, protams
Lielisks raksts!
Mani jau labu laiku tracina tas, ka koncertu sākumi klubos ievelkas. Pēdējo reizi, kad apmeklēju koncertu (par biļeti bija pieklājīgi jāsamaksā), darba dienas vakarā nonīku klubā 2,5 h kamēr nesāka spēlēt gaidītā grupa.Neglāba arī dzērieni no bāra - dienas nogurums ņēma virsroku un 'aktīvās atbalstīšanas pie skatuves' vietā, stāvēju samiegojusies pēdējā rindā un baudīju mūziku ne tā kā vēlējos.
Ar to gribu teikt, ka ilgās gaidīšanas nogurdina.
Nabaklab tiešām šajā ziņā ir 1.vietā, jau daudzus gadus nekas nemainās.
Gothic Lady 17.11.2015. 00:50
Paldies par rakstu un ierosinājumu.
Tiešām būtu brīnišķīgi, ja mūziķi un organizatori ņemtu to vērā un sāktu koncertus laicīgi. Piekrītu, ka MP disciplīna ir salīdzinoši labākā, Depo - sākas parasti mazliet pēc 22:00, Nabaklabā - ak, vai, kā nu kurā reizē, iepriekš neko nevar zināt.
Vienīgais pluss - pēc 1,5h ilgā naksnīgā kājāmgājiena no Centra uz Imantu varu pārliecināties, ka joprojām esmu labā sportiskajā formā! :)
Mīļie mūziķi - ar aplausiem sagaidīšu jūs uz skatuves pl. 21:00 !!!
Žēl, ka alkohols jāmin kā daļu no atrunām, lai nesāktu laikā.Nav drosmes, pārdzēries, utt. Nožēlojami tādos gadījumos
muahahaha 18.11.2015. 13:04
Melnā Piektdiena un sāk pasākumus laicīgi? Atļausiet pasmieties. Nabaklabā kā kurš pasākums, ir bijis, kad ievelkas, ir bijis, kad atnāc un tiešām sākas laikā, kā izziņots.
Sāksim koncertus laikā un telpā!
Dethecrator 18.11.2015. 19:20
Kā reiz Melnajā Piektdienā pirms gadiem 3 tika taisīta analīze par tēmu: kā palielināt koncertu apmeklējumu? Paradoksālā atbilde bija — sākt koncertus laikā! Jo, pat ja ieeja ir nieka divītis, klausītājam koncerts var izmaksāt neplānotu desmitnieku, ja viņš nebeidzas laikā un ja faniem nākas mājās braukt ar taksi. Kopš tā laika tur viss sākas laicīgi un beidzas laicīgi, un pie tā ir pieradusi gan publika, gan mākslinieki, kuri laikus notiek no skatuves nost un var kost. Visiem labi! :)
Dethecrator 18.11.2015. 19:22
Piebildīšu — šis teksts neattiecas uz tiem pasākumiem, ko rīko orgi no malas un kuri klubu izīrē priekš saviem končiem, tur var gadīties arī visādi… 
Nu Depo standartā ir stunda pa virsu afišā noteiktajam laikam. Tas gan ir kā akmenī cirsts un ar to var rēķināties jau gadiem ilgi :D
sk8er4life 23.11.2015. 23:39
Jep, Depo stunda vienu mirgu Bij stunda..nu vienmēr. Bet pēdējā laikā palikuši apzinīgāki, kad neuztājas lielie monstri.
depo :D 1-2 h par vēlu vienmēr, ir bijis arī vairāk :D
Oskars Kl. 04.12.2015. 21:54
Piekritīšu.., koncertu kavēšanās šeit ir ļoti liela sērga.
Un, ja grupa pati ir piekritusi tajā laikā uzstāties tad arī jāsamierinas ar to, ja liels pūlis nav salīdis, nemīz biksēs, spēlē un neappis tos kuri ir ieradušies Tevi dzirdēt Tev solītajā laikā, utt...
Latvijas mūzikas shēmā ir būtiski caurumi kurus derētu aizlāpīt..., laicīgi sāksies koncerti, laicīgi sāks ierasties cilvēki..., koncerts ir paredzēts, ir jābūt attieksmei, koncertam ir jābūt noteicošajam ne pūlim kas pats izvēlas kavēt...
Apriebies ka šeit pret mūziku izturas ''kā pret centrāltirgus ubagu'', labi, varbūt pārspīlēju, bet, tomēr...
Pareizi jau teikts ka ''jāpieradina''.
Andris Brīnums 25.11.2016. 16:34
Te nav ko cepties, viss ir vienkārši, esam uzstājušies visur, bet klubu un krogu saimnieki muzikantus vienkārši nelaiž laikā uz skatuves, jo jāpelna piķis. Mums šad tad ir gadījies tā, koncerta sākums 22.00., bet uz skatuves tiekam tikai ap 0.1.naktī. Cilvēki atnāk laicīgi, mums nemitīgi jautā, cikos, tad sāksiet, bet atbildam, kad priekšniecība liks, tad arī sāksim, un ļaudis gaidot koncerta sākumu pieplok pie bāra un pilda plānu, tādas tās lietas. Kā izņēmumu varu minēt Cafe LENINGRAD, šeit esam koncertējuši vismaz 10 reizes un koncerts vienmēr ir sācies laicīgi 21.00.
zvejnieks 25.11.2016. 16:54
Par krogiem nemāku teikt, bet nevienā no (alternatīvajiem) klubiem spēlējot nav bijis tā, ka priekšniecība neļautu spēlēt laikā, tieši otrādi.
Vārnu Laiks 26.11.2016. 01:19
Pif Paf.
Vārnu Laiks ārpus ētera sarunu vakari Nabaklab, kā vienu, noslēdzošo šogad, esam iecerējuši veltīt, kā reiz rīkotāju-apmeklētāju kultūrai. Vienā pusē koncertu, festivālu rīkotāji, otrā apmeklētāji. Pieredzes, viedokļu, padomu un kritikas veselīga apmaiņa.
Cerībā mainīt skatuves nelāgās ieražas, uzteikt pozitīvās un tā.
Ja ir idejas, ierosinājumi, ko vajadzētu iztirzāt pamatīgāk: varnulaiks@radionaba.lv

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.

JAUNUMI

PASĀKUMI

20.aug
ceturtdiena

HED Pe (Usa) + support

Melnā Piektdiena, Brīvības gatve 193c, Rīga
Biļetes: ticketshop.lv
18.sep
piektdiena

Čipsis un Dullais lielkoncerts "Bravo!"

Tu jau zini Kur., Tallinas iela 10-3 Riga
Biļetes: ticketshop.lv
29.sep
otrdiena

The Hatters (RU) [Little Big Family]

Melnā Piektdiena, Brīvības gatve 193c, Rīga
Biļetes: ticketshop.lv
9.okt
piektdiena

Clawfinger (Se) + support

Melnā Piektdiena, Brīvības gatve 193c, Rīga
Biļetes: ticketshop.lv
8.nov
svētdiena

Cult of Fire / Malokarpatan

Melnā Piektdiena, Brīvības gatve 193c, Rīga
Biļetes: ticketshop.lv

FORUMS