KONCERTU APSKATI

Metalcore pirts - Parkway Drive un Chelsea Grin Melnajā Piektdienā

Jānis Andersons
JĀNIS ANDERSONS 01.07.2015. 09:30
Varbūt tāpēc, ka “Parkway Drive” ir no Austrālijas un pieraduši pie nosacīti karsta laika, 29. jūnija jau tā silto vakaru par mitro pirti klubu Melnā Piektdiena pārkonvertēt nebija nekādu problēmu. Kā iekuru izmantojot Itāļu grupas „Burden Is Burning” un „Shake Well Before”, karstumam piemetot oša malku - “Chelsea Grin” no ASV, “Parkway Drive” parūpējās par kārtīgu pērienu, pēc kura no “pirtiņas” neapmierināts varēja iznākt tikai retais.

Kā pirmie uz skatuves kāpa Itāļi „Burden Is Burning”. Lai gan grupa ir pavisam jauna, un puišiem nācās sākt savu priekšnesumu nosacīti agri, kamēr miermīlīgie latvieši vēl nebija paspējuši atiet no nomācošajām domām par kārtējās darba nedēļas sākumu, „Burden Is Burning” spējā iekustināt kluba telpās jau sanākušos klausītājus, kas iespējams liecina par to, ka puišiem turpinot slīpēt savas prasmes, iespējams, gaidāma nepavisam ne slikta nākotne.

Pavisam operatīvi skatuvi savā valdījumā pārņēma „Shake Well Before”, atrādot klausītājiem savu jauno albumu “Woland”. Kamēr kluba telpas diezgan ātri palika aizvien pilnākas, grupa ar savu nosaukumu bija trāpījuši pilnīgi desmitniekā, un kluba telpās līdz ar sakratītajiem dejotājiem kļuva aizvien siltāk. Šeit jāuzteic pasākuma organizētāju lēmums šoreiz ļaut pasākuma apmeklētājiem ieelpot svaigu gaisu, dodot iespēju uz brīdi pamest kluba telpas un atjaunot ķermeņa temperatūru tuvāk normālai.

Kad publika jau bija manāmi iesilusi, uz skatuves kāpa “Chelsea Grin”. Pateicoties iesildītājiem un, protams, pašiem mūziķiem, pilnīgi bez aizķeršanās Melnā Piektdiena metās dejās. Grupas mudināta Latvijas publika nekrita kaunā un prasmīgi nodemonstrēja mošpita rokasgrāmatas neatņemamās atrakcijas – circle pit un wall of death. Kad likās, ka karstāk jau vairs nevar palikt, “Chelsea Grin” uzmeta garu ar atbilstošu dziesmu “Playing With Fire” un vienā balsī pirms nekontrolējama haosa publika iesaucās: “Let’s burn this bastard to the ground!!!” Un protams pārnestā nozīmē, bet tā arī notika.

Kad kluba temperatūra noteikti pārsniedza +30°C, un gaisa mitrums tuvojās tropiem cienīgiem rādītājiem, neizbēgami sākas negaiss. Par to uz skatuves parūpējās “Parkway Drive”. Ar hitu pēc hita kārtīgi noperot Melnās Piektdienas apmeklētājus, nežēlojot nevienu slotiņu. Viens pēc otra tika spēlēti gan jauni, gan veci un fanu iecienīti gabali “Wild Eyes”, “Romance Is Dead”, “Karma” un “Deliver Me”, kuru laikā izveidojās lielākais, fiziski iespējamais, circle pit, kādu var uzņemt kluba telpas.

Dziesmas “Deliver Me” laikā man pavisam noteikti kļuva skaidrs, ka kluba telpas konstruktīvi ir pilnīgi drošas. Ja ar sviedriem, asarām un nedaudz asinīm klāts otrā stāva pārsegums var izturēt šādu slodzi, tas var izturēt visu.

 

 

Posted by alternative.lv on Monday, June 29, 2015

Publika atsaucīgi reaģēja arī uz grupas jaunāko dziesmu: “Vice Grip”, kurai, tāpat kā visām citām, vārdus latvieši jau bija iemācījušies.
Kā pēdējo “Parkway Drive” nospēlēja “Home Is For The Heartless”, piebilstos, ka nevēlas, lai publika noķertu infarktu, tāpēc visiem esot vienkārši jādzied līdzi, tas protams nevienu neatturēja no pēdējās dejas.

Kopumā jāsaka ļoti liels paldies organizatoriem “Nabaklab” un biedrībai “Circle Pit! Shows” par nevainojami noorganizētiem metalkora svētkiem, kā arī klubam “Melnā Piektdiena” par telpu un infrastruktūras nodrošināšanu šādu pasākumu rīkošanai. Šo pirmdienu daudzi vēl ilgi neaizmirsīs.

Lasi vēl

Komentāri

bāleliņš 01.07.2015. 14:30
Hei, nav kādam vēl bildes?
te dažas ir
https://www.facebook.com/alternativelv/photos

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.