KONCERTU APSKATI

Metāla parāde klubā A Nice Place

Laila Siliņa 02.11.2012. 16:31
Aizvadītajā nedēļas nogalē smagās mūzikas cienītājiem tika piedāvāts plašs pasākumu klāsts, to skaitā arī grupu Burned In Blizzard, Sacramental un Lechery (Swe) koncerts kluba A Nice Place telpās.

Koncerta sākumu piesaka Sacramental, ierūcinot mūsdienīga thrash metal skaņas un joprojām pārsteidzot ar spēju sniegt spēcīgu izpildījumu tikai trīs dalībnieku sastāvā. Uzstāšanās norit klasiski – pulcējas grupas plašā pastāvīgo atbalstītāju komanda, kas vienmēr parauj sev līdzi arī pa kādam jaunam atbalstītājam. Uzstāšanos pavada dažādi publiku iekustinoši aicinājumi no grupas puses un, protams, tiek prezentēts arī ļoti labs muzikālais saturs, ar ko koncerta apmeklētājiem nav gana pat pēc pēdējās nospēlētās dziesmas, tāpēc grupa pēc uzstāšanās tiek saukta atpakaļ uz skatuves. Tas diemžēl līdz galam nenotiek, jo Sacramental izrāda respektu pret noteiktā uzstāšanās laika limitu.

Pēc Sacramental uzstāšanās koncerta apmeklētājiem tiek piedāvāts īpašais vēderdeju šovs Tribal Dance Studijas dalībnieku izpildījumā atbilstoši metāla mūzikas tematikai. Šovs izraisa dažādu reakciju – gan aizrautīgas izteiksmes pavadītus skatienus, gan arī mazliet vienaldzīgu alus malkošanu kādā no mīkstajiem kluba dīvāniem.

Burned In Blizzard sevi parāda vizuāli un saturiski konceptuālāk - izmantotie intro un outro, skatuves fona baneris un vienotais skatuves imidžs, kas sākotnēji šķiet tikai sīkas nianses, bet rezultātā izvēršas par nozīmīgām, padara grupas uzstāšanos personalizētu un identitāti uzsverošu. Burned In Blizzard koncertā izpilda gan atbalstītāju sirdīs jau aizķērušos gabalus no viņu pašu repertuāra, gan arī piedāvā visiem labi pazīstamās Iron Maiden dziesmas Hallowed by the Name cover-versiju. Pēc koncerta par Burned In Blizzard uzstāšanos ļoti atzinīgi izsakās arī grupas Lechery dalībnieki, kuri noslēdz šo metāla parādi uz īpaši kvalitatīvas nots.

Lechery, kas piestāj Rīgā savas Baltijas tūres ietvaros, sniedz augstākā līmeņa uzstāšanos, parādot, cik lieliski un spēcīgi joprojām var skanēt jau sen pārbaudītās metāla mūzikas vērtības, kuru izteiksmības izbalēšana mūsdienās tiek tik dažādi vērtēta. Skanīga, pielīpoša un klasisku, bet vienlaikus jaudīgu ģitāras rifu pavadīta melodija, no kuras nav iespējams tikt vaļā pat trešajā dienā pēc koncerta, ir grupas skanējuma recepte, kas, šķiet, nostrādā vienmēr un visur. Koncertā Lechery izpilda dziesmas gan no sava pirmā albuma Violator (2008), gan arī no jaunākā albuma In Fire (2010).

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.