KONCERTU APSKATI

Koncerta apskats: Rammstein Skonto hallē 2001. gadā

alternative.lv 30.01.2019. 10:44
Pirmo reizi Rammstein Rīgā ieradās 2001. gadā, kas sakrita arī ar portāla alternative.lv pirmssākumiem. Atveram arhīvus un piedāvājam kavēties atmiņās ar vienu no pirmajiem alternative.lv publicētajiem koncertu apskatiem!

Apskats publicēts tā oriģinālajā formātā, bez jebkādiem labojumiem. Jāpiebilst, ka autors bija 16 gadus vecs.

Rammstein koncerts

Nu ko tauta? Kas bija uz RAMMSTEIN?? Visiem kas nebija...sorry..pus dzīvi palaidāt garām :)) Rammstein koncerts bija jāredz visiem!!! Perfekti savienota viņu mūzika ar iespaidīgajiem specefektiem, un Rammstein memberu aktieru dotībām! 

Godīgi sakot, kad nācu ar draugiem uz koncertu, nebiju iedomājies ka koncerts būs tik iespaidīgs!! Viss jau sākās pie ieejas :)) Tur stāvēja pāris plecīgas miesasbūves apsargi, kuri diezgan ātri un strauji visus pārbaudīja, lietojot metāldetektoru un savas rokas. Man stāstija, ka viens čubars sāka kasīties ar apsardzi un tas apsargs(viņš bija pamatīgi liels) ar vienu(!!) roku ņēma un izlidināja to ārā... Visas ķēdes un aproces apsardze atņēma un sameta lielā miskastē, piesolot ka atpakaļ varēšot dabūt pēc koncerta, kautgan dažus pankus koncertā varēja manīt ar visām aprocēm. 

Ap 19:00, halle jau bija vidēji pilna, bet pie durvīm vēl joprojām drūzmējās bari. Halles abās pusēs pārdeva visādus ēdamos, dzeramos un pat drēbes un citas lietas. Protams ka bija alus %-) To pārdeva neskatoties uz vecuma ierobežojumiem un lēja cik vien uziet :)). Ar tualetēm gan bija sūdīgāk...tie bija parastie 'mobilie sanitārie mezgli'(uz durtiņām raxtīts), kuri atradās ārā. Lai tiktu līdz tualetēm bija jāpārbrien pāri lielai peļķei, un pēctam vēl jāstāv rindā, ļoti bieži tanī pašā peļķē :)).

Karstasinīgie igauņu puiši uz skatuves kāpa apmēram 20:00(paredzēts bija 19:00). Muzonu viņi vispār laida labo, sūdzēties nevarēja. Paši gan tādi smuki - solists daudziem atgādināja (pēc izskata) Braienu Molko no Placebo :)) , bet ģitārists tas vispār bija variants -- šim bija gari mati, kuri sasieti divās astītēs, tā ka viņš atgādināja mazu meitenīti :)) Bet visumā karstasinīgie igauņu puiši patika... 

Kautkur ap deviņiem, Skonto hallē sāka nodzist gaisma, un visiem jau bija skaidrs ka tūlīt sāksies!!! Un sākās arī... Rammstein memberus uzveda uz skatuves 'medicīnas personāls'. Pašiem memberiem galvas bija apsaitētas, un viņi izskatījās smagi slimi :)) Tad uguņojošā aplī nolaidās solists Till Lindeman, un viss varēja sākties. 

Viss šovs bija izstrādāts perfekti...uguņošana, raķetes, ugunsmetēji, mākslīgie locekļi u.c. Kā jau daudziem visvairāk palika atmiņā 4 epizodes. 
1. Pēc pāris nospēlētām dziesmām Rammstein parādījās ar tādām kā trubām pie sejas, un trubu gali dega :)) vēlāk viņi sāka pūst uguni viens otram pretīm, protams ka netrāpot :)) tas bija iespaidīgi, jo liesmas bija milzīgas!! 
2. Koncerta vidū vēl bija labais, no skatuves tika izšautas divas raķetes skatītājos :))...viņas ietriecās tādos kā statīvos halles beigās, un tur vēl uzsprāga :)) kad viņas izšāva es pat nedaudz nobijos, jo izskatījās ka tās lido tieši skatītājos, bet viss bija izplānots!! neviens necieta. 

3. Visvairāk skatītājiem laikam palika atmiņā tas, kad solists uzvilka taustiņnieku uz skatuves priekšu un nogāza rakom un izvilkdams mākslīgo locekli sāka viņu drāzt, bet tad uzreiz viņš beidza un viņam sāka tecēt šķidrums, no sākuma viņš aplaistīja taustiņnieku, pēctam skatītājos un pats sev sejā...tas turpinājās pāris minūtes, bet kad vajadzēja apstāties nekas nesanāca. Viņš sāka locekli sist, tad itkā beidza tecēt, bet uzreiz sāka atkal, nu un tā vairākas reizes...skats iespaidīgs... 

4. Diezgan bieži mūziķi praktizē stage diving..tjipa lec skatītājos...šoreiz viss bija daudz labāk :)) taustiņnieks iekāpa mazā gumijas laivā un 'peldēja' pa skatītājiem...tas bija labais..vienīgi vēlāk uz skatuves parādījās divi apsargi, kuri uzvilka laiviņu atpakaļ uz skatuves. Protams ka nevar nepieminēt viņu lielisko mūziku, kuru viņi spēlēja dzīvajā! Spēlēja viņi visiem pazīstamas dziesmas, kautgan bija daži nedzirdēti gabali. No pazīstamajiem bija 'Du hast', ' Mutter', 'Sonne' 'Links 2,3,4', 'Stripped', 'Ich will', 'Feuer Frei'.. nu un citi .. 

Kad koncerts beidzās, visi steidza savākt savas jakas, kuras bija atstātas garderobē, un protams ka ķēdes, aproces un citus labumus, ko apsargi bija atņēmuši. Visas mantas atradās lielās miskastēs, kuras tika izgāztas uz zemes nu un tjipa "eu tauta! nāciet un ņemiet savas mantas". Nu un visi steidza savākt savu mantību. Mans draugs savāca savu ķēdi, kura vēlāk izrādijās ne viņa :)) .. gāja un paņēma citu...iepriekšējo nolikdams vietā ;) , kautgan bija daži kadri, kas atnāca bez nekā, bet aizgāja ar smuku aproci vai ķēdi :))) 

Nu lūk... tāds koncerts bija manā skatījumā. Varbūt kāds domā savādāk, bet mani tas neinteresē - man koncerts patika ļoti un es pilnībā izbaudiju to!!! 


Grupa Rammstein Rīgā, Lucavsalā, koncertēs arī šovasar! Sīkāka informācija par 6. augusta koncertu šeit.

Lasi vēl

Komentāri

Biju un bija awesome!
Cirks.
Biju šajā koncī. Atceros, ka biļetes bija smieklīgi lētas salīdzinoši ar to kā ir tagad.
Jā, minimālā alga tad bija Ls 60, biļete maksāja Ls 12. Tagad no 430 eināriem vajadzētu maksāt 86, bet reāli ir 69, tātad izdevīgāk kā tālajā 2001.
Ir kāds video ar konci? Kaadi kadri ? Ja ir luudzu atsuutat

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.