KONCERTU APSKATI

Koncerta apskats: "Pienvedēja Piedzīvojumi" 20 gadu jubileja (+ Foto)

Mārtiņš Strautiņš 05.10.2014. 20:00
3. oktobrī pārpildītā koncertzālē "Palladium" apaļo 20 gadu jubileju svinēja rokgrupa "Pienvedēja Piedzīvojumi". Ar saviem iespaidiem par redzēto dalās grupas ilgtermiņa fans Mārtiņš Strautiņš.

„Pienvedējiem 20!”. Skaļi un uzstājīgi šo frāzi man uzsauca draugi, pamanot pirmās preses relīzes ar informāciju par gaidāmo jubilejas uzstāšanos „Palladium Rīga” koncertzālē. Vēl īpašāku šo notikumu padarīja fakts, ka aktīvi dzīvojot līdzi „Pienvedēju” muzikālajam vilcienam, mans pierakstu blociņš liecināja, ka šī jubilejas uzstāšanās būs īpaša arī man, jo klātienē šīs apvienības koncertus biju vērojis 24 reizes, tātad, ar „Palladium” apmeklējumu, statistika pakāpās līdz visnotaļ solīdai atzīmei – 25! Šo skaitli izdevies sasniegt augot līdzi grupai, sākot ar maziem klubiem Vecrīgā, beidzot ar dažādiem pilsētas svētkiem un, protams, festivāliem.

„Pienvedēji” nekad nav bijuši uzbāzīgi. Grupa nav gājusi „katras nedēļas nogales” uzstāšanās ceļu, bet konsekventi ievērojusi laika distanci starp koncertiem. Pāris festivāli vasaras sezonā un uz rokas pirkstiem skaitāmas uzstāšanās ziemas mēnešos, visbiežāk kādā no Vecrīgas klubiem.

„Palladium” jubilejas uzstāšanās un jaunā dubultalbuma „Tā mēs dzīvojam” prezentēšana vienlaikus ir uzskatāma par grupas spilgtāko koncertu. „Pienvedēji” bija sagatavojušies godam, izpildot aptuveni 30 dziesmas, kaut gan „setlist’ā” norādīta 31 kompozīcija, katrā ziņā ar skaitīšanu, vērojot šo koncertu, neaizrāvāmies. Bija patīkami arī saskatīt pāris neierastas „odziņas”, par ko grupu var tikai uzslavēt. Asprātīgais prezidenta Bērziņa balss ieraksts angļu mēlē pirms kompozīcijas „Prezidents” izpildes, kā arī „Debess Pils” laikā dzirdamie, līdz šim tikai ierakstā saklausāmie pērkona dārdi. Pēc atkārtotas grupas uzsaukšanas uz skatuves tika izpildīts arī spilgtākais hits ar nosaukumu „Pienvedēja piedzīvojumi”. Pie šī skaņdarba, pārpildītās koncertzāles tālākajā stūrī stāvošie personāži, kuri visdrīzāk bija atnākuši pret paša gribu, respektīvi, kaislīgāko fanu otras pusītes pat sāka izrādīt kādas dzīvības pazīmes un vismaz ritms ar kāju, tā nedaudz kautrīgi, bet tika sists līdzi.

Pēc koncerta padiskutējot ar kādu mūzikas kritiķi par jaunajām dziesmām, varu tikai piekrist, ka grupa ir īpaša ar to, ka visu šo gadu laikā nav būtiski mainījusi skanējumu, un par to lieliski liecina visas piecas jaunās kompozīcijas. Kādā intervijā grupa pati smējās, ka ir vairākas reizes nominēti gada balvai, bet nekad to nav saņēmuši. Iespējams, ar kādu no „Tā mēs dzīvojam” kompozīcijām, „Zelta mikrofons” 2014 vai "Alternative.lv gada balva" būs puišus sadzirdējis?

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.