KONCERTU APSKATI

Koncerta apskats: Elkupe, Omertà un Get Your Gun klubā Melnā Piektdiena (+ Foto)

Jānis Andersons
JĀNIS ANDERSONS 28.10.2014. 10:29
24. oktobrī Latvijā atgriezās dāņu grupa Get Your Gun, šoreiz ar koncertu Melnajā Piektdienā. Viņus iesildīt bija ieradušies pašmāju Omertà un Elkupe.

Kā pirmie nedaudz pēc pulkstens deviņiem uz skatuves kāpa Elkupe. Nekad neesmu sapratis, kapēc jāreklamē, ka pasākuma sākums ir, piemēram, astoņos, bet reāli koncerti sākas stundu, divas vēlāk? Ja cilvēks ir ieradies klausīties mūziku, nevis dzert, tad tas mūžīgi rada besi. Protams, var jau ar to rēķināties un nenākt uz tiem astoņiem, bet šajā gadījumā riskētu palaist garām Elkupes uzstāšanos, kas nu nemaz nav baigi biežā parādība. Pēc albuma izdošanas viņu uzstāšanās reizes var saskaitīt uz rokas pirkstiem.

Gaidīšana bija tā vērta. Pirmo reizi klausoties Elkupe dzīvajā izpildījumā, sapratu, ka viņu mūzika patiesībā ir smagāka nekā sākumā varbūt liekās. Noteikti būs jāpārdomā, vai ar viņu tautas iemīļotākā „hita” Upe Iet un Upe Klusē atskaņošanu birojā turpmāk vajadzētu aizrauties... Jebkurā gadījumā, uzstāšanās bija patiešām fantastiska. To labāku pa lielam varētu padarīt tikai apziņa, ka koncerts notiek ārpus telpām, kaut kur tuvāk pie dabas. Tā būtu pilnīga apziņas tīrība.

Kā otrie pēc neilgas pauzes uz skatuves kāpa puiši no Omertà. Kā vienmēr, koncertu uz priekšu vilka grupas lokomatīve – Renārs. Kā patīkams pārsteigums, jāuzslavē jaunais skaņdarbs no solītā albuma, kas Melnajā Piektdienā piedzīvoja pirmatskaņojumu. Pārmaiņas pēc stafetes kociņš tiek nodots grupas biedriem un beidzot telpu piepilda kaut kas nedaudz grūvīgs ar bungu un basa vadību. Tiešām atsvaidzinoši, jo noturēt uzmanību uz konstanto ģitāras „mocīšanu” pusstundas garumā brīžiem kļūst diezgan neiespējami.

Trešie un pēdējie, viesi no Dānijas - Get Your Gun. Jau pirmās dziesmas laikā, nevarēju nekādi salīmēt kopā bildi, kā tas izskatās – šāda grupa festivālā Positivus. Lai nu ko, bet par pozitīvu mūziku pozitīviem cilvēkiem šo grupu nenosauksi. Prātā galīgi nenāk saulīte un jūra, bet gan vairāk pārdomas par otro pasaules karu, kam Get Your Gun varētu būt saundtreks. Viss ir slikti. Nu labi. Viss varbūt nē. Koncerts pats ir ļoti labs un skaņa patīkama. Arī arfu Melnās Piektdienas telpās līdz šim nebiju redzējis, tā kā no koncerta aizgāju ne tikai ar savām pārdomām un mūzikas lādiņu, bet pieredzējis kaut ko, gribētos domāt, nebijušu. Noteikti kļūdos, jo klubs pastāv tiešām ilgi un cerams turpinās nodrošināt publiku ar kvalitatīviem koncertiem mūžīgi mūžos.

Lasi vēl

Komentāri

ko es tikko izlasīju?

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.