KONCERTU APSKATI

Jānokārto rēķini ar pagātni, lai skatītos nākotnē - Indygo Unplugged

Inese Grīnberga (Pirmā Doma) 26.11.2014. 19:00
Koka ēku renovācijas centra „Koka Rīga” telpas piektdien, 21. novembrī, un sestdien, 22. novembrī, pieskandināja progresīvās roka apvienības “Indygo” pusakustiskais solokoncerts "Indygo Unplugged".

Koncerta gaitā sanākušajiem bija iespēja no jauna iepazīt “Indygo” muzikālo vēsturi un diskogrāfiju, klausoties lieliski nostrādātās un pārdomātās aranžijas tādām dziesmām kā “Ūdenstorņos dzeltenos”, “Middleman”, “Minūtes un stundas”, “Decoy” u.c., kuras papildināja viesmākslinieki, rokkoncertam tik neierastā gaisotne, svinīga atmosfēra, zāles iekārtojums ar sēdvietām un dažādu paaudžu publika.

Jau ienākot skaistajās “Koka Rīga” telpās, viesus sagaidīja intriģējoša dūmaka, smaidīgi jaunieši, tērpušies “Indygo Unppluged” limited edition t-kreklos, un vīns. Iespaidīgs skaņas un gaismas aprīkojums, perkusijas, taustiņinstrumenti, pūšamie un stīgu instrumenti, viesmākslinieki un īpaša “Indygo” koncertprogramma pusotras stundas garumā - aizraujoši no paša sākuma līdz pat pēdējām ģitāras izskaņām.

Kā intervijās atzina “Indygo” dalībnieki: “Jānokārto rēķini ar pagātni, lai skatītos nākotnē”. Koncerta repertuāra sarakstā bija iekļautas arī dziesmas, kas būs klausāmas grupas topošajā albumā, turklāt albums iecerēts pilnībā latviešu mēlē un to plānots izdot jau nākamā gada vasarā. Pirmo jaunā albuma vēstnesi, dziesmu "Temīda", kas bija klausāma koncertā, grupas sekotājiem bija iespēja iepazīt jau janvārī “Indygo” bandcamp profilā.

Lielākais koncerta pārsteigums bija grupas izpildītās dziesmas kopā ar Ilvaru Jansonu (Vinegar Into Pearl). Daudzu klausītāju skolas laika iemīļotās dziesmas - “Versiju vulkāns” (V.I.P.) un “Sapņu pils” no koncerta namatēvu repertuāra - izskanēja pavisam jaunā skaņā. Visu koncertu ritma sekciju papildināja perkusijas Eināra Latiševa (Omertà) izpildījumā, un viesmākslinieku rindās bija arī Signe Krūzmane, kas youtube.com skatāma, izpildot vairākas “Indygo” kaverversijas.

Divi lieliski pārdomāti, noorganizēti un aizvadīti solokoncerti nu papildina grupas “Indygo” koncertpieredzi un var kalpot kā lieliska organizēšanas paraugstunda arī citām mūzikas apvienībām. Sākot ar pašu ideju un vēstījumu, turpinot ar mārketinga aktivitātēm, radot gaidīšanas prieku un sajūsmu par izpildījumu, šis koncerts pavisam noteikti paliks visu apmeklētāju siltā atmiņā.


“IndyGo” pirmsākumi meklējami 2002. gadā, plašākai publikai grupa kļuva pazīstama 2004. gadā, vieksmīgi piedaloties vairākos jauno grupu konkursos. Uzvarot festivālā “Stage Number One” , “Indygo” ieguva tiesības “Raibā Taureņa ierakstu” paspārnē izdot debijas albumu “IndyGo”, kas pie klausītājiem nonāca 2005. gadā. Tam sekoja pašizdotais EP albums „Under Construction” (2007.) un pagājušajā gadā pēc ilgākas klusēšanas dienas gaismu ieraudzīja “Decoy” (CD un LP), kuru pavadīja iespaidīga grupas koncertturneja ar lielsiku noslēguma koncertu “Palladium Riga”.

Indygo sastāvā- Mārtiņš Vaters (vokāls, ģitāra), Miks Riekstiņš (bungas), Mārtiņš Leja (bass) un Jānis Volkinšteins (ģitāra). 

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.