KONCERTU APSKATI

Foto: Slipknot koncertē Viļņā

Maxim Shesterikov/Reinis Graudiņš 25.01.2016. 13:45
23. janvāra vakarā Viļņas Siemens arēnā uzstājās viena no modernā metāla spilgtākajām apvienībām - "Slipknot".

Kad deviņvīru brigādes vokālists Korijs Teilors vairākkārt solīja atgriezties Lietuvā, diezvai nojauta, ka prāvu daļu no pūļa, ko tik sirsnīgi dēvēja par draugiem un ģimeni, veido dažādu paaudžu klausītāji no Latvijas. Viļņas "Siemens" arēnā latviešu valoda bija dzirdama ik uz soļa, kā nekā, fani uz Slipknot devās ar vairākiem autobusiem.

Jau rakstījām, kāpēc būtu vērts apmeklēt koncertu, un Slipknot vilties nelika! Jaunākā albuma "5. The Gray Chapter" dziesmas mijās ar nu jau par modernā metāla klasiku kļuvušajām "Iowa" kompozīcijām, gan vecājām, gan jaunajām izklausoties vienlīdz spēcīgi. Pazīstamo "Duality", "Dead Memories" un "Wait and Bleed" laikā publikas enerģija uzkāpa līdz maksimumam, un no arēnas grīdas atsevišķas rindiņas atskanēja skaļāk pat par pašiem mūziķiem kopā.

Arī šova elementiem tika piešķirta ne mazāka nozīme, taču nevienā brīdi nenomācot mūziku. Abās skatuves malās uz industriālajiem pacēlājiem novietotie metāla perkusiju komplekti ar pašiem bundziniekiem uz tiem visa koncerta laikā rotēja un mainīja augstumu, fonā esošās video projekcijas ilustrēja katras dziesmas noskaņu, savukārt koncerta izskaņā, skanot "Spit It Out", publikas vidū tika aizdedzināta signālraķete (visticamāk, kāda pašas grupas norīkota komandas locekļa rokās), kam apkārt izveidojās iespaidīgs circle-pits.

Slipknot ir viena no pēdējās divdesmitgades svarīgākajām metāla apvienībām, un šajā vakarā pierādīja kāpēc.  Cerēsim, ka Korijs turēs doto solījumu turēs un mūsu galā atgriezīsies.

Koncertā izpildīto dziesmu saraksts:

The Negative One

Disasterpiece

Eyeless

Skeptic

I Am Hated

Killpop

Dead Memories

Everything Ends

Psychosocial

Wait and Bleed

Duality

The Devil in I

Metabolic

(sic)

 

Surfacing

Left Behind

Spit It Out

 

 

Lasi vēl

Komentāri

Super koncerts, tā ārdījies es sen nebiju, kat gan kad devos uz turieni, nebij udomājis visu koncertu pitā pavadīt!
Bija pizgjec kruta!
Es nevienu brīdi nenožēloju,ka aizbraucu uz konci. Tas bija amazing!!!! Ļoti ceru,ka viņi atgriezīsies!!!
satikt viņus personīgi bija vnk amazing.
raksta autors galīgi nav informēts, signālraķete tika palaista pašā koncerta sākumā, skanot Surfacing dziesmai
Beidzot pipildīju savu 13 gadus veco sapni un dzirdēju Slipknot dzīvajā. Biju pārsteigts,ka džeki nehaltūrēja un mauca uz visiem 100 %,
Par singālraķeti runājot, viņa tika aizdedzināta pie pēdējā koncerta beigām, ņemot vērā,ka tas notika 1 m no manis baigi apšaubu, ka tas bija kāds no Slipknota staffa, čalis ir runāja lietuviski un viņam bija Kauņas Žalgera jaka :D
Arī skatoties citus video no šī gada tūres, nekur netika aizdedzināta signālraķete. Tā kā Lietuva izceļas. :D
Signālraķeti aizdedzināja tieši pēc encore - Surfacing sākumā. Viņu aizdedzināja circle pita vidū, kas tur bija visu laiku. Tieši fonā gāja protestu video, bet pie pita smirdēja pēc deguma un visiem vienkārši asinis vārījās :D
Raķeti aizdedzināja kaut kāds čalis ar lakatu uzsietu pāri mutei.

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.