KONCERTU APSKATI

Alternative.lv ceļā uz Ieperfest – 2. daļa!

alternative.lv 11.09.2012. 09:10
Augustā Beļģijas pilsētiņā Ipra (Ieper) norisinājās viens no Eiropas lielākajiem hardcore festivāliem Eiropā Ieperfest. Mūsu pārstāvji dalās pieredzē un piedāvā jau otro festivāla apskata daļu.

Pirmo šī apraksta daļu lasi šeit: alternative.lv/intervijas/alternativelv-cela-uz-ieperfest-1-dala-6/

Kā jau apskatījām pirmajā daļā, festivālā Ieperfest valda minimālisms un nekādas citas aktivitātes bez mūzikas baudīšanas netika piedāvātas (košļeņu koks un cigarešu caurules neskaitās aktivitātes), taču tas nebūt nebija nepieciešams, jo visas grupas bija klausīšanās vērtas. To varēja redzēt arī pie skatuves. Pretēji ierastajai festivālu praksei, kad dienā neuzstājas pārāk saistošas apvienības, aizpildot laiku un klausītājus pietaupot hedlaineriem, šeit pūlis pie skatuves bija konstants. Un loģiski vien ir – pa dienu uzstājās pat tādas grupas kā Unearth, Converge, Norma Jean, Skarhead vai Terror.

Kaut no malas varētu likties, ka hardcore festivāls ir pielīdzināms tough-guy sanāksmei, Ieperfest ir izcils piemērs, cik pozitīva un vienota ir HC skatuve. Labs piemērs ir festivāla apsardze, kuras vienīgā funkcija bija ieejas kontrolēšana un sistemātiska festivāla teritorijas apskatīšana – ja nu gadījumā košļeņu koks ir atlīmējies. Skatuves bija brīvi pieejamas jebkuram apmeklētājam, tāpēc sadziedāšana un stage-dive bija pilnīga norma, ko provocēja pašas grupas.

Visgaidītākās apvienības mūsu delegācijai bija NYHC leģendas Sick Of It All un Agnostic Front, taču ar dzelžainu apņēmību Ģirts, Didzis un Kristaps bija izlēmuši noskatīties pēc iespējas vairāk. Tiesa, vairākas no tām jau iepriekš dzīvē bija redzētas, tai skaitā Agnostic Front, ko pirms pāris gadiem varējām baudīt festivāla Metalshow ietvaros.

Pirmā diena grupu ziņā iesākās ļoti spēcīgi. Četros dienā uz otrās skatuves uzstājās NYHC monstri Skarhead, kuru sastāvā ir kādreizējais Madball dalībnieks Rigg Ross un frontmens – Danny Diablo, kurš no skatuves nekautrējās veltīt arī pāris replikas vegāniem Ņujorkas stilā. Neskatoties uz to, pūlis mazāks nepalika un tika pieredzēta ne tikai kvalitatīva un jaudīga uzstāšanās, bet arī brutāls (taču saudzīgs!) mošpits. Par mošpitu runājot – publikas aktivitātes novērtēšanu uzticējām mūsu eksperta Kristapa ziņā, kura viedokli galu galā neatzinām par vērā ņemamu dēļ rūgtās pieredzes, Knuckledust uzstāšanās laikā saņemot sitienu galvas rajonā. Prieki publikā viņam ilga precīzi vienu minūti, savukārt sekas par sevi atgādināja vēl laiciņu pēc festivāla norises: (video: min 1:40; melnajā kreklā).


Jau 21:30 uz 50 min. garu uzstāšanos ieradās Anglijas apvienība Funeral For A Friend, kura no festivāla atmiņā palikusi ar labāko skaņu. Jāatzīmē fakts, ka grupu secības un laiki tika strikti ievēroti, skatuvju darbiniekiem savstarpēji sazinoties un palaižot vienu grupu precīzi pēc otrās beigšanas. Nekādiem We want more vai One more song saucieniem vieta nebija, ja to grupa nebija ierēķinājusi savā uzstāšanās laikā. Šo faktu vērtējam pozitīvi, jo nebija jāuztraucas par neparedzētām izmaiņām grafikā, kas no apmeklētāju viedokļa ir liels pluss, no kā daudzi pasākumu rīkotāji varētu mācīties.

Pirmās dienas galveno viesu Agnostic Front gaidās, tika ieņemta vieta arī More Than Music teltī, kur viena no senākajām Ņujorkas hardcore grupām tika aicināta uz 40 minūšu garu sarunu jeb tik garu sarunu, līdz grupai apnika diskutēt ar apšaubāmo intervētāju, kuram problēmas sagādāja gluži vienkārša aizvēršanās. Taču Agnostic Front bija ļoti atvērti un pozitīvi noskaņoti. Katrā ziņā pietiekami, lai Didzis uzņemtu kopbildi intervētāja krēslā. 

Nedaudz vairāk par Agnostic Front un Sick Of It All uzstāšanos, kā arī pavadīto laiku festivālā – jau pavisam drīz trešajā daļā! 

Lasi vēl

Komentāri

sirmais gulbis 11.09.2012. 14:56
Ko ta Donijs Diablo teica par vegāniem? Eat pork or die? :D
Biju Ieperfestā! 11.09.2012. 15:18
D. Diablo, pēc aicinājuma apmeklētājus dalīties ar smagākām vielām par alkoholu, atcerējās: "āā, šeit taču visi ir vegāni un streit-edži!"
dirsaa vegaanus un nelietotaajus!!
Nav joka lieta nospēlēt divus šovus vienā vakarā viena festivāla ietvaros, tapēc viņš jokoja par coke un vegāniem, utt. Un publiku uzkurināja pamatīgi.

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.